Michał Kwiatkowski


#492

Wiadoomo juz gdzie Kwiatek rozpocznie sezon I jak bedzie wygladac jego 1 czesc sezonu ?


#493

Podobno tak się prezentuje:

03.03 Strade Bianche
17.03 Milano-Sanremo
01.04 Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres
15.04 Amstel Gold Race
18.04 La Flèche Wallonne
22.04 Liège - Bastogne - Liège


#494

Hmmm. Raczej watpie by zaczynal tak pozno sezon dopiero w marcu nikt praktycznie z zawodnikow tak nie wchodzi w sezon I odrazu w wazny wyscig jakim jest Strade Bianche bez przepalenia nogi…

no ale nie ma co trzeba czekac na oficjalne potwierdzenia bo narazie nie widze by gdzies SKY podawalo takie informacje wiec kto wie…


#495

Ronde van Vlaanderen i brak tygodniówek. Ciekawe.


#496

Ta są dane z PCS, oparte na przypuszczeniach .
Nie biorą pod uwagę mniejszych wyścigów.


#497

To co wskazałem, to cele na pierwszą część sezonu - zgodnie z informacjami PCS. Z reguły Michał zaczynał w lutym, od hiszpańskich jednodniówek po czym brał udział w Volta ao Algarve. Jednak w zeszłym roku rozpoczął od etapówki wokół Walencji i później portugalskie Algarve. Jak widać przyniosło to niezły efekt.


#498

Serio akcja Kwiatka w Algarve wzbudza silne kontrowersje? Przecież to nie był atak na Thomasa, tylko na rywali. Taka akcja normalnie nie miałaby prawa powodzenia, bo peleton nie puszcza wicelidera w taki odjazd. Gonić miały drużyny Treka, BMC, Movistar, Emiraty itp, a sprawę pokpiły. Sky wypuścił swojego zawodnika i miał spokój, choć do tej pory nie rozumiem, jak konkurenci mogli na to pozwolić?
To nie wina Kwiatka, że peleton się zachował nieracjonalnie. No ale skoro już tak się stało, to co było robić? :wink:

Powinien przyjść tu Tompoz i pokrzyczeć, że coponiektórzy nie czują kolarstwa :wink:


#499

Ech skoro już ugrzęzłem w tym temacie to będę dalej ciągnąć :wink:
Nie wiem czy kontrowersje są aż takie ale jak na mój gust jakieś są. Świadczy o tym choćby wypowiedź Thomasa o tym że miał burzę myśli podczas końcowej wspinaczki. Jasne jest że nie był to jakiś klarowny plan powzięty na spotkaniu przed etapowym. Wypowiedzi Kwiatka również wskazują że nie było takiego planu. Że to co się stało było jego inicjatywą. I że zespół przyjął tą taktykę.
Ok, wiadomo że miało to sens. Trudno przecież sobie wyobrazić by Kwiato postanowił zaryzykował walkę o zwycięstwo wbrew dobru zespołu. Kwiato działał zespołowo ale mimo wszystko jednak wbrew interesom kolegi z zespołu i tu jest jakaś kontrowersja. Może to tak „samo” wyszło. Ale ciężko w to uwierzyć patrząc na inne dokonania Michała.
Trudno jednoznacznie to ocenić. Co innego gdyby w autobusie przed wyścigiem z góry Sky założyło taki wariant. A co innego gdy była to decyzja Kwiatka, który musiał liczyć się z tym że akcja jednak się powiedzie.
Generalnie wyszło elegancko gdyż ciężko winić Kwiatka za to że grupa była liczna i nikt nie miał interesu by gonić. Ale gdyby się nie zabrał do ucieczki to Sky skasowałoby odjazd, być może nawet siłami Michała. I wygrałby Thomas.
Jak dla mnie to taka mini gierka. W sumie ciekawa rozgrywka taktyczna wyprowadzona przez Kwiatka. I tak się potoczyły sprawy że nikt nie może mieć o nią pretensji do niego. Tak bywa. To taka cecha wielkich mistrzów że okoliczności potrafią im pomóc. Nie zmienia to jednak tego że mają oni na widoku swój interes, mają to pragnienie zwyciężania i że potrafią czasem tak zakręcić że wygrywają nawet wbrew zespołowi i kumplom.
Ale robią to ze wdziękiem :wink:


#500

Michał dobrze wyglądał na dwóch górskich finiszach ale nie wiem czy zaryzykowałbym stwierdzenie że był mocniejszy niż w 2014.Chciałbym go zobaczyć na tle Valverde na jakimś krótkim finiszu pod górę żeby sprawdzić czy jest nadzieja na pokonanie El Bali w strzale i staruszce.Niby był tutaj Martin ale on jeszcze nie jest w optymalnej formie.Jak myślicie na dwóch pagórkowatych etapach Tirreno kwiato będzie walczył o etap czy raczej rozprowadzał Frooma i Thomasa???


#501

Van Garderen mówił, że grupy nie miały motywacji ścigać ucieczki, bo i tak by wygrał ktoś ze Sky. Tam toczyła się gra o trzecie miejsce w wyścigu.


#502

Kwiato i Flandria. Nie mogę się doczekać. Ciekawi mnie w tym kontekście co poza tym zamierza jechać pomiędzy San Remo a Amstel Gold.


#503

Chyba Kraj Basków.


#504

Mocna wiosna, TdF, Vuelta, a na deser MŚ. Nie za dużo tego?


#505

Zapytaj Valverde :wink:


#506

No to będzie grubo na trasie tegorocznego wyścigu Milano-Sanremo.

twitter.com/kwiato/status/968106980710662144 :smiley:


#507

Fajne, ale na czym niby ma polegać rekonesans przed San Remo? Raczej nic nie wniesie. No chyba że… Kwiato kombinuje nad czymś ciekawszym niż zagrywka Sagana :stuck_out_tongue: No bo w sumie czemu nie? Sprintu nie wygra. Sagana (i pewnie innych) na Poggio raczej nie urwie gdyż wszyscy będą przygotowani. Więc może coś innego? :unamused:


#508

Niech jedzie. Nie jest powiedziane, że pamięta szczegółowo 50 ostatnich kilometrów MSR, skoro zrobił je 20 000 kilometrów temu.


#509

Sympatyczna wstawka kibiców na SB :smiley:
facebook.com/CiclismoIgnora … 536705413/


#510

Jeżeli jeszcze ktoś skrytykuje michała za jego wyniki musi mieć problemy z głową. Bezdyskusyjnie kolarz nr 1 wszechczasów w Polsce

Mistrz świata, wygrany Mediolan San Remo, wygrane Tirreno Adriatico, Amstel Gold Race, E3 Harelbecke, Clasica San Sebastian, 2x Strade Bianchi plus dobre miejsca w klasykach i wygrane na pomniejszych wyścigach.

Jemu należą się pokłony już za osiągnięcia, on nic nie musi, on już tylko może, no i wiadomo już ze podążył dobrą drogą, jeszcze zobaczycie jak za kilka lat wygra TDF :slight_smile:


#511

Nawet jak Michał wygra 4 tygodniówki w tym sezonie to raczej bym nie wieszczył go zwycięzcą Tour de France 2018.Bo to tego wyścigu nie da się podejść z marszu jak Dumoulin do Vuelty 2015.Musiał by się konkretnie nastawić na Tour i przez to odpuścić kilka klasyków.Nie wiem tylko czy kwiato będzie chciał się w ogóle przestawić na wielką pętle jako cel główny.