Michał Kwiatkowski

Plany Kwiatka na przełomie marca/kwietnia

27.03 Gent - Wevelgem
29.03 31.03 KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde
03.04 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres
07.04 Grand Prix Pino Cerami
10.04 Paris - Roubaix

Być może wystartuje jeszcze w Scheldeprijs

Chyba Kwiatek wybrał specjalizację taką jak Cancellara

Uważacie czy dobrze zrobił?

Moim zdaniem dobrze.
Jest na pewno szybki ale na klasycznego sprintera chyba za wolny.
Zobaczymy jak się zaprezentuje.

nie wybrał tylko tak ocenili jego zdolności dyrektorzy. Kwiatkowskji jest krępy i ciezkawy dlatego wielkie góry nie dla niego.

Tompoz

Kwiatek powinien patrzeć na Bodnara i iść jego drogą a za pare sezonów mogą razem walczyć w klasykach o zwycięstwo :slight_smile:

Taki młody zawodnik powinien startować w różnych wyścigach i zbierać doświadczenie na przyszłość. Nie sądzę, że kierownictwo RS oceniło go już tak jednoznacznie jako kandydata wyłącznie do klasyków. Wszyscy młodzi w RS jeżdżą od początku sezonu na północy, głównie dlatego że etapówki na południu “zajęte” są przez speców od GT. Myślę, że w dalszej części sezonu to się zmieni. O ile pamiętam Kwiatkowski ma startować w Romandii, zobaczymy jak sobie poradzi.

Mam nadzieję, że Kwiatkowski pójdzie w ślady Sagana, a nie Bodnara. Nie marzy mi się kolejny biało-czerwony “robol”.

Bodnar jest jeszcze młody i jestem nie mal pewny ze będzie miał jakieś sukcesy.
Dużo klasowych kolarzy zaczynało od bycia pomocnikiem.

ludzi czy ktoś z was wydział kwiatkowskiego na żywo przy swej aktualnej budowie nie nadaje się na kolarz na wielkie Toury raczej klasyli ucieczki jazda na czas.
W juniorach miał problem z długimi podjzadami wjeżdzał na nie wielka wydolnoscią co ma a nie parametrami budowy. to tak jak kiedyś Szurkowski gory na wyścigu pokoju były takie że Szusrkowskiego nie urywali bo miał wielka wydolnośc ale budowy do wielkich gor nie miał.

Tompoz

a Ullrich, Botero czy T. Martin to mają budowę górala :slight_smile:

Co nie zmienia faktu, że Kwiatek to typ zawodnika na klasyki i krótkie etapówki.

  1. Widziałes Urlicha z bliska a jak tak był bardzo szczupły wycieniowany wcale nie masywny.

  2. Martin jest aktulanie chudy jka szkapa wogle nie jest masywny gdzie to sobie wym,ysliłeś.

  3. botero to był rzeczywiście krepiacha ale goralem to on nigdy nie był taki człowiek na 10 miejsce w wieklich Tourach. A miejsce w 5 piątce to mu sie fartneło bo go puścili po gorach w troche frajerskiej ucieczce.

Tompoz

Martin jest gruby? Dobre :mrgreen:

A kto mówi, że gruby? A ty widziałeś Kwiatkowskiego na żywo? Każdy zawodnik w porównaniu do przeciętnego Kowalskiego jest chudy jak szkapa, a górale wyglądają jak anoreksja prawie.

Popatrz na Martina i pomyśl czego mu brakuje do budowy górala. Odpowiedź? Niczego, dzięki czemu osiąga tam coraz lepsze rezultaty, bo stale się rozwija.

w swoim toku rozumowania popełniasz jeden błąd wcale nie jest prawda że góral ma być niski i drobny góral tak samo moze mieć 190 cm wzrostu i byś drobny. Popatrz sobie jakie krępe ma nogi Kwiatkowski. Dam ci przykład Bartek huzarski mowił mi że w okresie np. styczeń - maj/czerwiec zrzuca 4 kg wagi. Kwiatkowski ma kawał mięcha w nogach duza mase miesniową. Jeszcze jedna uwaga gdy kolarz zrzuca wage to nie tylko zrzuca masę tłuszczowa ale zrzuca mase mieśniową.

Trzeba raz na zawsze obalić nit że odchudzanie to zmniejszanie tylko tkanki tłuszczowej to bzdura.

Oczywiście jeszcze jest jedna rzecz równie ważna albo ważniejsza niż typ budowy ciała… procentowy typ mieśnia I -II i pochodne.

Tompoz

Kwiatkowski dziś znów ładnie na finishu (7 miejsce) ale ciągle jeszcze brakuje mu trochę mocy. Jechał w pewnym momencie na świetnej drugiej pozycji, ale się nie udało. W każdym razie i tak powinniśmy być zadowoleni, zobaczymy jak pójdzie czasówka.

Nie wiem gdzie ty w moim toku rozumowania widzisz,ze twierdzę, że góral ma być mały i chudy. Przykładów mi nie musisz dawać.

Swiadcza podawane przez ciebie przykłady

Tompoz

Kwiatkowski ewidentnie nie będzie przygotowywany pod jazdę w górach i nie będzie w takich wyscigach się liczył , jednak wierzę że wytścig pokroju Tour de Plogne to za duże górki to dla niego nie będą bo dla Bodnara czy Marycza już chyba jednak są … Ale na 100% po górach NIE i tkanki mięśniowej chyba nie zbijają jeśli nie ma takiej potrzeby to na pewno tego nie robią , z górnych partii np . Armstrong po powrocie po 3 latach musiał zrzucac ale ci co nie dokładają za dużo na siłowni nic celowo raczej nie zrzucają raczej samo im schodzi na wyscigach po 7 godzin bardzo ciężkich na któych nie idzie w trakcie jazdy uzupełnic tak duzych strat energetycznych ,ale to ucieka bardziej z górnych partii i może w minimalnym stopniu z nóg bo to wskazane nie jest chyba ze ktoś na góry się szykuje ale i tak w niewielkim stopniu ma to sens - tak jak Cancellara i tez wszystkie spekulacje o wlce w tourze w generalce - to co by stracił tracą tkankę sprawiłoby ze w tourzse byłby conajwyzej w 10 a na czas i w klasykach juz by nie był najlepszy

To jest wątek o Kwiatkowskim, dlaczego zaśmiecacie go postami nie na temat? Relacje z wyścigów proszę zamieszczać w odpowiednim dziale.
Dziękuję.

“O mamo, to już poważna sprawa skończyć De Panne na podium, jestem pełen podziwu dla „Kwiatka”. Oby tak dalej.”

Tak Sylwester Szmyd zaczął newsa na swojej stroncie.

Widać ze Kwiatek nie tylko mnie zaskoczył.

s24.pl/kwiatkowski_ciesze_sie_ze … 86748.html

Wywiad z Kwiatkiem