Michał Kwiatkowski

Widocznie doszli do wniosku, że tamci wszyscy koksowali :smiley:

Ale przecież tu chodzi o wyścig Critérium du Dauphiné , więc się wszystko zgadza :slight_smile:

Ach, mea culpa. Tak to jest jak się czyta w pośpiechu i tylko leci wzrokiem po tekście :wink: Dzięki wielkie za sprostowanie.

Jak już jesteśmy przy stronie kwiato.com to jest ona mega nie czytelna i wygląda jakby była zrobiona z jakiegoś darmowego szablonu :mrgreen:

Taa, odniosłem podobne wrażenie. Ale jak pójdziesz do jakiegoś webmastera to ci pewnie powie że jest ok i on sami by ci tak zrobił bo będzie dobrze wyglądać na tabletach i smartfonach. Kto wie może tak jest… Nie przeglądam internetu za pomocą telefonu.

Na telefonie ta strona wygląda całkiem przyzwoicie

Ale na komputerze, szczególnie z dużym ekranem (ja używałem 22 i 27 cali) jest kompletnie bezużyteczna i jej obsługa jest irytująca.

Na temat MP i reprezentacji, w tym roku Włochy wprowadziły taką zasadę. Kolarz zawodowy ma obowiązek uczestnictwa w mistrzostwach kraju, chyba że ma dobry powód, żeby nie wziąć udziału, inaczej straci reprezentację. To, artykuł mówi, jest już powszechna zasada w innych krajach Europy.

Znając życie to SKY ponownie zabroniło startu w czempionatach swoim zawodnikom z powodu ryzyka kontuzji i wypoczynku przed Tourem. Trochę lipa, ale co ja tam wiem :wink:

Nie można też wykluczyć, że nawet jeśli w PZKol taka zasada mimo wszystko jest, to Kwiatek i tak ma na tyle mocną pozycję, że dla niego zrobia wyjątek.

W sumie to Kwiato wystartuje w MP ale w jeździe na czas wiec nie można powiedzieć, że nie wystartuje w ogóle :stuck_out_tongue:

A propos czempionatu. Dobrze by było znów pojechać w dziewiątkę. Widzę, że w tej chwili jesteśmy na 11 miejscu. Przed nami niestety Słowacja czyli Sagan, który pewnie nastuka punktów na Tourze.

O dziesiątkę walczymy ze Słowacją i Norwegią. Może zabraknąć punktów Rafała Majki, który do 15 sierpnia ma do obrony około 700 punktów.

Tylko ze Sagan też ma mase punktów do obrony.

ale nie odpadną mu punkty za Igrzyska, gdzie nie startował.

Tylko ze Rafał startuje w Słowenii gdzie może dużo punktów zdobyć i w tym roku jako lider na TDF co może też dać znacznie więcej punktów niż w zeszłym roku, a taki Sagan raczej więcej punktów nie zdobędzie.

Abstrahując, od tego, że Polakom to robi - te punkty powinny być wyjątkowo ważne 4 lata, w końcu nie da się ich bronić co roku.

Słowenia jest niższej kategorii więc znów tak dużo tam tych punktów nie zbierze.

125 punktów za generalkę do zdobycia to jest dużo.

Ciekawe jest to że Michał ma nadal (relatywnie) niedużo zwycięstw, ale są to praktycznie same skalpy z najwyższej półki