Mistrzostwa Polski 2008

  1. Ani tez ja wcale ie pisalem, ze jest Sapa sprinterem

  2. roznie mozna wygrac wyscig. W zaleznosci od jego rodzaju. Sa np. wyscigi na czas.

  3. Porsze oswiec mnie w kwestii sukcesow Darka Wojciechowskiego.
    Jak dla mnie byl zawsze niezlym pomocnikiem, ktory troche przypadkowo zdobyl Mistrzostwo Polski.

potwierdzaja to tez rankingi UCI. Nawet amatorzy potrafili zdobwyac znacznie wiecej punktow - poza tym jednym sezonem, w ktorym za MP Wojciechowski zdobyl unktow 60 (jesli mnie pamiec nie zawodzi), nie mowiac o innych Mrozowcach (Sypytkowski, Mickiewicz, Zamana, a pozniej Wadecki, Brozyna)…

No nie wiem - moze rzuc lista sukcesow Wojciechowskiego. Wygral jakies kryterium uliczne? Moze zajal miejsce w pierwszej 10 jakiegos wyscigu Solidarnosci?

Oswiec mnie prosze. Sam wiem, ze mnie pamiec czesto zawodzi. (najswiezszy przyklad - zapomnialem o takim zawodniku, jak Pantani, wyliczajac osiagniecia Wlochow na TdF)

2001
Memorial Stanislawa Kirpszy (Sokolka)[4]

[edit] 2000
Kronika Beskioska
Memorial Andrzeja Kaczyny i Andrzeja Malinowskiego (Raciborz)
GP Ostrowca Swietkorzyskiego
Puchar Trzech Miast
Race for the Cup of Three Towns
Commonwealth Bank Classic
Stage win
Overall win[5]
Baltyk-Karkonosze (Poland)
1st stage (Rewal to Stargard Szczecinski), 3rd place
2nd stage, best climber
3rd stage (Stargard Szczecinski to Miedzyrzecz), 5th place
stage 5b (Jelenia Gora to Swidnica), 2nd place
General classification at race end, 3rd place[6]
Commonwealth Bank Cycle Classic (Australia)
14th stage
General classification after 14th stage, 1st place[7]
Kronika Beskidzka = GP Ostrowiec Swietokrzyski (Poland)
GP Weltour (Poland), 8th place[8]

[edit] 1998
GP Solidarnosz
Tour du Sud (France)
Krupinski Cup
2 stages
Overall win[9]

[edit] 1997
GP Miedzyrecz
Po Ziemi Gorzowski
GP Belchatow[10]

[edit] 1996
Championnat de Pologne (mass start road race)
Nationaler Meister (Strasse) (National Masters (Road))
Cztery Asy Fiata[11]

A tak apropo Wojciechowskiego-Co z jego grupą Passage Cycling Team? W komunikacie z wyścigu bodajże w Miliczu jeden zawodnik jest przypisany do tego własnie teamu-jednak innych oznak życia grupy nie widać.

Wojciechowski ściga się jeszcze gdzieś?

Pozdrawiam

jeśli dobrze jestem poinformowany, to ostatnim zespołem dw był MapaMap-BantProfi, przynajmniej w tej drużynie ścigał się jeszcze rok temu w solidarności…
oprócz tego dw jest bodajże dyrektorem wyścigu w Borku Wlkp.

Memorial Kaczyny i Mailnowskiego to rzeczywiscie byla wazna impereza w polskim kalendarzu. To byl chyba najwazniejszy (procz MP) jednodniowy wyscig kolarski w Polsce.

3 miejsce w Baltyk Karkonosze - tez niezle osiagniecie.

Ale np. “najlepszy goral na drugim etapie Baltyk Karkonosze” to jakos nieprzekonujacy skukces.

Pozostaje przy swoim.

Odnosnie baltyku, to byl przez kilka dni liderem a calosc skonczyl jako 4ty bo slabo pojechal czasowke.

No oki, chodzilo mi generalnie o to ze byl przez wiele lat w scislej czolowce polskich zawodowcow, poza tym wygrywal etapowki za granica australia, scigal sie z powodzeniem na czarnym ladzie guadeloupe, moze faktycznie nie ma jakis spektakularnych osiagniec jednak napisanie o tym zawodniku ze “poza mp nic nie wygral” czy niczego nie dokonal troche godzi w te postac.

Pzdr