Mistrzostwa Polski 2019

Na tym weekendzie odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Zapraszam do dyskusji.
Były głosy, że Kwiato nie pojawi się i nie będzie bronił koszula ale dziś się na prowizorycznej liście startowej pojawił razem z drugim Michałem, więc być może jest szansa?

Póki co nie ma zapisanego jeszcze nikogo z Bory.

Lista start wspólny https://zapisy.domtel-sport.pl/mistrzostwa-polski-w-kolarstwie-szosowym-wyscig-wspolny-c3481.pl.html

ITT - https://zapisy.domtel-sport.pl/mistrzostwa-polski-w-kolarstwie-szosowym-jazda-indywidualna-c3478.pl.html

Mogli by puścić w TV chociaż te 50km do mety.

Może i TVP Sport w ramach “misji” by mógł transmisję zrobić, ale żeby tak się stało to musiałby pewnie mocno PZKol o to zabiegać, a żeby PZKol mógł zabiegać to musi najpierw “istnieć” :expressionless:

W popularnych dyscyplinach / p.nożna, siatkówka, skoki, boks / to TVP płaci za prawa do transmisji. A tutaj to raczej PZKol musiałby zapłacić telewizji, żeby łaskawie przyjechała .

Lang jakoś umiał załatwić z telewizją, tylko że już nie chce mieć nic wspólnego z wąsatymi i wcale się nie dziwię.

Tylko, że Lang płaci telewizji!!!

Nic z tego nie będzie. Jeszcze nikt nie zapłacił za uczestnictwo :wink:

1 Like

A ilu kibiców - telewidzów oglądałoby w telewizji te MP? Chyba tylko jacyś prawdziwi fanatycy. Poziom emocji żaden, poziom transmisji pewnie fatalny / bez helikoptera, grafiki ze składami ucieczek, grup, przewag itp/. Dla nikogo nie jest to opłacalne. Wystarczy jak w wiadomościach sportowych pokażą minutowy skrót. To cała prawda o polskim kolarstwie.

Zgadza się, i to niemało. W jakiś wywiadzie padła kwota chyba 3 mln zł. Aczkolwiek piszę z głowy i mogę się mylić. Ale to jest trochę inna sytuacja, TdP organizuje prywatna firma i to jej interes żeby wyścig był pokazywany w TV. TV publiczna oprócz tego, że wszyscy jej płacimy to ma jeszcze coś takiego jak “misja” i kanał sportowy ma propagować polski sport. I w ramach tej misji mogli by transmisję zrobić chociaż tak jak Inaki stwierdził - poziom tejże mógłby nie być najwyższych lotów…

1 Like

No i u konkurencji możemy wyczytać, że Kwiatek będzie jednak na MP w tym roku ale wystartuje tylko w jeździe na czas więc zmiana posiadacza koszulki krajowej na zwykłe starty pewna.

No to pewnie znów Kraków. :slightly_smiling_face:

Przy okazji tematu braku transmisji z wyścigów kobiet, padały koszty takiego przedsięwzięcia rzędu 30-40 tys. euro za etap. Jeśli u nas 3 mln kosztuje cały TdP, to pachnie grubym przekrętem.

Mógłbyś rozwinąć myśl, bo osobiście jakoś nie mogę się doliczyć, co tu jest nie tak.

Pytania pomocnicze: ile kamer, jakich, gdzie umieszczonych, przez jaki czas? Oceniać można znając przynajmniej takie szczegóły.

No dobrze, ale licząc stawkami kobiecymi to mamy mniej więcej 1,4 mln zł za 7 etapów. Biorąc pod uwagę, że wyścig męski jest zorganizowany na wyższym poziomie to 3 mln wydaje mi się ceną jak najbardziej uzasadnioną. Chyba, że gdzieś robię błąd w myśleniu, bo ja tu nie widzę w ogóle nic dziwnego. Jeżeli wam wydaje się coś nie tak, to zamiast rzucać hasła, żeby samemu się domyślić to wolałbym przeczytać jakieś porównanie z innymi wyścigami lub ogólny zarys kosztów, co ile jest warte. Z chęcią bym się dowiedział, z jakiego powodu te ceny budzą wasze wątpliwości tylko przydałaby się jakieś bardziej konkretne argumenty. Rozumiem też, że waszym zdaniem ta cena jest zbyt niska?

A czy ja po kirgisku napisałem? :yum: Nie, nie budzi wątpliwości. Nie, nie jest zbyt niska ani zbyt wysoka. Telewizja tyle chce i tyle dostaje. Wątpliwości budzi porównywanie gołych kwot ogółem, bez porównania szczegółów kalkulacji.

No i mamy małą sensację a nawet dwie. Pierwsza to wynik Kamila Gradka a drugi to Michał Kwiatkowski poza podium.

Już chciałem napisać, że widać INEOS coś nie przygotowało swoich na czasówke, bo i Moscon słabo. Ale jednak we Włoszech wygrał Ganna - też Ineos.
rzeczywiście słabo coś Kwiato.
Startował wszak w porównywalnych warunkach, co Bodnar.

Małecki z develompment tym razem za Brożyną.
Sajnok przed Maciejukiem.

A co do wyniku Gradka - ja wiem, czy taka sensacja?
On już raz wszak był srebrnym medalistą MP -19 sekund za Białobłockim (2015), kilka razy tuż za podium - m.in.2 lata temu, gdy pojechał raptem kilkanaście sekund słabiej od Bodnara.
Także to, że solidny czasowiec z zapleczem World Tourowym przyjechał w dobrej formie i osiągnął wynik 44 sekundy gorszy od Bodnara nie jest sensacją.
Sensacją jest tylko to, że Kwiatkowski się pomiędzy nimi nie zmieścił.

2 Likes

A w Hiszpani Castroviejo :wink:

Kurcze zastanawiam się jak to możliwe że na imprezie rangi mistrzowskiej, zawodnik myli trasę. Chodzi mi o Wojtka Ziolkowskiego. Chodzi mi o to jak ta trasa była oznaczona, zabezpieczona że dochodzi do takiego babola? Kurcze szkoda

A pytanie dwa-jak z frekwencja na miejscu? Są jacyś kibice? Wiem że na TT jest zawsze słabiej ale jak to wygląda póki co?