Mavic R-Sys

No więc MAvic reklamuje te koła jako niemalże rewolucję w dziedzinie kół szosowych? W teorii rzeczywiście wygląda to na pewną zmianę w konstrukcji kół, a nie tylko inny materiał czy lepsze cieniowanie itp. Czy ktoś z Was ma może jakieś praktyczne doświadczenia z tymi kołami? Albo jakies przemyślenia?

http://www.mavic.com/r-sys/

Ta karbonowe szprychy… Już to widzę- zawodowcy nie będą jeździć bo takie co prawda może sztywniejsze / chociaż przy szprychach alu mavica chyba nie było źle / ale na pewno łatwiej pękają. Karbon nie nadaje się do takich wyrobów- on się sprawdza w zbitych konstrukcjach a nie cieniutkich szprychach. A do tego koła wcale nie lżejsze a nawet cięższe od wysoko stożkowych takich jak np. bory. Chociaż może się mylę…

a np w lightweightach nie ma karbonowych szprych?:>
wagowo podobnie co bory a znajac mavica dopieszcza te kola na maxa zeby na pewno byly dobre, pozatych zawdowcom lamanie chyba az tak nie przeszkadza bo jak nie to to drugie kolo dostana :stuck_out_tongue:

Na tych kołach podobno w zeszłym roku jeździł już Saunier Duval.
Czytałem też krótką recenzję - podobno są super sztywne, za to mają nie najlepszą aerodynamikę. Nie powinno to dziwić ze względu na dosyć duży przekrój kołowy karbonowych szprych. Co dziwi to fakt, że w tylnym kole szprychy od strony bębna są takie jak w Ksyriumach. Niby obręcz jest asymetryczna, ale miałbym obawy co do rozkładu naprężeń.

bike-center.home.pl/product_info … ts_id=1272

Nie jestem pewien, ale chyba te koła testował na zeszłym TdP Łukasz Bodnar i sobie chwalił.

masz racje tak było, jechał jeszcze na nich Rutkiewicz.

Pozdrawiam:P

W numerze MagazynuRowerowego z pażdziernika 2007 na stronach 50-51 znajduje artykuł: Mavic R-SYS
Zwyczajne niezwyczajne koła. Z treści wynika, że Bartosz Huzarski na jednym z górskich etapów jechał też na tych kołach.

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/29455/d03dcc98f8d6d6406a11204bd1247cc2/niezalogowany/d03dcc98f8d6d6406a11204bd1247cc2/niezalogowany/

Czy to na pewno są R-sysy? Bo jak tak, to chyba pomysł Mavica nie wypalił :stuck_out_tongue: .

tak, to są te koła… jak dlamnie to było do przewidzenia… karbonowe szprychy… :unamused: :smiling_imp:

A ja muszę się przyznać, że zakładałem, że może ten system mocowania szprych pozwoli na “cywilne” zastosowanie kół z karbonowymi szprychami… W każdym raziefajnie, że najpierw testuja takie rzeczy na zawodowcach :mrgreen: .

z tego co wiem to to kolo rozpadlo sie w wyniku kraksy nie pamietam juz czy z kims czy co bardizej mi sie wydaje prawidziwe ale pamiec mnie juz zawodzi, byl to kontkat z jakmis slupkiem czy inna przeszkoda, czytalem gdzies o tym pamietam