Mistrzostwa Europy Plumelec 2016

Zdaje się, że spory bałagan panuje na listach startowych mistrzostw. Nie było Niewiadomej, chociaż wystartowała ( swoją drogą, zdobycie dwóch medali w jednym wyścigu jest jakimś kuriozum ). Nie ma Kwiatkowskiego, ale we France 3 mówili wczoraj, że kandyduje do medalu. Na niektórych z włoskich portali także jest wymieniany jako uczestnik dzisiejszych zawodów.

gdyby przy 1,8km było średnio 7,8% to by przyjeżdżali pojedynczo. do opracowania, które podlinkowałem wkradł się błąd, ktoś źle obliczył. tam wychodzi koło 6,2%.

końcówka 1. etapu Tour de France 2008
youtube.com/watch?v=_ef1XaDJKuQ

Włosi mają najbardziej wyrównany skład, więc mogą ustawić “hierarchiczne” ataki na ostatniej górze i czekać co zrobi reszta.

Swoją drogą, to niesamowite, że pomimo utraty tych atutów sprzed 8 lat (czyli przede wszystkim tego przyspieszenia) Valverde wciąż jest w stanie bić się o triumf LBL czy FW.

7,8% było również wczoraj w trakcie relacji z wyścigu kobiet i u23 :wink:

To może być wynik błędów w materiałach prasowych. Na dzień przed ogłoszeniem składu naszej reprezentacji Kwiatkowski był w zapowiedziach organizatora wymieniany jako gwiazda imprezy zaraz obok Sagana.

Koszulka mistrza europy będzie noszona podczas wyścigów?

Co wy robicie, Polacy?! :frowning:

I Ulissi po raz kolejny pokazał swoją nieformę w klasykach…

Sagan to jest kocur. :smiley:

Pan Piotr z uśmiechem :wink:

Sagan ośmieszył rywali. Trzech Francuzów w Top10, a żaden nawet nie zaryzykował.

Jedynie nowe wcielenie Voecklera, Gautier, gdzieś próbował ataku, a reszta?

Pretensji do siebie nie mogą mieć chyba jedynie Włosi i Hiszpanie.

Wyścig bez historii, ot wygrał główny faworyt po sprincie.

Sagan musi bukmacherów przyprawiać o niezły ból głowy. Przestaną przyjmować zakłady na wyścigi, w których startuje :wink:

Mistrz świata i europy :smiley:

… i kraju… Nie, czekaj,…

To ostatnie to tak tylko w połowie :wink:

Na takiej trasie i przy takim przebiegu wyscigu Sagan po prostu musiał to wygrać, nie miał z kim przegrać, niemniej brawa dla niego.

ogolił to jak etap Tour de Suisse.
zawiódł mnie (nie po raz pierwszy) Ulissi.

ciekawe za ile lat ktoś zdecyduje się na powtórną organizację tej imprezy i czy będą to Francuzi.

Wiem że mówił o tym Skarul- duże koszta itd ale uważam że taka impreza w Polsce byłaby idealna na nasze możliwości i ambicje.
No i tak sobie próbuję porównać koszt ME w piłce i ME w kolarstwie :laughing:

nie licząc mety, na rundzie naliczyłem jakieś 30 osób przy trasie.
Czesiu z pewnością by to lepiej ogarnął.

Wyscig nudny jak flaki z olejem, nie wiem czy Sagan sie w ogole zmeczyl na koncu. Nie wiem po co komu te mistrzostwa, kalendarz i tak jest napiety na maksa. Inna sprawa, ze w tym roku na prawdziwe mistrzostwa tez jakos niespecjalnie czekam, bo geniusze z uci dostali kataru.