Masz do sprzedania pasek do Polara? Chętnie kupię.

Witam!
Wyczerpala mi sie bateria w pasku do Polara (T61 coded). Mam w zwiazku z tym pytanie: czy ktos z was ma do sprzedania taki pasek za w miare niewielkie pieniadze? Nowy kosztuje 200zl, a w chwili obecnej takiej sumy nie posiadam. Nadmienie, ze uzywam modelu s510, wiec moga byc tez inne paski, ktore bylyby z nim kompatybilne. Czekam na wszelkie propozycje (moze byc via gg lub mail).

A nie wystarczy wymienić baterii na nową?

W Polarach się chyba nie da :slight_smile:

Owszem, da się baterię wymienić :exclamation:

NIestety, ale w Polarowskim modelu nadajnika T61 Coded baterii się nie da wymienić, jest zalana plastikiem. Baterie można wymieniać w innym nadajniku, który ma szmaciany pasek a na nim przyklejoną plastikową kostkę z nadajnikiem.

Marcik, a moze znasz metode ktora mozna wymienic baterie w zwyklych paskach? Ja slyszalem o wycinaniu kawalka plastiku i wymianie baterii. Znasz moze dokladna instrukcje? Kiedys byl podobny watek, ale lucjan radzil tego nie robic. Chce jednak sprobowac wszystkiego zanim zdecyduje sie na zakup nowego. Zapytam jednego jeszcze raz, czy ktos nie ma jakiegos do odsprzedania? Aha i jeszcze jedno. Czy mozna wymienic baterie w nadajniku na widelcu czy trzeba kupic nowy?

Szanowny Lucjanie, mimo iż pasek nie jest przystosowany do wymiany baterii to wymiana jej na sprawną jest możliwa.

Ponawiam swoja prosbe o odsprzedanie paska do Polara. Niestety proba wymiany baterii w t61 nie powiodla sie. To znaczy przestal on dzialac po ok dwoch godzininach (dostal sie pot). Czekam na wszelkie propozycje gdyz nie stac mnie na wylozenie 200zl na nowy pasek a bardzo mi zalezy na jego kupnie.

Bo takie coś nie miało prawa działać. Coś, co jest z założenia nierozbieralne, po rozebraniu i wymianie baterii nie będzie działało, gdyż nie ma skutecznej metody uszczelnienia nadajnika przed wszedobylskim potem. Zapytaj “Marcika”, on się upierał, że taka przeróbka będzie działała, może coś wie, o czym nie wiemy i nie mamy pojęcia.
Ja na swoim starym nadajniku Polara też kiedyś próbowałem dociec, jaka jest możliwość wymiany baterii. Po odkryciu (wycięciu plastiku) i ustaleniu położenia baterii, zrezygnowałem z dalszych kombinacji, uznając, ze szkoda czasu i zachodu, bo nie uszczelnię tego przed potem, nawet silikonem, tworzywo stosowane przez Polara w nadajnkach nie chce długoterminowo łączyć się z klejami i uszczelniaczami.

Nadal jestem zdania ze mozna wymienic baterie w pasku t61 i innych, teoretycznie nierozbieralnych. Marcik wytlumaczyl mi to w ten sposob, ze nalezy wyciac kolko z przodu, jedynie na obwod minimalnie wiekszy niz ten baterii. Potem ja wymienic, zatkac wycietym plastikiem i zaizolowac, np. silikonem lub klejem takim jak superglue.