MAŁO KOLARSTWA W TELEWIZJI

Naprawdę jestem zły o nie emitowanie kolarstwa w telewizji. A co do wielkich tourów typu vuelta, taki Eurosport pokaże ledwie 30 min. A ja pracuje 6 dni w tygodniu i te ch…e pokażą ledwie 30 min wyścigu w niedzielę, kiedy mam dzień wolny zamiast conajmiej 3 godz, a taki to ciężki sport, stwierdzam, że kolarstwo jest niedoceniane przez innych, a wiecie co pokazali na Eurosporcie - jakieś śmieszne wyścigi samochodowe (a ja powiem że sram na te samochody jak inni, tego poprostu jest za dużo) mam nerwa na Eurosport taki wyścig i ledwie 30 min i do tego z odtworzenia to jest ch…two w biały dzień :smiling_imp:

Ja bym jeszcze przebolał jakby to było MotoGP, Formuła 1, ale nie samochody turystyczne… :/

Moto GP to jeszcze, jeszcze, nawet Superbike, co było na ES 2 może być, ale nie WTCC :angry: Jakieś kameralne zawody ważniejsze od trzeciego najważniejszego wyścigu kolarskiego :frowning:

te samochody mają tyle wspólnego ze sportem co moja babka z komputerem. Uwali taki dupe przed kierownicą i sportowiec :mrgreen:

Ja bym jeszcze przebolał jakby to było MotoGP, Formuła 1, ale nie samochody turystyczne…

Moto GP to jeszcze, jeszcze, nawet Superbike, co było na ES 2 może być, ale nie WTCC Jakieś kameralne zawody ważniejsze od trzeciego najważniejszego wyścigu kolarskiego

Na początku też tak myślałem, ale np. w Niemczech (i w Wielkiej Brytanii chyba też) ta seria jest niezwykle popularna. A wiadomo, sponsorzy chcą oglądalności…

te samochody mają tyle wspólnego ze sportem co moja babka z komputerem. Uwali taki dupe przed kierownicą i sportowiec

Ślepa Genia, nie przesadzaj. Wyścigi samochodowe (każde) to sport dość wymagający pod względem kondycyjnym i wytrzymałościowym, a czasem też siłowym (np. jak wysiądzie wspomaganie - polecam np. relacje z wyścigów WRC) :wink: .

Jeśli chodzi o to, że Eurosport przerwał transmisje z niedzielnego etapu na rzecz sportów motorowych (nie mam Eurosportu) to jak najbardziej można się wkurzyć i to ostro! Sporty motorowe mają, w przeciwieństwie do kolarstwa, całą masę swoich specjalistycznych kanałów, a Eurosport ma przecież jeszcze drugi program :/ Pamiętam, że w tym roku “popisali się” z transmisją Ronde, którą poszatkowali transmisją z Moto GP. Jak widać kolarstwo w Eurosporcie wcale nie ma tak mocnej pozycji. I marketing w sportach motorowych też jest o całe lata świetlne przed kolarstwem. I takie efekty potem. Niby prestiżowy sport z tradycjami ale jednak nie do końca, bo można przerwać transmisję na rzecz "jakiegoś"grand prix. Sporty motorowe to jak najbardziej sporty;] Wymagają niezłego przygotowania fizycznego. Żeby się przekonać proponuję na przyklad wizytę na torze kartingowym (popularne ostatnio:D). Taka namiastka prawdziwego ścigania, a jak daje w kość fizycznie;] Się można zdziwić.

Mnie rozwaliły kompletnie MŚ 2004, kiedy w Eurosporcie najpierw pokazywali wyścig przez 3 godziny, później zrobili 2-godz. przerwę na MŚ w piłce nożnej kobiet (niestety, panie nie ustaliły wyniku w regulaminowym czasie gry, a dopiero pod koniec dogrywki - od tej pory nie lubię piłki nożnej kobiet :stuck_out_tongue: ), aby później włączyć wyścig na ostatnie 15 minut… :/

Teraz spójrzcie z drugiej strony: Eurosport zamiast dyscypliny X puszcza głupich naszprycowanych kolesi w rajtuzach, którymi nikt się nie interesuje. Nie jesteśmy sami na tym świecie, są ludzie, którzy lubią WTTC i też chcą sobie je pooglądać. Irytuje mnie to czasem, ale jestem daleki od przeklinanie tych dyscyplin, bo wiem, że i po drugiej stronie barykady są ludzie, którzy myślą w podobny sposób.

chyba az tak zle z tym kolarstwem nie jest…
troche tego pokazuja… nie zawsze tyle ile bysmy chcieli ale dobre i to…

Ja myślę że tu nie chodzi o ilość, ale o jakość… Bo co nam po dwugodzinnej transmisji z długiego i nudnego płaskiego etapu, podczas którego zawsze mamy ten sam scenariusz, jak nie ma transmisji z najtrudniejszego etapu? :neutral_face:

Najbardziej nie lubię jak na eurosporcie zamiast Vuelty dają wyścigi motocyklowe :imp:

18.11.06 o godz. 16.00 rusza kanał TVP Sport. Lwią część programu wypełnią materiały archiwalne. W pierwszym tygodniu funkcjonowania stacji, kolarstwu nie poświęci się zbyt wiele czasu. Jedynie w dniu 25.11.06 o godz. 10.40 magazyn rowerowy “Niezła jazda” trwający 10 minut.