Mistrzostwa Świata Stuttgart 2007

Już niecala 3 miesiące do MŚ najwyższy czas na szeroką kadre. Oto moja propozycja
ITT Bodnar, Rebiewski, Taciak
Start wspolny: Szmyd[miejsce w 30], Marczynski[miejsce w 50], Rutkiewicz[miejsce w 50], Janiaczyk[miejsce w 80], Radosz[ucieczki], Morajko[miejsce w 50], Mróz[miejsce w 50], Romanik[miejsce w 80], Stafiej[ucieczki], Kryś[ukończenie], Kiendys[miejsce w 80], Lisowicz[ukonczenie].

Piszcie swoje propozycje!!

Moje Typy:
ITT
Łukasz Bodnar
Mateusz Taciak
Jarosław Rębiewski

Stert Wspólny
Sylwester Szmyd
Hubert Kryś
Tomasz Marczyński
Robert Radosz
Błazej Janiaczyk
Marek Rutkiewicz
Jacek Morajko
Mateusz Mróz
Tomasz Kiendys
Kazimierz Stafiej
Marcin Sapa
Jarosław Dąbrowski

Czyli ja dałem 2 zmiany w porównaniu do składu Mattiego-Sapa za Romanika, Dabrowski za Lisowica.

A u Pań??

ITT Ignasiak
Start wspolny Ignasiak, Brzezna, Zamolska, Matusiak, Wloszczowska, Ignasiak

Moje Typy u panów:
ITT:
Łukasz Bodnar
Mateusz Taciak
Jarosław Rębiewski

Start Wspólny:
Sylwester Szmyd
Hubert Kryś
Tomasz Marczyński
Robert Radosz
Błazej Janiaczyk
Marek Rutkiewicz
Jacek Morajko
Bartosz Huzarski
Tomasz Kiendys
Kazimierz Stafiej
Mateusz Mróz
Krzysztof Szczawiński

Na polskim kolarstwie się nie znam, więc nie będę tutaj, jak Wy, sypał nazwiskami. Zastanawia mnie jednak, czemu wszyscy tak zawzięcie stawiają na Sylwka. To oczywiście dobry kolarz i nasza największa pociecha, ale ja nie jestem przekonany czy wyścig, bądź co bądź, klasyczny z paroma hopkami jest trasą dla niego. Z drugiej jednak strony sądzę, że nadszedł wreszcie czas, by na Mistrzostwa Świata jeździli lepsi zawodnicy, a nie tacy, co jeżdżą w “najlepszej polskiej grupie zawodowej”. Ściganie w Polsce, a ściganie się z najlepszymi to dwa różne światy. I choć nie jestem przekonany co do znakomitego występu Sylwka w Stuttgarcie (jedynie ze względu na rodzaj wyścigu, a nie dlatego, że jest słabym kolarzem!), to sądzę, że powinien dostać szansę. Boję się, że jak mu nie pójdzie, to zbierze niezłą burę od “kibiców”.

Szmyd na dobre miejsce nie ma raczej szans, liderami powinni być Marczyński czy Rutkiewicz jeżeli będą w dobrej formie, wtedy szanse na 30 jakieś są. Na czas to najlepiej żeby nikt nie startował, a jeżeli już to Bodnar

ITT:
Łukasz Bodnar, Rębiewski, Taciak
Wspólny:
Marczyński, Rutkiewicz, Radosz, Janiaczyk, Huzarski, Szczawiński, Morajko, Szmyd, Gołaś?,Kiendyś, Romanik, Kryś.

K ITT:
Ignasiak
K wspólny:
Włoszczowska, Jasińska, Brzeźna, Matusiak, Harkowska, Igniasiak

ITT: Bodnar, Niemiec, Rębiewski
RR: Janiaczyk, Marczyński, Szczawiński, Gołaś, Radosz, Morajko, Kryś, Rutkiewicz, Kiendyś, Szmyd, Witecki, Niemiec

Jeszcze bardzo wcześnie. Ale narazie typy to:

ITT mężczyzn:
Bodnar, Taciak

start wspólny:
Marczyński, Rutkiewicz, Janiaczyk, Szczawiński, Kryś, Morajko, Kiendyś, Radosz (w obwodzie Zieliński, Huzarski, może Szmyd i może o kimś zapomniałem:D )

ITT kobiet:
Ignasiak

start wspólny:
Włoszczowska, Brzeźna, Ignasiak, Jasińska, Dawidowicz, Matusiak (w obwodzie Zamolska, Barczyk)

Za nami kolejne wyścigi. Niedługo Piotr Wadecki wybierze szeroką kadre na MŚ!! Ciekawe kto tam bedzie!!

i jeszcze Ignasiak hihi :wink:

Już powinna być szeroka kadra!!

piszecie o polakow, ale w miedzy czasie selekcjonuje tez inne kraje. co ciekawe, w autralii rogers nie jedzie czasowki. Postawili na McGee i Evansa.

A co bedziemy pisać o innych jak i tak Polacy zajmą 5 czołowych miejsc hehe

A to ciekawe że jedzie McGee, jeden z moich ulubionych zawodników, wydawało się że to koniec jego kariery, a tu wraca do ścigania i tak na niego stawiają. Rogers to pewnie z powodu upadku na tdf

no moze. ale to jednak trzykrotny mistrz swiata, a McGee jest raczej w slabej formie. a moze rogers szykuje cos specjalnego na start wspolny :smiley:

Rogers, już chyba w tamtym roku mówił, że nie będzie na razie startował w jeździe na czas na mistrzostwach. Mówił, że czas stawiać sobie nowe cele i wyzwania.

według cyclingstatrlist.com pewny udziału w Polskiej kadrze jest Sylwester Szmyd, ja myśle że w ostatecznym składzie prócz Szmyda powinnni się znależć: Błażej Janiaczyk, Marek Rutkiewicz, Tomasz Marczyński, Jacek Morajko i Przemysław Niemiec (za tych dwóch ostatnich można wziąć Szczawińskiego i Sape)

Nic nie jest pewne. Wczoraj przed etapem TdP Wadecki mówił, że pewno to dopiero będzie 17.