Mistrzostwa Polski 2015

Nie znalazłem tematu o MP2015 więc zakładam nowy. Jeżeli już jest proszę o podłączenie.

1.Co do trasy - czy ktoś wie dlaczego zmieniono trasę na której rozgrywano MP w 2013 i 2014 czyli pętlę wokół Ślęży z podjazdem na Przełęcz Tąpadła ?? Aktualna trasa to kopia trasy Ślężańskiego Mnicha czyli otwarcia sezonu. Trasa dokoła Ślęży czyli 22 km pętla jest dużo bardziej selektywna i ciekawsza dla zawodników a także co ważne atrakcyjniejsza dla kibiców.
Myślałem że może chodzić o nawierzchnię (zjazd z Przeł.Tąpadła do Sadów przez tzw.agrafkę) ale na Mnichu nie jest wcale lepiej. Poza tym jak się obawiano nawierzchni na tym odcinku, można by puścić kolarzy z Tąpadeł na Wiry, Mysłaków i dalej na Sady. Pętla wydłuża się do 27km ale za to 95% trasy to nowy asfalt.
Ślężański Mnich jak dla mnie to na otwarcie sezonu ok ale na MP to nuda.

2.W Sobótce jestem rowerem co sobotę i w ostatni weekend zero info że za tydzień MP. Zero banerów, plakatów itp. Coś Lang słabo działa z marketingiem.

3.Szanse ?? Jeżeli byłaby trasa z 2013 i 2014 to Majka byłby faworytem nr 1. A tak to hmm niekoniecznie. Może bardziej Pater??

A co wy sądzicie ??

Skoro w 2014 wygrał Matysiak przed Franczakiem, to ta trasa, mimo że trudniejsza od obecnej, i tak nie faworyzuje górali.

Ale Majka i tak może wygrać :wink: Wyścigi o Mistrzostwo Kraju mają to do siebie, że są kompletnie nieprzewidywalne.

Jeśli musiałbym postawić na kogoś pieniądze, to byłby to Łukasz Wiśniowski. Miał sporą przerwę, udanie powrócił na SterZLM, lubi niezbyt trudne klasyki. Może to wygrać na świeżości, szczególnie jeśli Michały pomogą. Szkoda, że Wiśnia nie startuje w czasówce. Też widziałbym go walczącego o złoto.

Kwiato raczej nie będzie się spinał, tak mi się wydaje. Dla Majki i Niemca za łatwo, ale pewnie będą walczyć. Huzar i Goły(jeśli nie pojadą na Wiśnie albo Kwiatka) będą jak zwykle groźni. Uważałbym też na ‘anglików’ Białobłockiego i Domagalskiego. Z polskiego podwórka najlepsi wydają się obecnie Bernas, Stachowiak i Ł.Owsian. Patera raczej jest wyjechany, ale znając go będzie próbował.

nie no, na łatwej trasie pewnie wygra ktoś z kraju.
Wiśniowskiego i innych będzie goniło 10 z CCC, 12 z ActiveJet, itd.

12 z ActiveJet? To ci ich Hiszpanie mają polskie obywatelstwo? :wink:

Wiadomo, cycki mają imponującą lokomotywę. Ale po za nimi szału nie ma. ActiveJet to nie jest jakaś potężna siła, 8 chłopa a większość w średniej dyspozycji w tym sezonie. BDC bez Ukrainców to nie to samo co rok temu. Jest jeszcze kilku niezłych od pana Domina. I to z grubsza wszystko.
CCC ma najlepszą pozycję wyjściową. Ale nie jest powiedziane, że co rok muszą mieć mistrza. Mogą puścić odjazd z dwoma czy nawet trzema swoimi asami. A te asy mogą przegrać na kresce z np Marczyńskim.
Ciekawe czy Turcy przygotowaliby lepszy koszul niż ten Matysiaka :wink:

Tak na szybko i czysto hipotetycznie:
RR - Paterski
ITT - Majka

I szczerze taki układ by mi pasował( oczywiście o ile CCC zrobi lepszą koszulkę MP :slight_smile: )

Czy możecie podesłać profil tras z mp? Nie mogę ich znaleźć na stronie oficjalnej mp.

Tutaj masz animacje trasy Mnicha - to jest ta sama trasa co MP tylko że na końcówce pętli w Sobótce jest jeszcze jeden zawijas.

eurosport.onet.pl/kolarstwo/anim … ace/fc8prr

Tutaj na dole strony masz profil trasy :
kolarstwo.sobotka.pl/?xxviii … rowicza,40

Na MP jest jeszcze taki krótki podjazd na ulicy Garncarskiej w Sobótce na ma go na tym profilu .

Oczywiście to jest trasa wyścigu ze startu wspólnego.

Ten podjazdyk ma krótki, stromy odcinek (choć na altimetr.pl, pierwsze kilkaset metrów, tego nie widać). Razem ta mała ścianka, szybki zjazd przez Rynek i łagodny podjazd do mety mogą robić swoje. Przynajmniej na ostatniej rundzie.

Zgadzam się, że pętla przez przełęcz Tąpadła byłaby trochę bardziej wymagająca, choć nie przesadzajmy, podjazd ze strony Sulistrowiczek dla zawodowców to nic. Majka na pewno nie byłby faworytem, on potrzebuje zupełnie inne przewyższenia i stromości. Wygrana Kwiatkowskiego w 2013 r. nie była w ogóle łatwa, a przecież on miał mocną nieoficjalną drużynę do swojej dyspozycji (pt. ‘Worldtouriści’). Tak mocnych pomocników nie będzie w tym roku (M.Bodnar kontuzjowany, Szmyd & Paterski w CCC). Wtedy bardziej niż podjazdy różnicę robił dystans i tak będzie również w tym roku. 234 km to już nie Mnich.

I pytanie dla znawców: czy na mistrzostwach narodowych mistrz świata nosi tęczową koszulkę, czy klubową?

Przepraszam, Leopejo, że się tu wepchnę z drugim pytaniem pod Twoim, ale mi się nasunęło podobne. Mianowicie - dlaczego obecny mistrz świata nie jedzie w tęczowej koszulce broniąc tytułu? :slight_smile:

Teczowa na mistrzostwach krajowych.

Dwa lata temu Gilbert jechał na Mistrzostwach Belgii w tęczy, poniżej można zobaczyć to wśród zdjęć (przedostatnie) z wyścigu:
cyclingnews.com/races/belgia … en/results

Bo to się chyba jeździ w tęczy. Nie bardzo widzę powody dlaczego miałoby tak nie być

Trzymam kciuki za Majkę, u Tinkoffa zawsze fajnie są projektowane stroje mistrzów swoich krajów.

Akurat Sagan jako mistrz Słowacji ma wyjątkowo pstrokatą i brzydką.

Dzięki wielkie, ale powiem wam, że to jest wstyd, że organizator nie zadbał o oficjalny profil na stronie wyścigu.
Powinno być to czarno na białym :slight_smile:

W Canno koszulka Sagana była ładniejsza, ale ta jest dość dobrze widoczna, więc nie narzekam.
PS. Jak tu kiedyś znajdę trzy pod rząd pozytywne komentarze o Saganie albo tenisie, to będzie to dla mnie jasny znak, że ruska wojna hybrydowa weszła w nową fazę i trolle biorą się za nas :570: .

Dziękuję za odpowiedzi, fajnie będzie zobaczyć tęczową koszulkę na żywo.

A propos, jesteśmy pewni, że Kwiato wystartuje? Na razie w liście zgłoszonych jest tylko jakiś Mateusz Kwiatkowski, ścigający się w barwach francuskiej (?) drużyny amatorskiej.

Michał jest w kraju więc pewnie wystartuje

piatek - nie ma za co :slight_smile: jeżdżę po tych trasach praktycznie co tydzień od marca do października ( z małymi wyjątkami) więc znam je całkiem dobrze. A organizatorzy jak sam widzisz nie zachwycają jak na razie - jak pisałem jeszcze w sobotę nie było w ogóle info o MP. Pewnie w niedzielę za to będzie parada balonów widziana z helikoptera bo takowy ma ponoć latać w trakcie relacji dla TVP SPORT.

Leopejo - Kwiato pewnie będzie, jego występ jest zbyt pożądany chociażby z marketingowego punktu widzenia aby go zabrakło i prawdę mówiąc na tej trasie jest jednym z faworytów. Co do trasy mimo że Tąpadła dla zawodowców to pewnie pestka ale mimo to na pewno trasa bardziej selektywna niż Mnich a Tąpadła pokonywane 10 razy robią swoje. No i dla kibiców dużo większa szansa na zdobycie fajnej miejscówki na trasie a tak to pewnie większość ludzi znowu będzie się kręcić w rejonie start/meta. Dziwi mnie ta zmiana i jakoś nie mogę znaleźć uzasadnienia. A co do trudności tej nowej trasy MP najlepiej mógłby się wypowiedzieć sam Huzar w końcu zna je lepiej niż ktokolwiek.