Mediolan - San Remo 2020

Już w najbliższą sobotę pierwszy w tym roku monument.

Przez problemy z covidem, trasa nieco zmodyfikowana, mniej korzystna dla sprinterów, ale chyba najważniejszą zmianą są 6-osobowe zespoły.

Zatem stosunkowo dużo niewiadomych, a jedynym pewnikiem jest Boaro w ucieczce.

trasa:

końcówka (bez zmian):
koncowa

lista startowa:
https://www.procyclingstats.com/race/milano-sanremo/2020/startlist

Głównym Faworytem tak jak w innym temacie pisał druid jest Van Aert.
Myśle jednak, że Van der Pole tez można uznać za potencjalnego gościa do wygrania.
Tyle razy już stawiałem na Sagana, że tym razem odpuszczę. Ale niech sobie w końcu wygra😉

Aktualnie profil wygląda tak

Choć nie wiem jak to możliwe bo ponoć jest limit 300km.

1 polubienie

A właśnie,bo słyszałem, że będą jakieś zmiany, ale myślałem, że jutro.

Obsada słabsza niż zwykle, ale jeśli chodzi o faworytów to ci co mają być, stawią się na starcie (no może prócz Valverde).
Pytanie kto ma na nich pracować, może jakieś sojusze grupowe? :wink:

Bardzo ciekawą “6” wystawia Bahrajn.

Dzięki za założenie tematu
Właśnie się zabierałem za temat MSR 2020 (tak hurtowo, od razu po Ain) i dobrze że wyskakuje ten komunikat bo mielibyśmy dubel :wink:
Też sobie przypomniałem o MSR jak zobaczyłem tego twitta że będzie ponad 300 km…
Jeszcze jak by ktoś chciał to prezentacje wyścigu na tych stronach:



Holendrzy z wielerflits zamieścili kilka fajnych fotek z MSR z przed lat i niektóre świetnie nadawały by się do forumowego konkursu. Mnie najbardziej się podoba to pewnie najmniej oryginalne.

I jeszcze typy z WielerFlits
**** Wout van Aert
*** Mathieu van der Poel, Arnaud Démare
** Caleb Ewan, Giacomo Nizzolo, Fernando Gaviria
*Alexander Kristoff, Peter Sagan, Sonny Colbrelli, Julian Alaphilippe

1 polubienie

Zastanawiam się, czemu Roelandts w Polsce kręci, a nie w San Remo. No ale to chyba już raczej na pewno nie faworyt :wink:

1 polubienie

Odważnie, że nie wymieniają Naesena, Kwiatkowskiego, Matthesa czy Mohoricia.

Ciekawe co wymyślą Dekeniki.
Mając w jednej drużynie Jungelsa i Asgreena aż wstyd nie spróbować zmontować czegoś z dalszej odległości od mety.
EF też nie powinni być statystami w tym wyścigu.

Jak już jesteśmy przy EF…co byście powiedzieli, jakby Bettiol zgarnął drugi monument? :grinning:

Ostatnio 4 w Strade Bianche, także forma się zgadza. Spokojnie jest w stanie się zabrać z takim Mohoriciem i Asgreenem na Poggio, a potem ich pokonać w sprincie.

1 polubienie

Czy ja wiem, Mohoric jest bardzo szybki

1 polubienie

Przynajmniej na zjeździe (też z Poggio?)

Jak na Poggio wjechała by większa grupa to Mohoric mógłby zaatakować na zjeździe i kto wie może taki np. Sagan, Alaphilippe czy Kwiato daliby rade się utrzymać i mielibyśmy ciekawy sprint.

Bettiol się musi nauczyć jeździć bardziej taktycznie. W SB zdecydowanie za dużo ciągnął. Ale to nie pierwszy raz. Praktycznie we wszystkich wyścigach, w których się liczył albo mógł się liczyć, poza Flandrią w 2019, popełniał jakieś błędy taktyczne.

1 polubienie

Z tego co widzę ma być wschodni wiatr zatem i chęć na ataki większa. Mohoric ostatnio wyglądał mocno ale atakował chaotycznie. Ciekawe jak tym razem to rozegra. Oby dla odmiany nie zaspał ale czy zdecyduje się na atak na zjeździe? Chyba nie. Jeśli jednak uda się komuś zrobić te 5s przewagi w jakimś momencie to może je już utrzymać.

Druidzie masz jakaś szklaną kule czy co?:wink:

Ktoś? Coś? O wietrze na poggio dzisiaj?

Niestety przeciwny, ale słaby.

1 polubienie

ktoś musi przejąć pałeczkę po Bono.
poza tym, sam zainteresowany to sugerował na TT.

Paolo Bellini, CEO RCS nie wyklucza takiej trasy w kolejnych latach.

Trentin kraksa i już dzisiaj nie wygra

Chyba jednak jestem na nie. Zobaczymy wyniki ale raz że sprintetom ostatni bastion coraz bardziej się kruszy a dwa, że w marcu w tych górkach pogoda może być rzeźnicka w drugą stronę.

Inna sprawa, że Ci sprinterzy muszą jakoś teraz przetrwać erę vdP, vA i Remco, którzy im pewnie z połowę łupu drapną.

Szkoda Trentina. Kraksa z gatunku nijakich a po wyścigu.

Wygląda na to że w Eurosporcie zwariowali, po kij chcą wrzucać w kluczowych fragmentach monumentu transmisje z TdP? Mam oglądać TdP i jeszcze pewnie zdradzą mi wyniki z SanRemo, a monument łaskawie w necie na Eurosport Player? Wstyd i to niemały

1 polubienie

Dajcie może jakiegoś streama to co robi Eurosport jest żałosne. TdP jest i nikt go nie usunie z TVP czy TVP Sport. Z San Remo nie mam tego komfortu.