Najlepsi kolarze na podjazdach w Polsce

Wiadomo, ze najlepszym polskim kolarze obecnie jest Sylwester Szmyd.
Wiadomo tez, ze jest on bez watpienia najlepiej wiezdzajacym pod gory polskim kolarzem.

Jeszcze kilka lat temu dosc uwaznie sledzilem tez nasz krajowy peleton.
Pod gore calkiem niezle wiezdzali Chmielewski, Romanik, Seweryn Kohut, a takze mlodsi nieco: Dawid Krupa i Sebastian Skiba.

Teraz prawie krojaowego peletonu nie sledze, natomiast w temacie o Darku Baranowskim nawiazala sie dyskusja odnosnie naszych zawodnikow.
Zaczela sie od twierdzenia, ze Ryba, gdyby wrocil do polskiego peletonu, to pod gore rywalizowac moglby z Marcinem Sapa.

Dobrym goralem na pewno jest Marek Rutkiewicz (patrz ostatnie TdP).
Jak juz wspominalem - krajowego podworka nie sledze.

W zwiazku z tym prosze o uwagi kibicow - kto wedlug was jest najlepszym goralem w Polsce. Czy szerzej - wsrod Polakow wogole (wylaczajac Szmyda, Baranowskiego i Przemka Niemca), takze w zagranicznych slabszych grupach.

I od razu drugie pytanie i refleksja.
Polacy kiedys byli znani z tego, ze sa swietnymi czasowcami.
Piasecki, Lang, Jaskula.
Jeszcze na w polowie 90tych Baranowski i Brozyna meldowali sie na MS czy IO na czas w okolicach 10-15 miejsca.

obecnie, mam wrazenie, wyglada to bardzo kiepsko.
Mistrzostwa polski chyba nie wiele mowia, bo MP potem nigdy sukcesow nie osiaga.
I chyba tez co roku jest inny. (tutaj prosze o wylaczenia z wyliczanki Piotra Mazura)

Wdzieczny bede za uwagi.

Pozdrawiam

Z krajowego podwórka to dla mnie obecnie najlepszym góralem jest “dziadek” :wink: . Takie jest moje zdanie, wygrał ostatnio m.in czasówkę na Okraj :one: