Michał Kwiatkowski

Nie uczmy jednego z lepszych kolarzy na świecie jak trenować, o to się nie mamy co martwić. Poza tym jeśli szykował na kwiecień szczyt formy (a pewnie tak było) to teraz nie musi a wręcz nie powinien dużo jeździć, 2-3 treningi w tygodniu i wyścig w niedzielę to standard. Na tym właśnie polega szczyt formy, że wtedy się prawie nie trenuje, tylko się ściga :smiley:

Szczyt to ja widziałem e3 :stuck_out_tongue: później był już powrót na ziemie :wink: Trzymam kciuki za naszego mistrza

No i jeżdżenie wyścigów 250km wcale nie oznacza, że należy trenować 250km :smiley: To w ogóle tak nie działa. Długie jazdy to bardziej wycieczki dla własnej frajdy jak np. urodzinowa wyprawa Porte’a 403km :slight_smile: A w żadnym wyścigu kolarz nie jest obciążony przez 250 czy nawet 150km. Najdłużej chyba w P-R, a to i tak zależy od rozwoju sytuacji. W tym roku mieliśmy wyjątkowo długą akcję w tym wyścigu, a wiemy jak to wygląda standardowo :wink:

MOGE WIEDZIEĆ O CO CHODZI Z TA POGODA ???
W niedzielę wystartuje pan w słynnym klasyku Liege-Bastogne-Liege (transmisję przeprowadzi Eurosport 1 i Eurosport Player od godz. 14:00). W jakiej jest pan dyspozycji?

To się dopiero okaże. Nie mogę obiecać zwycięstwa, choć na pewno jestem gotowy do podjęcia walki o najwyższe lokaty, ale wiele czynników składa się na wynik, na przykład pogoda. W Amstel Gold Race też byłem w dobrej dyspozycji, a nie wyszło. Na niedzielę zapowiadają opady śniegu, co dla mnie nie jest dobrym znakiem.

źródło:
sronet.pl

Z pogodą chodzi o to, że pracownik drużyny Team Sky nie będzie publicznie opowiadał z jakim fizycznym problemem miał/będzie miał do czynienia :slight_smile:

Ciekaw jestem jak tam u Kwiatka będzie z drugim szczytem formy… i motywacją

Kwiatkowi można wiele zarzucić, ale nigdy, że brakuje mu motywacji!

Mam taką nadzieję.

A ja mam takie pytanie do ludzi ktorzy sledza kolarstwo juniorskie, przyznaje ze u mnie zawsze z tym bylo na bakier. Otoz czy Kwiatek rzeczywiscie uchodzil za talent tej skali co np. Sagan?Czy moze jednak zostalo to troche u nas “podpompowane”?

Kwiato:
2007 Mistrz Europy start wspólny, srebro ITT
2008 Mistrz Swiata ITT, Mistrz Europy ITT
oczywiście na szosie

Sagan:
2008 Mistrz Swiata MTB XC

Jak w 2008 zaczynałem jeździć, to Kwiato już był dla niektórych juniorów młodszych idolem. Sagana kojarze tylko z wyników Grudziądza i WP juniorów, gdzie w generalkach przegrywał z Kwiatem.

Swoją drogą ilu było zawodników w rożnych dyscyplinach o których za młodu mówiło się, że zawojują świat ? A później coś poszło nie tak …

Dzisiaj na szwedzkim EUROSPORCIE ( Dauphine ) mowili cos o alergii Michala ( i tez o uzadleniu osy , czy pszczoly ) .
Wie ktos cos wiecej na ten temat ???

Na fejsbooku udostepnil wideo do skierowane do kibiców, widać, że Michała ta sytuacja też trochę podkopała.

Michał jest mocny, a sam Froome nie wyobraża sobie, żeby zabrakło go w drużynie na Tour. Spokojnie, będzie dobrze.

Jak rozumiem wieści z tajnych źródeł, które tylko da się znaleźć będąc na miejscu, na wyścigu :stuck_out_tongue: Mam nadzieję że obrońcy Doumolina nie obrażą się tym razem za niesprawdzone, plotkarskie info :slight_smile:

No i gdzie te twoje “extra” informacje ? . Kwiatkowski niestety nie jedzie na TDF

Ale po co ta złośliwość? Szkoda słów…

A co do Kwiata, może wyjdzie mu to na dobre. O ile nie ma jakichś kłopotów zdrowotnych, to MP + TdP + Rio może być dobrym rozwiązaniem.

Na zdrowie!

Ja też uważam że to lepsze dla Michała. Powinien chyba powrócić do źródeł. Zrobić jakiś reset. A w TdF pewnie i tak by za wiele nie zwojował.

Też uważam, że Michałowi to wyjdzie na dobre.