Mediolan - San Remo 2019 (23.03)

Poggio Poggiem, ale teoretycznie ten wyścig można wygrać na kilka sposobów.
Trochę mnie dziwi, że w ostatnich latach mamy albo rozstrzygnięcia sprinterskie albo właśnie na Poggio.
Dawno nie mieliśmy triumfatora po takim długim finiszu a la Cancellara w 2008 czy Czmil w 1999 (i w pewnym sensie też Pozzato w 2006).
Blisko był Colbrelli w 2014, ładną próbę podjął Edvald Boasson Hagen w 2016 (którego zgasił Gavirię kilka chwil przed upadkiem) + był jeszcze ten Haussler w 2009, którego w ostatniej chwili uprzedził Cavendish po “sprincie wszechczasów”.

Wydaje się, że GvA, Gilbert (przećwiczył to na Paris-Nice), Kwiatkowski, Naesen, Mohorić czy właśnie Colbrelli mogliby się pokusić o coś takiego.

Ciekawe jaki plan ma Team UAE. Wg mnie powinni jechać na Gavirię, ale może to akurat ten jeden dzień w roku, gdy Gaviria pojedzie na Kristoffa w zamian za pracę na jego konto do końca sezonu :wink:
A może się jakoś podzielą, może Gaviria spróbuje zaskoczyć towarzystwo długim finiszem jak na Paryż-Tours 2016?

Gwiazdkujemy?
***** - Viviani, Ewan
**** - Gaviria, Sagan, Sam Bennett, Alaphilippe
*** - Demare, Kristoff, Cort, Gilbert, Kwiatkowski
** - Stuyven, Colbrelli, Mohorić, GvA, Naesen, Philipsen, Groenewegen, Valverde
*Matthews, Kragh Andersen, Degenkolb, Trentin, Modolo, S.Clarke, Langeveld, Stybar, Lamapert, Impey, Valverde, Nibali, Roelandts.

0 Likes

Ja nie bardzo widzę by zwycięzcą mógł zostać ktoś z poza grona gwiazdek 5-3…
Albo będzie mała grupka i wtedy raczej Sagan. Albo większa i wtedy Viviani, Ewan lub Bennett.
Tak czy siak według mnie najlepszą taktyką jest jazda na kole Gilberta…

0 Likes

Ciekawe, że przyznałeś gwiazdki 3-em kolarzom EF, a nie dałeś żadnej Bettiolowi, który moim zdaniem na największe szanse z nich wszystkich. :stuck_out_tongue: Modolo przecież w obecnej formie ani sprintu nie wygra, ani nie zaatakuje. Clarke ma jakieś tam minimalne szanse, bo świetnie zjeżdża, ale od Langevelda to Bettiol ma i wiekszą szansę oderwać się na podjeździe i wygrać finisz z grupki, jeśli odjedzie kilku kolarzy.

No i Valverde mógłbyś umieścić w grupie z 3-ema gwiazdkami, zamiast rozbijać go na 2 i 1 gwiazdkę. :wink:

0 Likes

Byle nie na zjeździe z Poggio :wink:

0 Likes

0 Likes

Może być i on. Tamci po prostu bardziej mi się kojarzą z tym wyścigiem, ale nie chjciałem pakować całej drużyny :smiley:

0 Likes

Zatem po gwiazdkujmy :

***** : Alaphillipe ( co wyścig to potwierdzenie formy, na pewno będzie najbardziej pilnowany, sądzę że taktyka na podczepienie się da mu największe szanse, proszę nie powiązywać z profilowym :slight_smile:
****: Kwiato ( bez presji miał nie jechać, forma solidna ) Ewan ( już chyba doskonale wie, co ma robić, sęk w tym jak ułoży mu się wyścig, ze sprintu myślę że powalczyłby z Vivianim) stąd i on Viviani. Sagan ( tak wiele razy w TOP 10 wyjątkiem rok 2016 i miejsce 12, trochę bez pazura ten rok, ale może jak odpali to jak na Sagana przystało).
*** Degenkolb (zdaję się wracać na dobre tory,lubię go niech mu się wiedzie) Trentin (mocne tempo będzie mu sprzyjać a w szczególności jak się zjedzie przed samą metą) Valverde / Søren Kragh Andersen ( gdyby nie te przymusowe pauzy to gwiazdki wyżej).
**
Gilbert (mam wrażenie że petarda w nogach spadła o jeden poziom niżej, może nim też nikt się nie przejmie wystarczająco szybko jak Nibalim, chociaż wiadomo że bardzo się nastawia, jednak 2 wyżej z drużyny myślę że bardziej(się boją). Van Avermaet ( oby nie miał dubla z sezonu 2015 dużo podium Strade/Flandria/Roubaix ale wygranej brak, jakąś nie widzę by był to dobry wyścig dla Grega, jako że CCC niech go poniesie jak dziś lotników w Planicy).
*Demare(rok temu lepiej błyszczał na P-N chociaż go nie skończył, teraz mniej aktywny) ale też ostatnie lata wysoko dojeżdżał kandydat do top 10.
Gaviria, Colbrelli, Magnus Cort ( jeden zagadka, drugi też kandydat do zamknięcia 10, Cort druga zagadka)
Kristoff ( chyba pobije jakiś rekord serii bycia w top 10 od 2013 nie wypada z czoła, statystyki przemawiają za nim) Groenewegen ( faworyt w przypadku plaży i wzajmnego czajenia się na co scenariusz jest niewielki)
No zabawiłem się w rozpiske… pomijając jeszcze Philipsena czy Bettiola

0 Likes

Bedzie ktoś obstawiał u buka? :smiley: wytypować w takim wyścigu wygranego to jest tyle możliwości.

0 Likes

No ja nie ukrywam, że Gilbert coraz bardziej chodzi mi po głowie. Bardzo dobrze wyglądał na Paryż-Nicea (lepiej niż rok temu w marcu), ma duże doświadczenie (już w 2005 meldował się w TOP10 tego wyścigu), no a rywale mogą być zajęci Alaphilippem lub liczyć pociąg Vivianiego, który może niekoniecznie będzie tak chętnie brał odpowiedzialność za rozgrywanie ostatnich kilometrów. Jakby nie patrzeć, Viviani przegrał Gandawa-Wevelgem 2018, a na ubiegłorocznym MSR nie dogonili Nibalego i włoski sprinter się zupełnie nie liczył.

Niby prawda, ale rok temu wygrał kolarz z połową gwiazdki :wink:

0 Likes

Jak dla mnie to będzie starcie Deceuninck Quick-Step z Bora-Hansgrohe.

Alaphilippe i Gilbert kontra Sagan // Viviani kontra Bennett.
Gdyby doszło do sprintu z wiekszej grupy, to jeszcze Groenewegen (chociąz to debiucik, ale mocne wspracie zespołu) i Gaviria z Kristoffem.
Degenkolb, Ewan, Demare to kolejne pozycje.

Gwiadkowanie:
5*
duet Alaphilippe-Viviani oraz duet Sagan-Bennett

4*
Groenewegen i Gaviria

3*
Gilbert, Ewan, Degenkolb, Kristoff, Demare

2*
nikt

1*
(Gdyby jednak nie sprint z większej lub mniejszej grupy i słabsi - moim zdaniem - sprinterzy):
Kwiatkowski, Cort, ktoś z Dimension Data*, ktoś z EF Drapac**, Bouhanni, GvA, Colbrelli, Trentin

• Eisel, Gasparotto, Cummings to ogromne doświadczenie, które może pomóc zaatakować w odpowiednim momencie szybkim zawodnikom, jak Nizzolo czy Janse van Rensburg. A jeszcze Slagter i Kreuziger - to też świetni klasykowcy.
    ** patrz wypowiedz druida :wink:
0 Likes

Tak swoją drogą to ciekawe ile gwiazdek dałeś Kwiatkowskiemu w 2017 :slightly_smiling_face:

0 Likes

W wyścigu, który potrafili wygrać zarówno Cavendish, jak i Nibali, trzeba być bardzo ostrożnym w ocenianiu kto ma szanse na zwycięstwo, a kto nie. :smiley:

0 Likes

Dlatego typując najlepiej mieć przygotowane 2 warianty rozegrania :smiley: .

0 Likes

Rok i 2 lata temu nie gwiazdkowałem, ale w skali 5 gwiazdek, nie sądzę, bym dał Polakowi więcej niż 2. Faworytem był Gaviria/Sagan. Teraz się pokusiłem, bo jednak dawno już nie mieliśmy tego sprintu, i:

1. trzeba wziąć pod uwagę, że znów może go nie być.
  2. forma poszczególnych sprinterów trochę się pozmieniała w ostatnim czasie. :wink:
0 Likes

O której początki transmisji?

0 Likes

W telewizji na Eurosport 2 14:30.

1 Like

Nie ma mnie przy tv, jak sytuacja i pogoda?

0 Likes

Pogoda piekna okolo 20 stopni i sloneczko … a na trasie… ? jak to w MSR stypa i nic ciekawego do Poggio raczej. Aktualnie 80 km do mety ucieczka 4 min przewagi.

Lombardia jest o tyle ciekawsza ze juz od polowy sa wazne momenty a tutaj? zamula az po Poggio , no ale widoki chociaz ladne riwiery Włoskiej :slight_smile:

Zapowaida sie przez ta ladna pogode na finish z najwiekszej grupy w historii ostatnich lat

heh czubki jakies niiezle podpalili od rac drzewa …

0 Likes

Kiedy wreszcie organizatorzy zrobią porządek z tymi racami. Przecież to jest dramat. Ja rozumiem, że trudno temu zapobiec na takiej imprezie jak wyścig, ale mają wszystko na filmie, postawić takich delikwentów później przed sądem za używanie środków pirotechnicznych w czasie imprezy masowej, przywalić dużą grzywnę, pokazać wizerunki w TV, prasie i sieci i kolejny idiota się zastanowi zanim odpali race.

0 Likes

osz to fujary…

0 Likes