Mistrzostwa Krajowe 2010

Tradycyjnie ostatni tydzień czerwca to czas mistrzostw krajowych. Nie wiadomo, czy Najwięksi się pojawią, ale z pewnością będziemy się uważnie przyglądać wynikom czasówek i szosy w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech czy Niemczech.

Terminarz:

Mistrzostwa krajowe w jeździe na czas:

23.06.2010 - Holandia, Szwecja, Szwajcaria
24.06.2010 - Hiszpania, Rosja, Francja, Irlandia, Czechy, Polska, Portugalia, Norwegia, Luksemburg, Dania
25.06.2010 - Niemcy, Słowenia
27.06.2010 - Włochy

Mistrzostwa krajowe w wyścigu ze startu wspólnego:

25.06.2010 - Szwecja
26.06.2010 - Włochy
27.06.2010 - Belgia, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Rosja, Holandia, Francja, Austria, Czechy, Polska, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Portugalia, Luksemburg, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Słowenia

Dodam tylko, że mistrzostwa USA odbędą się w drugiej połowie sierpnia.

Jak wygląda trasa Jazdy na czas i startu wspólnego, ma ktoś mapki bądz linka do takich mapek i wkońcu kto będzie brał udział w mistrzostwach Polski.

Listy startowe są tutaj

cyclingstartlists.com/2010/06Jun/13NC.htm

Linki video do mistrzostw Belgii i Holandii

bvls.eu/cycling.php

Ja się szczególnie będę przyglądał mistrzostwom Belgii i Holandii, bo je akurat można zobaczyć w necie :wink: (przynajmniej zeszłoroczne można było), no a że to kraje ekspertów klasykowych, to dobra zabawa gwarantowana :smiley:. Nie wiem, jakie trasy, ale mam nadzieję, że pohopkowane, więc już stawiam na Leukemansa i Gesinka.

rad-net.de/modules.php?name= … ngerhausen

Tu listy z Niemiec

A mistrzostwa Polski będzie mozna gdziekolwiek obejrzeć?

Moje typy na czasówki

Holandia - Tjallingii(pewnie top 10 to Rabobank)
Szwajcaria-Bertoliagti ( Cancellara nie startuje)
Hiszpania - jeśli Contador wystartuje , a jak nie wystartuje to Castoroviejo
Rosja - Gusev
Francja - Riblon
Polska-M. Bodnar
Dania - Morkov
Niemcy-Martin
Słowenia-Brajkovic
Włochy-PInotti

A to i ja się zabawię w typowanie :smiley:

Holandia - Boom
Szwajcaria - Marcel Wyss
Hiszpania - Nie wiem kto wystartuje, ale jeśli pojedzie to stawiam na Lulu Sancheza
Rosja - Gusev
Francja - Vaugrenard
Polska - Maciek Bodnar
Dania - Bak
Niemcy - Martin
Słowenia - Brajkovic
Włochy - Quinzato

Ze startu wspólnego troszkę trudniej :stuck_out_tongue:

Mnie interesują głównie Mistrzostwa Niemiec więc tylko tu typuję, czasówka:

1.Martin
2.Gretsch
3.Grabsch
4.Voigt

Mistrzostwa Włoch na Rai Sport i Rai Tre w sobotę
Rai Sport 1 15,00/17,00
Rai 3 15,58/17,00

Profil

settimanatricolore2010.it/we … ad/56.html

Lista startowa

settimanatricolore2010.it/we … nisti.html

Profil mistrzostw Belgii

sport.be/bkleuven2010/nl/parcours/

Profil mistrzostw Holandii

nkwielrennen2010.nl/images/s … ijving.pdf

Cudownie beztroski jest ten profil włoskiego czempionatu. Raz na centymetrze mieści się 100 metrów, by na następnym było już 3,5 km. Włosi to mają fantazję :slight_smile:. Dlatego trudno podejrzewać, żeby te górki miały pierwsza 10% na 1,7 km, a druga 22% na 1,1 km :smiley:. A pomyśleć, że mnie śmieszyły profile langteamowe…

Wielu zawodników nie ukończy tego wyścigu pewnie z 20

Moim faworytem jest Ivan Basso , może też te mistrzostwa wygrać Nibali.

Harmonogram mistrzostw

settimanatricolore2010.it/we … d/136.html

trudno powiedzieć kto wygra, Basso może potraktować te mistrzostwa jako dobry trening przed Tourem więc pewnie nie będzie się wypruwał, ale Nibali, Scarponi, może Cunego. Kto wie może Carrara w końcu też jest w niezłej formie co pokazał w Luksemburgu i Szwajcarii

Trasa włoska jest rzeczywiście selektywna. Pierwszy podjazd Coste, 800 m. przec. 7%, drugi Poggio 1,3 km przec. 15%.
Natomiast Francuzi, którzy w ostatnich latach ścigali się na fajnych rundach, tym razem specjalnie się nie wysilili. Trasa w Wandei jest tylko trochę pofałdowana.

A może Cataldo on znakomicie w tym roku jezdzi

kto wie i w giro i dauphine było go widać, przydałby mu się taki sukces bo od 2007 i Tour de l’Avenir nic indywidualnie nie wygrał

Cyclingnews podaje, ze Nibali sie na mistrzostwa kraju mocno nastawia (nie pojedzie TdF - czyzby byl wiec glowynm konkurentem Hiszpanow na VaE?).

PS.
MP nigdzie sie live pewnie nie da sledzic?

Dodatkowo Nibali wybiera sie na Tour de Pologne. Oby do pomocy a nie z zamiarem zwycięstwa.

Szwajcaria na czas:

  1. Bertogliati
  2. Aeschbach
  3. Elmiger

W Szwecji niespodzianka - Gustav Erik Larsson :wink: