Muzeum kolarstwa w Belgii

Które muzeum kolarstwa warto bardziej zobaczyć, Nationaal wielermuseum w Roeselare czy muzeum przy Centrum Ronde van Vlaanderen w Oudenaarde? Niestety nie dam rady zobaczyć obu jednego dnia, a na któreś muszę się zdecydować.

[size=75][ Dodano: Sob 04 Sty, 2014 01:36 ][/size]
Poniższy wpis jest trochę odgrzewanym kotletem, ale materiał GCN sprzed kilku dni przypomniał mi o mojej wizycie w muzeum Ronde van Vlaanderen.

youtube.com/watch?v=rWOtSy8Jwtg

Byłem tam z bratem, który na co dzień mieszka w Belgii i nieszczególnie interesuje się kolarstwem. Za muzeami też nie przepada, a spędził w nim ponad półtorej godziny i nie narzekał na moje wolne tempo zwiedzania. :wink: W muzeum jest cała masa pamiątek związanych z wyścigiem. Od rowerów zaczynając przez rękawiczki na obuwiu kończąc. Bardzo dokładnie została opisana historia wyścigu, jego założyciel i kolarze, którzy zapisali się w pamięci kibiców. Prawie każda stacja jest opisana po angielsku. Poza tym na samym początku otrzymujemy audioprzewodnik. Dodatkowo bardzo dobrze przedstawiony został cały proces profesjonalizacji wyścigu jak i samego kolarstwa. Oczywiście można spróbować jazdy po brukach. Zdecydowanie polecam wizytę jeśli ktoś będzie w północnej Francji lub w Belgii.