Na początek

Witam. Chciałbym kupić rower szosowy dobry “na początek”.Chciałbym zacząć pokonywać dłuższe dystanse i częściej jeździć. Co sądzicie o tym? allegro.pl/rower-szosowy-romet-h … 61124.html

Szukam czegoś w granicach 1000-1500 zł .

Pozdrawiam

Na początek to Triban z Decathlonu

Triban 500? A tak z ciekawości : czemu nie model który podałem w linku? Na jakie parametry w ogóle powinienem zwracać uwagę wybierając taki rower?

Bo szukasz roweru szosowego, a niniejszy model nie ma nawet szosowego osprzętu.

Ja się zaopatruje w sklepie rowerowym na co zwracacie uwagę podczas wyboru roweru na szosę ? jaki osprzęt jest niezbędny waszym zdaniem

To zależy od potrzeb, chyba jasne, że dla prosów niezbędny jest inny osprzęt niż dla zielonego amatora :wink:

A co z butami? Czy takie będą się nadawały: http://e-sporting.pl/buty-adidas-duramo-6-b39765,40,5936,5915 ? Jeżdżę od niedawna, średnio po 30 km dziennie, będą okej?

:unamused:

Mavic Huez - waga 400 g są ciekawą propozycją, chociaż podobno waga w tym przypadku nie idzie w parze z trwałością. Wszystko zależy od tego na ile ktoś dba o swoje buty.

Triban 500 na początek bardzo fajny.

Dorzucasz do tego kilka stówek na buty, pedały i jest git. Ja jeszcze kilka technicznych rzeczy własnie w nim ogarniam, czyszczenie piast, złożenie napędu na nowo(to jednak rower z masowej produkcji więc zdarzają się felery) i usztywnienie kół poprzez naprężenie sprężyn bo koła nie są za sztywne. Warto dokupić lepsze opony również. Aczkolwiek na początek w zupełności wystarczy. Rowery na tym osprzęcie potrafią kosztować 2x więcej.