Mistrzostwa Świata Salzburg

Po to choćby, by Intel nie musiał wydawać pieniędzy na ich badania wydolnościowe, przygotowawczy obóz kadrowy, może i sprzęt, odżywki, itp. Jako kadrowicze to dostaną za darmo i Intel już ma na tym czysty zysk.

dlatego nie ma kolarzy knaufa bo wystarczy spojrzec na runde mistrzostw i od razu nasuwa sie to iz nic by tam nie zdzialali bo plaska to ona nie jest i te podjazdy zrobia swoje,a kolarze knaufa odpadali by od peletonu jak dojrzale gruszki,

nie ma co sie doszukiwac od razu jakiegos przekretu ze strony Kosmali wystarczy tylko wszsytko na spokojnie przeanalizowac i zapoznac sie ze wszystkimi szczegolami a nie odrazu wymyslac historie nieoopowiedziane

Wiadomo, że Elbląg i okolice sympatyzują z Intelem, wręcz ubóstwiają go. Zatem nie dziwi mnie to, że dla Ciebie wszystko jest OK. Poczekamy trochę, czas najlepiej pokaże jak nasi ściganci wypadną na MŚ.

wiesz ja jestem ze stolicy i akurat kto gdzie mieszka ma niewiele wspolnego z moim osądem…

No, ale jednak potwierdzilo sie, ze mozna wybierac roznych kolarzy, pod warunkiem ze sa z grupy Kosmali …:[

Co na tej trasie zdziala Witecki? No fajnie ze jest mistrzem Polski, tylk oze ani przed wyscigiem w Kielcach, ani po nim nie pokazal nic co dawalo by podstawy sadzic, ze jest sens zabierac go na MŚ.
Huzarski narazie jedzie fenomenalnie w tym roku. No ale coz, przygotowuje sie w koncu chlop do Tour de Pologne, wiec to usprawiedliwia jego dotychczasowe wyniki i pozwala niejako na kredyt zabrac go na MŚ.

Odnosnie Szmyda, to super ze jest w dobrej formie, ale po ciezkiej Vuelcie, przejechanej z nastawieniem na generalke moze byc mu ciezko utrzymac dobra noge do mistrzostw.
.
Inna sprawa, ze zbyt wielu klasowych kolarzy nie mamy. Nawet za granica. A z polskich grup to szkoda zabierac ludzi ktorym stuknelo juz prawie 40 lat. Brak motywacji. Przejechali by tylko trase tak jak to sie zdarzalo w ostatnich latach, zakladajac ze ani wygrac nie moga, ani juz sie wypromowac nie maja szans.

W kadrze najbardziej brakuje mi tylko Janiaczyka.

A z tych co sa proponuje kadre:

ITT: Mazur i Niemiec lub Bodnar

Start wspolny: Niemiec, Szczawiński, Marczyński (jesli ze zdrowiem bedzie ok), Rutkiewicz, Bodnar.
Ostatnie miejsce obsadze po TdP.

Mi też brakuje Błażeja. Bodnar na wspólny :question: :unamused:

Bodnar czasami taki jezdziec bez glowy:D Lubi aktywnie jezdzic, atakowac, pokazac sie. Mysle, ze to pozyteczny kolarz na MŚ.

Szczerze to w chwili obecnej nie mamy kolarza, ktory mogłby bez problemow walczyc ze swiatowa czolowka w wyscigu klasycznym. Tak wiec trzeba powolac tzw. “walczakow”, ktorzy beda probowali odjazdow… moze jakis dojedzie do mety.

Zgadzam sie z Quibo. O to chodzi. Nie ma sie co oszukiwac, kogo bysmy nie wyslali to w roli faworytow polska szosteczka nie pojedzie.

Z tego co rozmawiałem z Adkiem Koperem i Krzysztofem Jeżowskim to są oni bardzo niezadowolenii ze składu Kosmali.

[size=75][ Dodano: Pon 14 Sie, 2006 08:00 ][/size]
Noi znowu Intelowcy z tyłu. Chyba zamiast Huzarskiego powinien być Sapa.

matti masz racje.

Gdzieś w jakiś komentarzach albo na jakimś forum ktoś napiusał, że powinni jeździć młodzi bo atarzy np. Sapa, Jeżowski nawet jak się pokażą to już i tak nikt ich nie zakontraktuje. A np. taki Janiaczyk mógłby gdzieś iść. :wink:

A po co ma ich ktoś zakontraktować nie ma co tracić czasu na jazde dla zachodnich grup. Trzeba stworzyć Polską grupę ale bez Intelowców w składzie

Nierozumiem czemu sie doczepiliscie do intela? Faktycznie nie wyszło im coś z tym przygotowaniem w kolorado, ale mimo wszysko sukcesy maja (moze nie takie jak w zeszlym roku, ale zawsze sa), a Huzarski miał wypadek! i nie mógł jezdzic przez 2 tyg czy miesiac. Teraz musi od nowa zbudować formę i sądzę, ze na Tour de Pologne i mś bedzie w bardzo dobrej formie. Pozatym po co np. Sapa miałby pojechać na mś? Zająłby te 30-40 miejsce, a tak można zabrać młodych kolarzy i liczyć, że w przyszłości staną na podium!

Huzarski pokazał już co potrafi rok temu i dwa lata temu a w tym roku po kontuzji to już lepiej za niego wziąc 40letniego Romanika.
Co to za głupie gadanie że młodzi mają jechać na MŚ. Jeżeli nic nie osiągają to nie jadą.
Bettini, Brochard przecież nie mają już 24lat a jeżdzą a mogli by za nich pojechać np
ALESSANDRO COLO czy MORIZOT Florian przeciez oni też za kilka lat mogą zdobyć medal MŚ.

A teraz uważaj kubuś grupa Intel nie wygrała żadnego klasyku czy wieloetapówki UCI. Może za sukces uważasz ucieczke Huzarskiego w Rund um Koln gdzie nie wytrzymał tempa czy 3 miejsce Witeckiego w Pucharze Karpat. Wiesz nie chce mi się wymieniać sukcesów grupy Knauf czy DHL w tym sezonie bo by strony zabrakło.
W zeszłym roku o tej porze grupa Intel wygrywała wyścig w Niemczech, a teraz jadą ale tylko jadą we Włoszech.

Małe pytanko czy Knauf wygrał jakiś wyścig za granicą. Nie chyba. TTylko te skorumpowane w Polsce gdzie organizator przed startem wie jaka będzie kolejność. Na takim wyścigu to by w peletonie przeciętny junior przyjechał. :wink:

"a w tym roku po kontuzji to już lepiej za niego wziąc 40letniego Romanika. " - czemu tak uważasz? Dlatego że miał kontuzje na początku wakacji dlatego nie może pojechać na mś? Teraz miał jeszcze za mało czasu ale za miesiąc bedzie w swietnej dyspozycji. Co do Bettiniego to zauważ, że on obecnie ma szanse wygrać!, a nasz Romanik ma szanse przyjechac w pierwszej 30. Jak nie ma u nas nikogo kto mógłby obecnie wygrać to niech przygotują kogoś kto za 2 lata będzie mial szanse powalczyć!
Jak jużwspominałem, nie wyszło im przygotowywanie sie w usa, co było widać, ale teraz w drugiej części sezonu widać, że są w coraz lepszej dyspozycji i przed Tour de Pologne będą jeszcez lepsi. A kto wygrł małopolski wyscig gorski? hymmm… RUTKIEWICZ! Kto był 4 na mp? hymmm … Rutkiewicz, a kto wygrał? Witecki. Dodatkowo Bodnar 2 w czasowce na mp.

Nie mów mi o MP bo bo tam koledzy z Intela pojechali naszprycowanii, a Małopolski Wyścig nie jest zaliczany do UCi.
Huzarski nigdy nie był w formie i nie będzie bo brak mu uporu w walce. Tego napewno nie brakuje Stafiejowi, Sapie, Kiendysiowi, Lisowiczowi, Krupie oni walczą do końca.
A zagranicą Knauf wygrał wyścig klasy [1.1] pokonując wielu dobrych kolarzy. Nie wspomne o jednym z niemieckich klasyków gdzie Jeżowski był 2 a Lisowicz 3. Tam startowali kolarze Gerolsteiner, T-Mobile, Milram, CSC itd.
A teraz może ty napiszesz sukcesy w końcowej klasyfikacji Intelowców bo ja znam jeden 2 Brozyny w Luksemburgu i brawa dla niego ale co pokazali inni no cóż szkoda pisać.

w Tour de Pologne Huzarski się prędzej zrypie niz zajmie miejsce w pierwszej 10.
Oglądaj dzisjaj Coppa Bernocchi od 16.30 w RAI 3.I mocno kibicuj Intelowcom może dojadą do mety [dzisjaj trasa jest płaska jak stół].