MŚ w Palma de Mallorca - wyniki pierwszego dnia

tor

#1

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano trzy konkurencje panów - omnium, indywidualny wyścig na dochodzenie na 4km, sprint drużynowy oraz jedną konkurencje pan - sprint drużynowy.

Wyniki omniu:

1 Alois Kankovsky (Czech Republic) 19 pts
2 Walter Fernando Perez (Argentina) 28
3 Charles Bradley Huff (USA) 37
4 Aliaksandr Lisouski (Belarus) 37
5 Daniel Kreutzfeldt (Denmark) 38
6 Dimitri De Fauw (Belgium) 40
7 Michaël D’Almeida (France) 41
8 Jonathan Bellis (Great Britain) 42
9 Robert Slippens (Netherlands) 42
10 Jesse Sergent (New Zealand) 43
11 Alexey Shmidt (Russia) 43
12 Karl Christian König (Germany) 45
13 Enrico Peruffo (Italy) 59
14 Pawel Kosciecha (Poland) 61
15 Pedro Jose Vera Alcaraz (Spain) 63
16 Panagiotis Keloglou (Greece) 63
DNF Ben Kersten (Australia)

Jak widać jedyny nas reprezentant Paweł Kościecha zajął 14 miejsce.

Sprint drużynowy kobiet:

Finał

1 Wielka Brytania 0.33.63 (53.522 km/h)
Victoria Pendleton
Shanaze Reade

2 Holandia 0.33.97 (52.981 km/h)
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis

Wyścig o brązowy medal

3 Australia 0.33.81 (53.238 km/h)
Kristine Bayley
Anna Meares

4 Francja 0.34.64 (51.957 km/h)
Sandie Clair
Virginie Cueff

Polki w składzie Renata Dąbrowska i Magdalena Sara z czasem 36.159s zajęły 9 miejsce.

Wyścig na dochodzenie panów:

Wyścig o złoto

1 Bradley Wiggins (Great Britain)
2 Robert Bartko (Germany) (doścignięty)

Wyścig o brąz

3 Sergi Escobar (Spain) 4.23.40 (54.666 km/h)
4 Antonio Tauler (Spain) 4.29.50 (53.425 km/h)

Bradley Wiggins w finale zdeklasował zeszłorocznego mistrza w tej konkurencji Robert Bartko.

Sprint drużynowy panów:

Wyścig o złoto

1 Francja 0.43.830 (61.601 km/h)
Gregory Bauge
Mickaël Bourgain
Arnaud Tournant
2 Wielka Brytania 0.43.832 (61.598 km/h)
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig Maclean

Wyścig o brąz

3 Niemcy 0.44.240 (61.03 km/h)
Robert Forstemann
Maximilian Levy
Stefan Nimke
4 Holandia 0.44.286 (60.967 km/h)
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt

Piękna walka w finale. Obie drużyny ostatecznie dzieliły zaledwie dwie tysięczne sekundy!
Polska reprezentacja w składzie Maciej Bielecki, Łukasz Kwiatkowski, Damian Zieliński z czasem 0.45.76 zalela ostatecznie 9 miejsce.


#2

Dzisiaj w wyścigu na kreske Rafał Ratajczyk zdobył brązowy medal. Wielkie gratulacje dla naszego zawodnika i oby tak dalej :slight_smile:


#3

Gratulacje dla Rafała! :smiley: Szkoda, że nie miałem akurat możliwości oglądania tego w tv, ale myślę, że w wyścigu punktowym również zdobędzie medal :slight_smile:

No i się myliłem niestety :neutral: