MŚ Ponferrada 2014

Mi jeszcze na myśl przyszedł Slagter

To ja przekornie postawie na Michaela Matthewsa :stuck_out_tongue:

Jest Costa, Uran, Navardauskas

z tymi 3 szczytami formy masz całkowitą rację … tylko problem w tym że Kwiato miał jeden szczyt formy pomiędzy od połowy lutego do początku Maja i koniec… a to co się działo czerwiec lipiec to nie wiadomo co … i możę się okazać że jesień będzie jego.

Tompoz

Zaczynają się podchody w belgijskiej ekipie. Najpierw GVA stwierdził, że trasa mu leży i może to wygrać. Boonen się zreflektował i przekazał mediom, że już raz wygrał w Hiszpanii, więc chciałby na koniec kariery wygrać tam po raz drugi (czytaj: chłopaki, należy mi się to się jak psu zupa, więc sobie odpuście).

Czekam niecierpliwie na oświadczenie Gilberta :smiley:

ja bym jechał na GvA.
jako że zdaję sobie sprawę, że bardzo lubię tego kolarza i tym samym mogę być nieobiektywny wobec oceny jego możliwości to jednak tym bardziej staram się w miarę chłodno stawiać takie deklaracje w kontekście jego osoby (np. rok temu część forum pisała, że powinien być liderem, ja się wstrzymałem; na monumentach wciąż go oceniam bardziej w kategoriach czarnego konia (mimo wszystko) niz pelnokrwistego faworyta).
ale tym razem popieram faceta, trasa pod niego, forma dobra, Boonen może nie dać rady (wczoraj uciekał niczym Bettini w góach na Giro przed IO :wink: ), ale też zliża się Vuelta i Gilbert. :slight_smile:

“To już pewne, na szosowych MŚ w @Ponferrada2014 będziemy mogli wystawić 9 zawodników w EM, 6 EW, 5 U-23 M, 4 JW i 3 JM.”
A.Piątek

A więc w elitach kobiet i męzczyzn będziemy mogli wystawić maksymalna ilośc zawodników.

Według mnie największe szanse/(ale i tak małe) na medal to Niewiadoma w elicie kobiet.
Każdy inny medal dla mnie byłby mega sensacją.

Troche to smutne, ze Czechy, Norwegia czy zwłaszcza Szwajcaria mogą wystawić tylko połwę tego, co Iran i Maroko :frowning:

Trochę wiary w naszych za free 9 miejsce nie mamy, Kwiatek ma miec cały zespół pod sobą, trasa idealna do zgubienia sprinterów i przy takim zmęczeniu może spkojnie ograć choćby Sagana, tat,tak Sagana.

Tylko czy Kwiat zdoła zrobić 3szczyt formy.
W zeszłym roku kiepsko to wyszło.

Voeckler już ma ten problem z głowy.

Nie jest to niemożliwe, proszę wypisz wymaluj program startowy z poprzedniego roku Rui Costy i michała z tego roku. Wnioski sami wyciągnijcie :slight_smile:

procyclingstats.com/rider.ph … eason=2013
procyclingstats.com/rider/Michal_Kwiatkowski

BDC i CCC pojadą w czasówce

:smiley: wygląda to całkiem nieźle, napawa optymizmem. A jak Wy widzicie tą naszą 9? Kwiatek lider, pewnie Bodnar, Niemiec, Paterski, Gołaś, Poljański?, Huzarski?, Rutkiewicz?,Majka? (z uwagi na punkty które wypracował, bo może już być całkowicie wyjechany) Szmyd??,Taciak??, Wiśniowski??, Domagalski??, Marczyński?, Gradek???, Cieślik???, Zieliński???, Białobłocki???

zener, Rafał już zapowiadał że odpuszcza MŚ.
A co do “9” to ja bym spróbował taką:
Kwiato,Goły,Huzar,Body,Niemiec,Poljan,Paterski,Marczynski,Szmyd.

Myślę, że Kwiatkowski, Huzarski, Niemiec, Gołaś, Bodnar i Paterski to są pewniacy. O ile będą w pełni sił to pewnie w składzie znajdą się Poljański, Marczyński i Rutkiewicz. W takiej sytuacji pozostaje jedno wolne miejsce. Mam nadzieję, że dla zawodnika, który będzie w stanie najwięcej kadrze dać.

Oby tylko Bodnarowi się nie pomyliło i nie pracował na Sagana :slight_smile:

Ogólnie przewaga Kwiatka nad takim Saganem czy Cancellarą jest taka, że oni mają 1/3 drużyny.

Hiszpanie, czy Belgowie będą się kłócić i ciąć między sobą… Ech, marzenia :stuck_out_tongue:

Wyboru wielkiego nie ma. Kogo wziąć z Cycków to akurat Wadecki będzie wiedział najlepiej.
Szmyd raczej nie na taką trasę.

Ja nie widzę problemu z trzecim szczytem formy, bo nie było drugiego :stuck_out_tongue:

Ja to widzę tak:

ITT:

BODNAR Maciej
TACIAK Mateusz

RR:

KWIATKOWSKI Michał
HUZARSKI Bartosz
GOŁAŚ MICHAŁ
NIEMIEC Przemysław
DOMAGALSKI Karol
POLJAŃSKI Paweł
BODNAR Maciej
PTERSKI Maciej
MATYSIAK Bartłomiej

Z całym szacunkiem dla mistrza Polski, ale po co na tej trasie Matysiak?
Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby przetrwał te podjazdy i mógł powalczyć na finiszu.
W ucieczce też niespecjalnie go sobie wyobrażam, zwłaszcza skutecznej.
Pomóc Kwiatkowskiemu chyba też nie da rady.

IMO lepiej wziąć Taciaka czy Honkisza, Cieślika Marczyńskiego, a przede wszystkim Rutkiewicza.