Marzec 2007

W temacie o wynikach wyścigów marcowych.

Pierwszym rozegranym wyścigiem w tym miesiącu była francuska etapówka Les 3 Jours de Vaucluse (2-4.03, 1.edycja wyścigu).

Klasyfikacja generalna :arrow_right:

1. Sébastien Turgot (FRA) Vendée U 10.59.27 2. Nicolas Vogondy (FRA) Agritubel 3. Andrey Klyuev (RUS) Moscow Stars

Wyniki Beverbeek Classic (Belgia, 3.03) :arrow_right:

1. Nico Sijmens (BEL) Landbouwkrediet - Tönissteiner 4.03.35 2. Martyn Maaskant (NED) Rabobank Continental 3. Dennis Kreder (NED) Unibet.com Continental

W pierwszy weekend marca odbyły się również bardziej prestiżowe klasyki belgijskie.

Wyniki Omloop Het Volk (3.03) :arrow_right:

1. Filippo Pozzato (ITA) Liquigas 5.04.38 (41.361 km/h) 2. Juan Antonio Flecha (ESP) Rabobank 0.02 3. Tom Boonen (BEL) Quickstep-Innergetic 4. Nick Nuyens (BEL) Cofidis 5. Stuart O'Grady (AUS) Team CSC 6. Baden Cooke (AUS) Unibet.com 0.30 7. Gorik Gardeyn (BEL) Unibet.com 0.39 8. Stefan Van Dijck (NED) Wiesenhof-Felt 9. Robbie McEwen (AUS) Predictor-Lotto 10. Steven De Jongh (NED) Quickstep-Innergetic

Wyniki Kuurne-Bruxelles-Kuurne (4.03) :arrow_right:

1. Tom Boonen (BEL) Quick Step - Innergetic 4.29.50 (42,915 km/h) 2. Marcel Sieberg (GER) Team Milram 3. Iljo Keisse (BEL) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4. Sébastien Chavanel (FRA) Française Des Jeux 5. Gert Steegmans (BEL) Quick Step - Innergetic 6. Kenny Robert Van Hummel (NED) Skil-Shimano 7. Tomas Vaitkus (LTU) Discovery Channel 8. Frédéric Amorison (BEL) Landbouwkrediet-Tönissteiner 9. Tyler Farrar (USA) Cofidis 10. Geoffroy Lequatre (FRA) Cofidis

Nie tylko w Belgii ścigano się w tamten weekend, także w Szwajcarii…

Wyniki GP Chiasso (3.03) :arrow_right:

1. Pavel Brutt (RUS) Tinkoff Credit System 4.15.43 2. Davide Rebellin (ITA) Gerolsteiner 3. Luca Mazzanti (ITA) Ceramica Panaria - Navigare 4. Daniele Pietropolli (ITA) Tenax Salmilano 5. Evgeni Petrov (RUS) Tinkoff Credit System 6. Leonardo Bertagnolli (ITA) Liquigas 7. Gabriele Bosisio (ITA) Tenax Salmilano 8. Kanstantin Siutsou (BLR) Barloworld 0.03 9. Martin Elmiger (SUI) AG2r Prévoyance 0.39 10. Patrick Calcagni (SUI) Liquigas

Wyniki GP di Lugano (4.03) :arrow_right:

1. Luca Mazzanti (ITA) Ceramica Panaria - Navigare 4.18.58 2. Pedro Arreitunandia (ESP) Barloworld 3. Evgeni Petrov (RUS) Tinkoff Credit System 4. Thomas Lövkvist (SWE) Française des Jeux 5. Alexandre Botcharov (RUS) Crédit Agricole 6. Linus Gerdemann (GER) T-Mobile Team 7. Leonardo Bertagnolli (ITA) Liquigas 8. Kanstantin Siutsou (BLR) Barloworld 9. Carlos Barredo (ESP) Quickstep - Innergetic 10. Cristian Gasperoni (ITA) Ceramica Flaminia 0.03

… Hiszpanii…

Wyniki Clásica de Almería (4.03) :arrow_right:

1. Giuseppe Muraglia (ITA) Acqua Sapone-C. Moka 4.18.50 2. Eduard Vorganov (RUS) Karpin-Galicia 3. Vicente Ballester (ESP) Fuerteventura-Canarias 4. Juan Olmo (ESP) Andalucia-Cajasur 0.03 5. Danilo Napolitano (ITA) Lampre-Fondital 0.59 6. Andrea Masciarelli (ITA) Acqua Sapone-C. Moka 7. José Luis Carrasco (ESP) Andalucia-Cajasur 8. Marco Marcato (ITA) Team LPR 1.05 9. Robert Gesink (NED) Rabobank 1.26 10. David De la Fuente (ESP) Saunier Duval-Prodir 1.32

… i Włoszech.

Wyniki Trofeo ZSSDI (4.03) :arrow_right:

1. Simone Ponzi (ITA) GS Zalf Desiree Fior 3.21.03 2. Massimo Iannetti (ITA) ACS Gruppo Lupi 3. Jure Kocjan (SLO) KD Radenska Powerbar 4. Matej Stare (SLO) Perutnina Ptuj 5. Hrvoje Miholjević (CRO) BK Loborika 6. Jarosław Dąbrowski (POL) Norda - Atala 7. Enrico Zen (ITA) GS Filmop Sorelle Ramonda Parolin 8. Stefano Basso (ITA) Team Marchiol Famila Ima Liquigas 9. Enrico Peruffo (ITA) GS Filmop Sorelle Ramonda Parolin 10. Gianmario Pedrazzini (ITA) GS San Marco Concrete Caneva

Klasyfikacja generalna Tour de Pakistan (4-16 marca, 11 etapów) :arrow_right:

1. Robin Reid (NZL) Discovery Channel Marco Polo Team 44.54.33 2. Justin Kerr (NZL) New Zealand National Team 3. Matthew Usborne (CAN) Team Integrale

Czas na wędrówkę do RPA, na wyścig Giro del Capo (6-11 marca).

Klasyfikacja generalna :arrow_right:

1. Alex Efimkin (RUS) Team Barloworld 11.52.38 2. Félix Cárdenas (COL) Team Barloworld 0.41 3. David George (RSA) CSC Marcello 1.01 4. Hugo Sabido (POR) Team Barloworld 1.35 5. Ryan Cox (RSA) Team Barloworld 1.52 6. Chris Froome (KEN) Konica Minolta 2.39 7. Kenny De Ketele (BEL) Belgian National Team 2.47 8. Nicholas White (RSA) MTN Microsoft 3.38 9. Peter Velits (SVK) Wiesenhof - Felt 3.50 10. Rudi Van Houts (NED) Discovery Channel Marco Polo 3.54

Wyniki Le Samyn (7.03) :arrow_right:

1. Jimmy Casper (FRA) Unibet.com 4.39.04 2. Philippe Gilbert (BEL) Française des Jeux 3. Bastiaan Giling (NED) Team Wiesenhof Felt 4. Roger Hammond (GBR) T-Mobile Team 5. Staf Scheirlinckx (BEL) Cofidis - Le Crédit par Téléphone 6. Adam Hansen (AUS) T-Mobile Team 7. Stefan Van Dijk (NED) Team Wiesenhof Felt 8. Lloyd Mondory (FRA) AG2r Prévoyance 9. Eric Baumann (GER) T-Mobile Team 10. Gorik Gardeyn (BEL) Unibet.com

Klasyfikacja generalna Driedaagse van West-Vlaanderen (9-11.03) :arrow_right:

1. Jimmy Casper (FRA) Unibet.com 12.58.36 2. Wouter Weylandt (BEL) Quickstep - Innergetic 0.05 3. Stefan Van Dijk (NED) Team Wiesenhof Felt 0.11 4. Niko Eeckhout (BEL) Chocolade Jacques 0.13 5. Volodymyr Bileka (UKR) Discovery Channel 0.25 6. William Frischkorn (USA) Team Slipstream 7. Steven Cozza (USA) Team Slipstream 8. Gianni Meersman (BEL) Discovery Channel 0.28 9. Jens Mouris (NED) DFL - Cyclingnews - Litespeed 0.31 10. Fumiyuki Beppu (JPN) Discovery Channel 0.32

Pozostajemy jeszcze w Belgii.

Wyniki Vlaamse Pijl (11.03) :arrow_right:

1. Jelle Vanendert (BEL) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.31.31 2. Tom Stubbe (BEL) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 0.01 3. Olegs Melehs (LAT) Rietumu Bank-Riga

Tego samego dnia odbył się jeden ze znanych włoskich klasyków, z Mediolanu do Turynu.

Wyniki Milano - Torino (10.03) :arrow_right:

1. Danilo Di Luca (ITA) Liquigas 4.32.40 2. Juan M. Soler Herna (COL) Barloworld 3. Kim Kirchen (LUX) T-Mobile Team 0.09 4. Stuart O'Grady (AUS) Team CSC 5. Mikhaylo Khalilov (UKR) Ceramica Flaminia 6. Cristian Moreni (ITA) Cofidis 7. Daniele Pietropolli (ITA) Tenax 8. Gabriele Bosisio (ITA) Tenax 9. Linus Gerdemann (GER) T-Mobile Team 10. Luca Solari (ITA) Team L.P.R.

Krótka wizyta w Chorwacji.

Klasyfikacja generalna Jadranska Magistrala (15-18.03) :arrow_right:

1. Edvald Boasson Hagen (NOR) Team Maxbo Bianchi 11.45.39 2. Grega Bole (SLO) Sava 0.03 3. Hrvoje Miholjević (CRO) BK Loborika 0.14

W dokładnie tym samym czasie odbywał się portugalski wyścig Volta ao Santarém.

Klasyfikacja generalna :arrow_right:

1. Robert Hunter (RSA) Barloworld 13.24.33 2. Martín Garrido (ARG) Duja-Tavira 0.16 3. Lars Boom (NED) Rabobank Continental 0.37 4. Javier Benítez (ESP) Benfica 0.42 5. Xavier Tondo (ESP) LA-MSS 0.54 6. Héctor Guerra (ESP) Liberty Seguros 0.58 7. Hugo Sabido (POR) Barloworld 8. Santos González (ESP) Karpin Galicia 9. Rik Verbrugghe (BEL) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.59 10. Alejandro M. Marques (ESP) Madeinox-Bric-Loulé 1.02

Daleka wycieczka do Chile.

Klasyfikacja generalna Vuelta Ciclista Por Un Chile Lider (15-25.03, 10 etapów) :arrow_right:

1. Andrei Sartasov (RUS) Team Lider Presto 30.50.54 2. Jorge Giacinti (ARG) Team Lider Presto 0.48 3. Magno Prado (BRA) Scott Brasil 1.16 4. Walter Pedraza (COL) Serramenti Pvc Diquigiovanni - Selle Italia 1.30 5. José Serpa (COL) Serramenti Pvc Diquigiovanni - Selle Italia 1.34 6. Francisco Mancebo (ESP) Relax GAM 1.38 7. Daniel Moreno (ESP) Relax GAM 2.26 8. José Miguel Elías (ESP) Relax GAM 3.07 9. Matías Médici (ARG) Scott Brasil 3.26 10. Fabio Duarte (COL) Serramenti Pvc Diquigiovanni - Selle Italia 3.38
O tym nie miałem zielonego pojęcia :arrow_right: Paco znów wojuje w Ameryce Południowej :exclamation: :smiley: Najwidoczniej bardzo spodobał mu się ten kontynent :slight_smile:

Powrót do Europy.

Wyniki Giro del Mendrisiotto (Szwajcaria, 18.03) :arrow_right:

1. Andreas Dietziker (SUI) Team L.P.R. 3.32.45 2. Luca Solari (ITA) Team L.P.R. 0.37 3. Emanuele Bindi (ITA) Team Universal Caffe' - Ecopterol 4. Pasquale Muto (ITA) Miche 5. Emanuele Rizza (ITA) Aurum Hotels 0.43 6. Rino Zampilli (ITA) Aurum Hotels 7. Krzysztof Szczawiński (POL) Miche 8. Simon Clarke (AUS) South Australia.com - AIS 9. Vladimir Smirnov (LTU) Cinelli - Endeka - OPD 10. Alessandro Maserati (ITA) Team L.P.R.

Wyniki GP San Giuseppe (Włochy, 18.03) :arrow_right:

1. Andrey Solomennikov (RUS) Russian National Team 4.12.00 2. Wladzimir Autka (BLR) Promociclo 0.07 3. Wojciech Dybel (POL) Norda Atala Polonia

Wyniki Paris - Troyes (Francja, 18.03) :arrow_right:

1. Yury Trofimov (RUS) Team Moscows Stars 4.27.23 2. Andrey Klyuev (RUS) Team Moscows Stars 3. Rein Taaramäe (EST) RO Saint-Amandoise 2.19

Następna egzotyczna wyprawa, tym razem do Azji.

Klasyfikacja generalna Tour de Taiwan (18-24.03) :arrow_right:

1. Shawn Milne (USA) Health Net Presented By Maxxis 17.56.35 2. Robert McLachlan (AUS) Drapac Porsche 1.04 3. Yevgeniy Yakovlev (KAZ) Polygon Sweet Nice Team 1.09
4. miejsce zajął mistrz świata w scratchu :arrow_right: reprezentant Hongkongu Kam Po Wong :bulb:

Wyniki Nokere - Koerse (Belgia, 21.03) :arrow_right:

1. Leon Van Bon (NED) Rabobank 2. Aart Vierhouten (NED) Skil - Shimano 0.18 3. Geert Steurs (BEL) Predictor - Lotto 0.35

Teraz spora dawka rezultatów z Francji.

Wyniki Classic Loire Atlantique (23.03) :arrow_right:

1. Nicolas Jalabert (FRA) Agritubel 4.11.01 2. Yuriy Trofimov (RUS) Moscow Stars 3. Piotr Zieliński (POL) Bretagne-Armor Lux 0.01

Wyniki Cholet-Pays De Loire (25.03) :arrow_right:

1. Stéphane Augé (FRA) Cofidis 4.47.39 2. Stéphane Petilleau (FRA) Bretagne -Armor Lux 0.03 3. Janek Tombak (EST) Jartazi-Promo Fashion 0.36 4. Romain Feillu (FRA) Agritubel 5. Patrice Halgand (FRA) Crédit Agricole 6. Jan Kuyckx (BEL) Landbouwkrediet -Tönissteiner 7. Freddy Bichot (FRA) Agritubel 8. Jérémy Roy (FRA) Française des Jeux 9. Jonas Ljungblad (SWE) Canyon.com (Unibet) 10. Sébastien Duret (FRA) Bretagne -Armor Lux

Wyniki La Roue Tourangelle (25.03) :arrow_right:

1. Yury Trofimov (RUS) Team Moscow Star 4.18.30 2. David Tanner (AUS) VC La Pomme Marseille 3. Dnytro Krivtsov (UKR) ISD-Sport-Donetsk 0.18

Przesiadka do Holandii.

Wyniki Ronde van het Groene Hart (25.03, 1. edycja wyścigu) :arrow_right:

1. Wouter Weylandt (BEL) Quick Step-Innergetic 4.23.58 2. Graeme Brown (AUS) Rabobank 3. Greg Van Avermaet (BEL) Predictor-Lotto 4. Steffen Radochla (GER) Wiesenhof-Felt 5. Aart Vierhouten (NED) Skil-Shimano 6. Ciaran Power (IRL) Navigators Insurance 7. Roy Curvers (NED) Time-Van Hemert 8. Bas Giling (NED) Wiesenhof-Felt 9. Nikolas Maes (BEL) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 10. Maarten Tjallingii (NED) Skil-Shimano

Klasyfikacja generalna Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali (27-31.03) :arrow_right:

Na koniec belgijskie klasyki.

Wyniki Dwars door Vlaanderen (28.03) :arrow_right:

1. Tom Boonen (BEL) Quickstep - Innergetic 4.47.00 2. Nico Eeckhout (BEL) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3. Stuart O'Grady (AUS) Team CSC 4. Mathew Hayman (AUS) Rabobank 5. David Kopp (GER) Gerolsteiner 6. Tomas Vaitkus (LTU) Discovery Channel Pro Cycling Team 7. William Bonnet (FRA) Crédit Agricole 8. Wouter Weylandt (BEL) Quickstep - Innergetic 9. Lars Michaelsen (DEN) Team CSC 10. Murillo Fischer (BRA) Liquigas

Wyniki E3 Prijs Vlaanderen (31.03) :arrow_right:

1. Tom Boonen (BEL) Quickstep-Innergetic 4.55.36 2. Fabian Cancellara (SUI) Team CSC 3. Marcus Burghardt (GER) T-Mobile 4. Manuel Quinziato (ITA) Liquigas 5. Allan Johansen (DEN) Team CSC 0.42 6. Roy Sentjens (BEL) Predictor-Lotto 0.46 7. Philippe Gilbert (BEL) Française Des Jeux 8. Baden Cooke (AUS) Unibet.com 9. Stuart O'Grady (AUS) Team CSC 10. Alessandro Ballan (ITA) Lampre-Fondital

Osobne tematy o następujących wyścigach :arrow_right:

:arrow_right: Vuelta a Murcia
:arrow_right: Paris - Nice
:arrow_right: Tirreno - Adriatico
:arrow_right: Milano - San Remo
:arrow_right: Vuelta a Castilla y León
:arrow_right: Tour de Normandie