najlepszy polski kolarz 2010

Najlepszy polski kolarz 2010

  • Sylwester Szmyd
  • Jacek Morajko
  • Marek Rutkiewicz
  • Jaroslaw Marycz
  • Maciej Bodnar
  • Bartosz Huzarski
  • Przemyslaw Niemiec
  • ktos inny
  • nikt - sezon byl przeslaby w ykonaniu naszych szosowcow

0 głosujących

Kto byl wg was najlepszym polskim kolarzem 2010?

Postepy poczynili Maciej Bodnar i Jaroslaw Marycz (ten drugi MP w jezdzie na czas)
Najwiecej zwyciestw zaliczyl Jacek Morajko
W waznych wloskich wyscigach etapy wygrywal Huzarski
Zwyciestwa odnotowal tez Przemyslaw Niemiec

Ktos jeszcze zasluzylna wyroznienie?

Na mnei, pewnie jak na wielu z was, walka Sylwka z Contadorem i Brajkovicem na DL zrobila najwieksze wrazenie. Ale byla to jednak walka przegrana.
Osiagniecia poszczegolnych kolarzy sa nieporownywalne (kto byl lepszy Cancellara czy Cavendish?) wiec chodzi o bardzo subiektywne odczucia.
Ktory z polskich kolarzy zrobil na Was najlepsze wrazenie w minionym sezonie?
Ograniczam sie do szosy - bez MTB i toru.

ja

nowy_biker, ale co TY? :wink:

Wg, mnie Sylwek a potem Maciek

według mnie Maciek później Huzar i dopiero Szmyd.
Sylwek tak naprawdę nic nie wygrał w tym sezonie.

najlepszy :slight_smile:

Więc przedstaw się nam- forumowiczom, abyśmy mogli umieścić Ciebie na liście w ankiecie (chyba, że już tam widniejesz?:wink: ) :slight_smile:

Dla mnie Maciek Bodnar - zawodnik perspektywiczny i cały czas rozwijający się. Pracuje ciężko w swojej ekipie dla liderów, ale mimo tego potrafi ugrać też coś dla siebie gdy dostaje wolną rękę.

Jak dla mnie zrobił też najlepszy wynik ze wszystkich Polaków w tym sezonie. 9. miejsce na MŚ na czas to nie przelewki - tam przyjeżdżają wyłącznie specjaliści w tej dziedzinie, bo inaczej dostają po 10min i więcej na tak długiej trasie. Maciek pokazał tam, że może z powodzeniem rywalizować ze światową czołówką. Uważam, że jeśli w najbliższych 2-3 sezonach nic nie przeszkodzi mu w rozwoju, to polscy kibice mogą mieć z niego wielką pociechę. Być może większą niż z jakiegokolwiek innego polskiego kolarza w Pro Tour do tej pory.

Jeżeli chodzi o perspektywicznych kolarzy to Paterski i Marycz pokazali się z dobrej strony i własnie oni robią duze postepy, co do Bodnara to ta 9 pozycja to nie zadna niespodzianka przynajmiej dla mnie :slight_smile:

No tutaj w pełni się zgadzam

dzięki

Ja również uznałbym Maćka Bodnara za najlepszego w tym sezonie. Zrobił niezły postęp, który zakończył bardzo dobrym wynikiem na MŚ. Na drugim miejscu Sylwek - na swoim dobrym poziomie (szkoda tylko TdF, ale tam cały Liquigas się posypał). W zeszłym roku Sylwek bezapelacyjnie by wygrał, ale w tym roku brakło trochę błysku z zeszłego roku. Tak czy siak, Sylwek ma już wyrobioną renomę i możemy w przyszłym roku mieć z niego pociechę. Mam nadzieję, że również pozostali nasi ProTourowcy dadzą radę i w przyszłym roku, będziemy mieli większą zagwozdkę :wink: