Mistrzostwa Polski 2013 Elita

Jazda indywidualna na czas 20.06.2013 Sobótka ( województwo dolnośląskie , około 30 - 35 km od Wrocławia )

Profil:

2 okrążenia po 20 km

Główny faworyt :

Michał Kwiatkowski ( OPQS )

Główny kontrkandydat Kwiatkowskiego do złota :

Maciej Bodnar ( Cannondale )

Pojedynki między oba kolarzami w obecnym roku:

Critérium du Dauphiné, Stage 4 : Villars-les-Dombes - Parc des Oiseaux I.T.T. (32.5 km)

5.KWIATKOWSKI Michal OPQ 01’13"
69.BODNAR Maciej CAN 03’45"

Tirreno - Adriatico, Stage 7 : San Benedetto del Tronto I.T.T. (9.2 km)

8.KWIATKOWSKI Michal OPQ 21"
27.BODNAR Maciej CAN 40"

Obie czasówki wygrał Tony Martin

Inni faworyci do medali :

  • Łukasz Bodnar ( BGŻ )
  • Mateusz Taciak ( CCC )
  • Kamil Gradek ( BDC )
  • Bartosz Huzarski ( NetApp Endura )
  • Jarosław Marycz ( CCC )

Za kilka dni opis wyścigu ze startu wspólnego .

fajna prezentacja :slight_smile: może jeszcze jakiś czarny koń się pojawi :slight_smile:

Tu nie ma czarnych koni, obecnie Kwiatkowski to nr 1, bardzie prawdopodobne jest jego zwyciestwo na czasówce jak zwyciestwo Frooma w TDF :stuck_out_tongue: ciekawe czy Niemiec pojedzie może on się pokusi o wicemistrzostwo, no i taciak :stuck_out_tongue:

Jutro mistrzowski wyścig. Zobaczymy z jaką przewagą wygra Kwiatek.Chyba że będzie miał gorszy dzień to niespodziewanie może przegrać (oby nie ). Walka o 3 miejsce może być niezwykle pasjonująca . Kilku zawodników może zmieścic się w kilku sekundach.

A ja bym się zastanawiał czy Bodnar drugie miejsce wywalczy.
Według mnie Huzarski, Gradek, Taciak,Marycz, Stachowiak. Kurek , Bernas i Bodnar powalczą o miejsca 2-3.

Jeśli M.Bodnar przegra z zawodnikami z polskich grup to będzie świadczyć o tym że notuje niesamowity regres jeśli chodzi o czasówki.

lista startowa

Coś malutko zawodników się zdecydowało na start.

Bardzo mało zawodników.

Ciekawe po ilu kilometrach zostanie dogoniony Łukasz Bodnar . Po 8 - 9 ?

dzieki temu moze zdobyć medal mistrzostw polski :stuck_out_tongue:

I dzięki temu wygra z swoim bratem. :stuck_out_tongue:

16 zawodników… no comment. Kwiatek jutro wygra zbytnio się nie wysilając, drugi myślę, że jednak będzie M.Bodnar. Trzecie miejsce już trudniej wytypować. Może Marycz, choć on raczej w jeździe na czas coraz gorszy.

16 to dość sporo, widziałeś ilu w Szwajcarii jechało?:smiley:

Widziałem:), ale np w Holandii 31.

Dziwne że nie jedzie Huzar. Na swoim podwórku miałby szanse na srebro jak nic.
Na ostatnich MP w Sobótce w 2005 był w ITT 2 za Piotrem Mazurem. Teraz trasa jest trudniejsza ale Huzar po niej pomyka pewnie od dziecka :slight_smile:

Będziemy mieli ciekawe porównanie . Dystans orlików i elity jest taki sam . Zobaczymy ile zawodnikom do lat 23 brakuje do zawodowców.

Tam jest juz kilku zawodowców …

Ja nie napisałem że nie są zawodowcami tylko że nie mają 23 lat. :slight_smile: ( jedno nie wyklucza drugiego ).

Czy w tym kraju istnieje jakiś Live Ticker z MP ?

No nie wyklucza ale sam miale na mysli na poczatku coś innego :smiley:

Straszne wieje na trasie , jeśli taka pogoda sie utrzyma mogą być niespodzianki.

No tak było.

Oby nie było niespodzianek . Ma wygrać Kwiatek i basta. Każdy inny wynik to będzie dla mnie rozczarowanie.

Ja bym chciał żeby wygrał Gradek lub Bodnar…
Rok temu Kwiatkowski tez był zdecydowanym faworytem. Ale mimo wszystko On teraz jest chyba w 15 najlepszych na czas w WT. I to by byla mega sensacja.

Ale patrząc na kamerki to zbyt optymistyczne nie wygląda to. Wiatr jest taki jak podczas burzy.