Mistrzostwa Świata Salzburg

Prosiłbym o podanie profilu trasy tegorocznych MŚ

Proszę bardzo :slight_smile: :arrow_right: salzburg-2006.com/en/223_239.html

salzburg-2006.com/en/223_225.html

salzburg-2006.com/en/223_239.html

Kto z Polaków według was powinien pojechać na MŚ. Przyjmując żę 2 wystartuje w jeżdzie na czas i 6 w starcie wspólnym.
Mój skład
ITT Piotr Mazur, Łukasz Bodnar
wspólny: Przemysław Niemiec, Krzysztof Szczawiński, Sylwester Szmyd, Marcin Sapa, Tomasz Brożyna, Kazimierz Stafiej.

ustalanie teraz skladu mija sie z celem bo nie wiadomo kto w jakiej bedzie formie w tym okresie sezonu,kandydaci sa oczywiscie dobrzy nawet popieram ich wybor ale trudno teraz cos zwyrokowac Kosmala pewno bedzie wybieral druzyne w trakcie Tour de Pologne i Szmyd pewno jadacy w tym czasie w Vuelcie nie zalapie sie do druzyny…

z polska reprezentacja tak jak niegdys z fordem, mozecie wybierac wszystkich kolarzy pod warunkiem, ze beda z grupy Kosmali.

Bettini już powiedział, że wygra te MŚ. Zobaczymy jak będzie.

W tym sezonie zauważyłem, że Boonen nauczył się takiego psioczenia przed wyścigami, pewności (za dużej). Oczywiście od wyżej wymienionego włocha.

Na pewno powinien jechac Szczawinski ta trasa by mu pasowala moze tyroche za dlugie podjazdy ale nie widze lepszego polaka na ta trase. Bo zden nasz rodak raczej nie bedzie w stanie odjechac a utrzymac sie kilku w jakiejs tam 30 -40 osobowej grupie a Szczawinsi ma naprawde dobry finisz. Jednak podejzewam ze liderem bedzie ktos z Intelu wiadomo kosmala. To jest bezsensu.

patrzac na przekroj trasy to te podjazdy wcale nie sa dlugie ten pierwszy ma ok 1,3 a ten drugi tez kolo 1 i sadze iz Szczawiu je powinnien spokojnie wytrzymac w czolowej grupie,oczywiscie wszystko zalezy od tempa od startu itp…

Coz, kandydatow zawsze jest wielu. Niektorzy moze nawet z szansami na dobre wyniki. Tylko, ze trzeba pamietac iz od lat decydujace slowo ma nie tylko selekcjoner, ale tez PZKol.
To jest dramat naszej krajowej selekcji:/ Zawodnik zeby pojechac na MŚ MUSI wystartowac w krajowym czempionacie, musi lub przynajmniej powinien pojechac TdP.
Jezeli ktos niezbyt aktywnie wspolpracuje w trakcie sezonu ze Zwiazkiem, to raczej nie ma szans.
W ubieglym sezonie najlepszym przykladem byl wlasnie Szczawinski. Powinien na MŚ pojechac, a tymczasem ludzie decydujacy o skladzie kadry nawet chyba nie do konca wiedzieli kto to jest …

W tym sezonie dzieki dzikiej karcie na TDP dla Flamini Szczawinski ma sznase, nie zapominalbym rowniez o Marczynskim.

Coz, o bledach w strukturach i systemach narodowej selekcji mozna by bylo dlugo prawic, jednak nie o tym jest temat:D

Szeroka kadra to w tej chwili jak dla mnie ok 30 kolarzy, wiec z personaliami poczekalbym do wrzesnia.

Popieram skład Mattiego. Szczególnie jeżeli idzie o Przemka Niemca. Moim zdaniem na mistrzostwa powinni jeździć zawodnicy, którzy znają zachodnie kolarstwo. A przemek ściga się we Włoszech, jego drużyna startowała w wyścigach ProTour. Ścigał się z najlepszymi. A nasi ścigają się z sobą i co z tego, że wygrywają, jak u nas kolarstwo w Kraju stoi nie na najwyższym poziomie. A skład z Intela, to paranoja. Może, zamiast czerwono-białych strojów, powinni wziąźć teamowe?

Może wreszcie ktoś zajmie się PZKolem tak jak zajęli się PZPNem. Może wreszcie pozbyliby się Walkiewicza, który nic dobrego dla polskiego kolarstwa chyba nie zrobił. Ach, no sorry, tor budują, fajnie, że jak na razie trochę się spóźniają, nie ma dojazdów, parkingów itd.

Noo tor buduja twardo:D Chyba ze znow wzrosnie VAT na materialy budowlane, to nie wybuduja:D
Ale nie ma co mowic ta inwestycja to byl dobry sposob Pana Prezesa na wygranie poprzednich wyborow:D Wiadomo bylo, ze nikt nie bedzie chcial przejac jego fukcji w momencie kiedy rozpoczal utopijna inwestycje.
No ale dobrze juz, zostawmy ten temat:D

Jesli chodzi o kadre, to zgadzam sie z opinia, ze zawodnicy scigajacy sie w zagranicznych grupach maja wieksze szanse, bo znaja kolarstwo zachodnie. A nasi krajowi kolarze jezdza zupelnie inaczej.
Najlepszy przyklad Mazura. Rok temu na krajowym podwroku radzil sobie super. Teraz w Pro Tourze tempo jest dla niego za szybkie.

Nie do konca jednak eliminowalbym z selekcji zawodnikow z polskich grup. Sadze, ze MŚ to gra nie tylko o teczowa koszulke, ale takze o wypromowanie. Jezeli wiec w Polsce sciga sie ktos dobrze, to powinien na czempionat pojechac, sprobowac pokazac sie na tle najlepszych.
To chyba najlepszy sposob, zebysmy w przyszlym roku przed MŚ mogli pochwalic sie wieksza grupa zawodnikow w zagranicznych, dobrych ekipach.

Osobiscie z naszej kolarskiej emigracji biore w tej chwili pod uwage Niemca, Szczawinskiego, Marczynskiego, a wiec kolarzy ktorzy w swoich zespolach moga jezdzic na wlasne konto. Maja instynkt zwyciezcow.
Pozostala czesc kadry uzupelnilbym kolarzami z naszego podworka.
Choc nie ukrywam, ze nie mam na mysli tego, ze jak np panowie Sapa, czy Stafiej zajma wysokie miejsca w Pro Lidze to trzeba ich brac na mistrzostwa. Raczej chodzi mi o perspektywicznych cyklistow.

Barszczu dokładnie o to chodzi :slight_smile: A z naszego podwórka, to brałbym zawodników, którzy lubią harcować i walczą do końca. Tacy najczęściej nie mają kompleksów (ano obok mnie jedzie Bettini, to nie będę skakał, lepiej zagadnę) oraz nie muszą się bać presji kibiców (nie są przecież zawodnikami, których wszyscy znają i oczekują sukcesów).
A na MŚ pojedzie Intel :wink:

Na pewno pojedzie Intel a ztych zagranicznych to bym jeszcze Janiaczyka dorzucuil .

Według mnie skład na MŚ
Wspólny-Kazimierz Stafiej,Przemysław Niemiec,Tomasz Marczyński,Krzysztof Szczawiński,Marcin Sapa,Sylwester Szmyd.
ITT-Piotr Mazur,Łukasz Bodnar.

[size=75][ Dodano: Pon 31 Lip, 2006 16:45 ][/size]
Kto według was zdobędzie złoto MŚ,bo według mnie Oscar Freire.

a co powiecie o kobitkach? - ja uważam, że wspólny to trzy z Lotto plus Paula Brzeźna to na bank. Paula pokazała na MP, że jest dobra, a jeszcze w niedzielę zajęła 8. miejsce na MP MTB!

niezła co?

Małe UAKTUALNIENIE:
jest już pierwsza galeria: Szosowe MŚ - kobiety i orlicy na czas
Ale się nasze panny nie popisały…

Mój skład kadry Polski na MŚ w Salzburgu:

Mężczyźni:

ITT: Piotr Mazur
Łukasz Bodnar

Start wspólny: Sylwester Szmyd
Marek Rutkiewicz
Tomasz Marczyński
Mariusz Witecki
Krzysztof Szczawiński
Mariusz Wiesiak

Według mnie u mężczyzn na czas wygra Sergiej Honczar (UKR), a ze wspólnego Paolo Bettini (ITA).

Kobiety:

(nie wiem ile może startować ale i tak podam skład przypuszczając, że na czas 1 a ze wspólnego 5)

ITT: Maja Włoszczowska

Start Wspólny: Maja Włoszczowska
Anna Szafraniec
Magda Sadłecka
Bogumiła Matusiak
Paulina Brzeźna

Natomiast u kobiet sądzę, że na czas wygra doświadczona Jeannie Logno (FRA), a ze wspólnego powinna wygrać Judith Arndt (GER).

LICZĘ TEŻ NA MEDALE POLAKÓW :slight_smile: !!!

No to mamy szeroką kadre na MŚ:
Przemysław Niemiec (Miche)
Mariusz Witecki (Intel Action)
Marek Rutkiewicz (Intel Action)
Bartosz Huzarski (Intel Action)
Krzysztof Szczawiński (Ceramica Flaminia)
Piotr Mazur (Saunier Duval-Prodir)
Łukasz Bodnar (Intel Action)
Tomasz Kiendyś (Knauf Team)
Tomasz Marczyński (Ceramica Flaminia)
Robert Radosz (DHL-Author)
Sylwester Szmyd (Lampre-Fondital)

Kto według was powinien jechać.

Mnie dziwi brak kolarzy Knaufu[jest tylko Kiendyś] przecież oni wszystko wygrywają.
Po co w szerokiej kadrze jest Huzarski, Witecki jak ktoś wie niech odpisze

ITT-Łukasz Bodnar,Piotr Mazur
Wspólny-Tomasz Marczyński,Marek Rutkiewicz,Sylwester Szmyd, Robert Radosz, Krzysztof Szczawiński, Przemysław Niemiec.