Michał Kwiatkowski

A w Gandawie Kwiato wcześniej kręcił? W ogóle szykowany jest na niedziele? Kto z Polaków ma najwyższe miejsce w GW?

Nie jedzie w niedzielę.

pewne to, pewne? Wiem, że taka informacja była podana jeszcze w środe, ale może coś sie zmieniło po dzisiejszym zwyciestwie.

Sky mocno wierzy w Kwiatka. Przecież Brailsford chciał go wyjąć Lefevere’owi już wcześniej, m.in. w dealu za Manxmana.
Ale tak szybki sukces na brukach chyba nawet ich zaskoczył. Większe oczekiwania były (i nadal są) związane z Ardenami.

W zasadzie przy odpuszczeniu sobie tygodniówek to połączenie bruków z Ardenami nie jest takie niemożliwe. Wyrzucając Strzałę mamy wyścig co tydzień od 25.03 do 24.04. Teraz mam wrażenie nie jest to jeszcze szczyt formy (zwłaszcza, że Michał od początku miał być nastawiony na Ardeny, a w Sky’u raczej timing mają dobry), jakby doszedł do niego w okolicach P-R to obdzieli i Flandrię i Ardeny. A niech wygra wszystkie pięć wyścigów :smiley:
Ciekawe czy w P-R w ogóle wystartuje.

Też myślałem że nie jest jeszcze w szczycie formy, ale wykresy z poggio i wcxorajsza wygrana pokazują albo co innego albo Michał ma jeszcze rezerwy i oby je miał bo do staruszki jeszcze miesiąc czasu.

Po tym co pokazał Henao na Paryż-Nicea, w Sky chyba nie muszą się martwić, jeśli Kwiatkowski znowu nie wypali na Staruszce.

Nie neguje że wcześniej miał w planach Katalonię przed Flandrią, tylko zwracam uwagę że to dość dziwny zestaw dla mnie, a jeśli dodać do tego jeszcze że był już ponoć przeziębiony zaraz po PN, a mimo to wystartował by ścigać się po górach z Quintaną i Contadorem, to jeszcze mniej jest to zrozumiałe w kontekście Flandrii…

Thomas próbuje złapać kilka srok za ogon :wink:

Albo Sky bo Thomas mógł mieć niewiele do powiedzenia.

Jeszcze wracając do Michała to kolejny raz pokazał że dysponuje piorunującym finiszem na dużym zmęczeniu bo to nie może być przypadek i nawet utrata wagi niewiele jak widać pogorszyła.

Jeżeli to ma być jakiś klucz, to czemu nie. Niech poprawia Sprucha :wink:. Na MŚ już to zrobił.

Pamiętaj, że piszemy o kolarzu, który ukończył Tour de France z pękniętą miednicą :slight_smile:
Ale oczywiście się zgadzam. Katalonia to inny klimat, inni rywale, inne ściganie. Powinien jechać jak roku temu z pominięciem Gandawa-Wevelgem. Ciekaw jestem co za jeden mu naopowiadał, że może podbić Tour de France.

Taki jeden łysy brytol pewnie

Według tego co napisał Kwiatkowski na twitterze wynika że odwołaniu etapu na TA zawdzięczamy też wczorajsze zwycięstwo…

Kwiato na swoim fb, pozdrawia kibiców i anonsuje, ze widzimy się na Flandrii, czyli bez GW. Szkoda. Obecnie w Calpe

Nie ma większego sensu jechać GW, wbrew temu co oglądaliśmy rok temu, tam prawie zawsze na końcu jest sprint z większej grupy. Nie wiem jak u niego z prędkością w tym roku, ale z Kristoffem, Degenkolbem czy Greipelem raczej nie ma szans. A w dodatku jeśli myśli o jakichś wynikach w Amstel czy LBL to lepiej nie przesadzać z ilością wyścigów.

ja jakoś jutro nie wierze w Kristoffa, w ogóle w tym sezonie nie wygląda tak mocno jak w zeszłym, czyżby szykowal się głównie na MŚ, tegoroczna i przyszłoroczna trasa są pod niego, wiec może przesunie ten szczyt formy na koniec sezonu.
JUż dużo bardziej stawiam na VanAvermeta lub kogoś z Etixxu - Terpstra, może Stybar. Jeszcze Fabu i Sep Vanmarcke.

Własnie zastanawia mnie co bedzie miał Kwiato więcej niż w zeszłym roku, teraz dochodzi Flandria, może zrezgynuje np. z Amstela na rzecz Piekła…
Ten Sky taki tajemniczy…

Wygląda na to, że Kwiato przed Ardenami będzie miał o jakieś 8-9 dni startowych mniej niż w latach Etixxu. Może to zadziała, bo w zeszłym roku skarżył się po LBL, że jest zajechany.

Jestem strasznie ciekawy jak pojedzie w Ardenach, bo chodź w ubiegłym roku wygrał Amstel to pozostałe wyścigi tryptyku poszły bardzo słabo.

No też jestem ciekawy i nie ukrywam, że w szczególności liczę na dobry występ w L-B-L.