Mazovia Tour 2007

W tym roku po raz 50 wystartuje wyścig dookoła Mazowsza. Przyznaje, że bardziej facynuje sie wyścigami międzynarodowymi niż naszym polskim podwórkiem i chciałabym troche nadrobić zaległosci :slight_smile: próbowałam znalezc w necie jakies informacje, ale jest ich jak na lekarstwo. Moze ktos sie podzieli sie swoja wiedza, spostrzezeniami? bede bardzo wdzieczna:)

Podstawowe - wyścig będzie relacjonowany na żywo na naszej stronie, live.rowery.org
Jutro zapewne damy pełną zapowiedź wyścigu, itd.

A ja mam do Was inne pytanie: mianowicie ską można wziąć zdjęcia drużyn biorących udział w tym wyścigu? A wszelkie informacje o trasie, uczestnikach itp. można znaleźć na www.mazoviatour.com.pl

Zdjęcia opublikujemy być może zaraz po prezentacji ekip. Z prologu, który w tym roku jest rozgrywany jako wyścig australijski, opublikujemy w ogóle dość obszerny materiał zdjęciowy…

Pierwsze etapy się odbeda??
bo do srody włacznie jest zaloba narodowa

Prolog odbył się. Jutro etap, pomimo wstrzymywania decyzji do ostatniej chwili, także się odbędzie. Pojutrze zaś czasówka na pewno, a etap do Piaseczna - brak potwierdzenia, ale wszyscy są dobrej myśli.

Generalnie bardzo szanuję ideę żałoby narodowej, jednak jej zastosowanie w stosunku do imprez sportowych nie jest moim zdaniem słuszne. Wszelkie imprezy rozrywkowe i kulturalne absolutnie tak, natomiast sportowe - nie. Tym bardziej, że cały wyścig, widzowie jak i wszyscy biorący w wyścigu udział, uszanowali pamięć ofiar tego nieszczęśliwego wypadku minutą ciszy.

Z tego, co powiedział mi dziś Marek Leśniewski, mają się odbyć obydwa etapy, które początkowo miały być odwołane. A koszulkę lidera po prologu zaklada zawodnik CCC Polsat Polkowice, Marek Wesoły.

w takim razie czekam na relacje z prologu :slight_smile:

Co tu dużo mówić - tyle, że się odbył. Kiepska organizacja, wiele drobnych niedopatrzeń, które może nie rzucały się w oczy, ale poskładane razem mogły dać się we znaki. A co do wyścigu - zwycięzca cały czas trzymał się blisko czołówki, by potem zaatakować podmęczonego reprezentanta Iranu i ostatecznie dojechać jako pierwszy. Ciekawostką była postawa białoruskiego zawodnika, Aleksieja Kamarova, który po odpadnięciu z wyścigu jechał dalej w stawce przez bodaj dwa okrążenia :slight_smile: Czekamy na jutrzejszy etap.

Należy się spodziewać, że zespołem do zwycięstwa w tegorocznym wyścigu Mazovia Tour będzie CCC Polsat. Indywidualnie także stawiam na zawodnika z tej grupy.

Dzisiejszy etap wygrał Piotr Zaradny z DHL Author. Według Marka Leśniewskiego, zwycięstwo powinno zostać mu odebrane, ponieważ Zaradny wcześniej zajechał na trasie drogę Jarosławowi Rębiewskiemu z CCC Polsat, powodując jego upadek. Kolarz z Polkowic przyjechał na metę cały we krwi, z opuchniętym barkiem. Sprawą ma zająć się komisja dyscyplinarna.

No to żeś zdrowo przesadził.

Primo - cały we krwi to dramatyczna przesada…
Secundo - owszem, sprawa została zgłoszona do sędziów, jednak zmian w klasyfikacji czy wynikach etapu nie będzie.
Tertio - Zaradny tak ma, jeździ faktycznie ostro, jak na zachodzie. I czasem przekracza linię. Nie wiem, jak było w tym przypadku, bowiem de facto nie miałem okazji zobaczyć samego zdarzenia.

Czy byłaby możliwośc podania pełnych wyników albo przynajmniej nazwiski kolarzy z pierwszej grupy??

aby uchronic przed kolejnymi pomylkami:
pierwszy-primo
drugi- secondo
trzeci- terzo
czwarty-quarto
piaty - quinto
szosty - sesto
siodmy- settimo
osmy-ottavo
dziewiaty-nono
dziesiaty-decimo

i tak dalej Panie Naczelny :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

O łukasz się pomylił panowie Moderatorzy należy się temu panu ostrzeżenie :smiley: :wink:

$mary$, a Ty piszesz po włosku czy po łacinie? Bo naczelny chyba po łacinie pisał, tak jak sie takiej “wyliczanki” używa :wink: .

Sebkaaa

O łukasz się pomylił panowie Moderatorzy należy się temu panu ostrzeżenie

jw.

A po łacinie to też chyba nie za bardzo :wink:
lacina.strefa.pl/index.php?dzial … =liczebnik

bylam dzisiaj na czasowce w wawie… pogoda troche nawalila ale i tak bylo super. szkoda, ze kolarstwo nasze wlasne, nei jest tak popularne, moze wtedy przyszloby wiecej osob.
napewno niezadowleni byli kierowcy bo dosc duzy korek sie zrobil na aleji wilanowskiej.
organizacja faktycznie moze nei jest najlepsza, ale widac, ze pracuja tam prawdziwi zapalency, a nasza forumowska dwojka - Naczelny i Hru tez daja z siebie wszystko :slight_smile: zebysmy mogli wiedziec na biezaco co sie w wyscigu dookola mazowsza dzieje. Chlopcy sa dzielni i napewno do soboty wytrzymaja. chociaz wiem, ze przynajmniej jeden z nich to z checia wsiadlby na rower i sam z kolarzami swych sil sprobowal:)

Tylko czy primus, secundus, terius… nie oznacza “pierwszy, drugi, trzeci…”, a primo, secundo, tertio - “po pierwsze, po drugie, po trzecie…” :question:

no prosze panowie moderatorzy jacy aktywni hihi ciekawe jak by wyglądał czerwony pasek pod avatarem łukasza- to by była nowość i zaskoczeńie :slight_smile: ale do sedna sprawy łukasz też jest człowiekiem i ma prawo się pomylić trzeba mu wybaczyć :smiley: a co do tej łaciny to niewiem, logicznie masz racje “US” wymienia się na “O”