MŚ Innsbruck 2018

Mamy czerwiec, wszelkie rozważania na temat MŚ pojawiajwiały się w innych tematch, dlatego chyba najwyższy czas założyć osobny.

Rzecz odbędzie się miedzy 23 a 30 września.
Z tego co się mówi, kolarze po raz ostatni powalczą o tytuł mistrzów w TTT.

Trasy czasówek

Trasy wyścigów ze startu wspólnego

No i pytanie na początek.
Czy ktoś się wybiera?

Jak to po raz ostatni? Z tego co gdzieś wyczytałem to w następnych latach mają startować w barwach narodowych. Temat upadł?

Będzie TTT ale reprezentacji narodowych

Ale czy to potwierdzona informacja? W komunikacie UCI nie było mowy o TTT reprezentacji, co zamiast ma zastać podane w terminie późniejszym.

Z tego co czytałem to ta narodowa druzynówka wcale nie jest taka pewna. Jeśli by do niej doszło to ciekaw jestem w ilu by jechali. W sumie pięciosobowe składy były by w miarę sprawiedliwe i mozliwe do skompletowania.

jeśli ten pomysł wypali, będę z wielką niecierpliwością czekał na pierwsze MŚ w takiej formule.
Nie wiem czemu ale jakoś lubię jak rywalizują drużyny narodowe a nie “sponsorskie”
Te MŚ drużyn klubowych to od początku był dla mnie totalny niewypał, wyścigi juniorskie mnie ciekawiły zdecydowanie bardziej od tego.

tyko teraz pytanie jak zawodnicy na to zareagują. jednak drużyny sponsorskie te które liczyły na sukces przysyłali najlepszych a ciekawe jak federacja zachęci zawodników do startu mistrzostwach takiej formule.
Oczywiście, że fajnie byłoby pooglądać w miarę mocne ekipy wszystkich reprezentacji ale wydaje mi się, że skończy się na składach mocno rezerwowych.
No i nie wiem czy nie lepszym pomysłem jest jednak rozgrywanie takiego wyścigu po mś elity gdy ten najważniejszy start już jest po i można się skupić na drużynówce.