Michał Kwiatkowski

No dokładnie - Sky robi z kolarzy lepszych górali, ale jednocześnie zapewnia nadludzkie wyniki TT. Będzie dobrze :slight_smile:

Ale te lepsze wyniki nie czasem tym co mają astme :wink:

Ja bym nie panikował, szału nie było na czasówce ale tragedii też nie. Naprawdę jestem dużym optymistą, może jeszcze nie na san remo ale dalej tak.

Nieco smutny dla Kwiatkowskiego tytuł:
cyclingnews.com/news/thomas- … -san-remo/

Oni tam go nie lubią.

W Sky? :wink:

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Na cyclingnews, nie jestem stałym czytelnikiem tego portalu, ale jak już tam jestem to albo Michała nie wymieniają w gronie faworytów w wyścigach jest takim kandydatem bezsprzecznie jest, albo np. wczoraj na trackerze w ogóle o nim nie pisali na czasówce, ani na starcie ani na mecie. Spiseg.

Kwiato jedzie jutro E3. Ktoś zna pełny zaktualizowany plan Kwiato do maja? Ciekawe czy dostanie jutro wolną rękę.

No ja myślę, że będzie liderem.

Raczej pomocnikiem pracującym na Stannarda.

Na pewno można go nazwać bardziej opcją niż pomocnikiem. Ale gdyby miał “pracować na Stannarda” tak jak na MSR, to nie miałbym nic przeciwko :wink:

Bardzo mocno się pomyliłem. Mam jednak nadzieję, że częściej będę się tak mylić :580:

Teraz pytanie kto na Flandrię? Kwiato dziś mocno podważył pozycję Thomasa.

Wydaje mi się że w obecnej sytuacji, Thomas ma niewielkie szanse na liderowanie we Flandrii. Wycofany z Katalonii, nie ma go w składzie na Gandawę ,a żadnego klasyka po bruku jeszcze nie zaliczył w tym sezonie…

Sytuacja na trasie wskaże lidera. Thomas ma za mocną pozycję w zespole, żeby z góry go skreślić.

Fajnie by było jeśli Kwiatek odłożyłby na jakiś czas myśli o Tourach i całkiem poświęcił się jednodniówkom z małymi odskokami na tygodniówki. Jak dla mnie to jest jego naturalny żywioł i jest jeszcze mnóstwo do osiągnięcia w tym temacie.

Oczywiście że sytuacja wskaże lidera. Ale mam wrażenie ze Thomas sam się trochę eliminuje z pozycji lidera, wybierając się niepotrzebnie do Katalonii (mam wrażenie że po części to był jego pomysł). Teraz nagle wraca gdy tam już nic nie ugrał, niby przeziębienie, ale jeśli wystartuje w niedzielę w GW (na razie nie ma go na liście startowej) to by znaczyło że tak źle z nim nie było. Ogólnie Walijczyk jakiś bardzo niezdecydowany…

Przecież Thomas cały czas miał w planach Flandrię, jako jedyny klasyk po bruku i też to, że pojedzie tam w połączeniu z Katalonią.
Pytanie na ile ta jego słabsza Katalonia to przeziębienie, na ile przemęczenie lub skutki kraksy na Primaverze.

Myślę, że Thomas będzie takim Boonenem Sky, raczej nie będzie robił na Polaka. Ja natomiast postawiłbym na Kwiatkowskiego z jednej prostej przyczyny: jest dużo szybszy w końcówkach.

Jeżeli Kwiatkowski bedzie miał nogę nikt go na Flandrii hamować nie będzie, na wyścigu może się wydarzyć wiele nieprzewidzianych rzeczy, wiec lepiej miec kilka opcji. Go go Kwiato! :smiley:

Ciekawe też czy Kwiato jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na Roubaix. Z jednej strony jeśli wygrałby Flandrię, to żal byłoby nie spróbować. Z drugiej jednak to Ardeny były celem nr 1 w tym sezonie.