Newsy na forum, komentowanie przez forum

Mamy możliwość techniczną powiązania forum dyskusyjnego z portalem i na odwrót. Działało by to tak, że każdy news miałby zakładany temat na forum i tam można by było go komentować, a komentarze trafiałaby też na stronę. Znowu komentarze napisane przez stronę trafiałyby na forum.

To jednak powoduje dwa problemy:

  1. Każdy komentujący musiałby mieć konto - co złem samo w sobie nie jest, ale jest też niepotrzebne do tego stopnia
  2. Ogromna ilość newsów dziennie zasypałaby forum - teraz jeden wątek TdF albo VaE wystarcza na cały wyścig a tak pojawiły by się dziesiątki jeśli nie setki tematów w sumie o tym samym wyścigu…

Co myślicie?

Czekam na poważną dyskusję. Hasła w stylu Tak, bo tak ignoruję lub wręcz usunę. Jeśli masz coś do powiedzenia - uzasadnij. Jeśli nie masz - zastanów się dwa razy…

Mi się podoba ten pomysł.
Raz kiedyś tak na forum było i pozytywnie to wspominam, a teraz czasami chciałoby się jakiś nius skomentować a za bardzo nie ma gdzie.
Dwa, dzięki temu nie przegapię nic co jest na portalu, bo na forum wchodzę często a na portal sporadycznie.
Trzy, potrzeba zalogowania też jest ok, przynajmniej wiadomo, kto co napisał.
Duża ilość postów przy obecny forum też nie powinna robić problemu.

Być może dobry pomysł. Jedynie trzeba rozwiązać sprawę tych nowych tematów. Pewnie po prostu trzeba by stworzyć nową kategorię :stuck_out_tongue: w której tylko to by było.
Myślę że do rzeczy byłyby komentarze forumowych wyjadaczy, które mogliby sobie poczytać ludzie zaglądający na stronkę. Z drugiej strony na forum mogłoby pojawić się trochę śmiecia (?) gdyż komentarze na stronce są o różnym charakterze ale jak dla mnie jest tam może trochę więcej luzu. Ja bym spróbował, tematy do pisania byłyby z automatu, kto wie jakie dyskusje mogłyby od czasu do czasu powstać :wink:
Jeśli nie spróbujemy to się nie dowiemy, jeśli to mało skomplikowane technicznie to chyba nie ma co się filozofować.

Mnie jedynie martwi dodawanie nowego tematu, dla każdego wpisu.

1 polubienie

Nowy temat do każdego newsu spowoduje niepotrzebny spam i bardzo ograniczy czytelność forum. Chyba, że pod jakąś podkategorią, którą ewentualnie można jakoś ukryć, żeby forum pozostało przejrzyste.

W oddzielnym subforum miałoby to sens.

Kiedyś każdy nius był oddzielnym tematem na forum i jakoś to nie zaśmiecało forum.

Ja jestem na nie, ale też nie mówię, że to jakiś zupełnie nietrafiony pomysł.
Na wielkich wyścigach może być bałagan.
Poza tym, większość zakładanych przez nas tematów stanie się tak naprawdę zbędna.

Mnie się osobiście pomysł nie podoba. Przeglądam forum tylko na telefonie i wyświetlają mi się wszystkie wątki posortowane wg daty ostatniej odpowiedzi. Bez podziału na kategorie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, a dodanie wielu nowych tematów spowodowałoby ogromny bałagan.

Na razie komentarz napisany na stronie nie trafił na forum. Z forum jeszcze nie ma opcji komentarza.

Na razie publikuję wiadomości na forum aby zobaczyć, jak duży ruch i bałagan to wygeneruje…

Ja może dużo nie pisze na forum, ale moim zdaniem to zły pomysł bedzie pełno tematów bez zadnych komentarzy ewentualnie z 1-2 , dużo tematów na których się nic nie będzie działo taki śmietnik się może zrobić. Jak mają byc komentarze to niech bedą pod newsami po co dwa razy to samo.

Niestety zgadzam się z tą oceną. To dobry mechanizm, ma kilka zalet i kilka wad. Ciężko podjąć decyzję, dlatego trzeba to przemyśleć…

Całkiem niezłe, tylko tak jak Kamil sądzę, że przydałby się na to jakiś poddział i dobrze by było żeby to wszystko nie wyświetlało się na tej liście tematów na głównej. Po prostu, żeby tylko chcący mógł do takiego tematu wejść, a nie żeby był domyślnie na głównej dla wszystkich.

1 polubienie

Jestem podobnego zdania jak Druid. Zrobi się bałagan, zwłaszcza podczas Wielkich Tourów. Może się okazać, że w kilku tematach będzie równolegle toczona dyskusja o tym samym i główne wątki wyścigowe mogą się “rozjechać”.

1 polubienie

Czyli de facto każdy etap każdego wyścigu będzie osobnym tematem na forum?
Wydaje mi się, że to może mocno zmienić czytelność forum i co gorsze może powodować, że dyskusje będą toczone w kilku wątkach jednocześnie.
Mi to akurat pasuje, że wszystko o TdF jest w jednym temacie i jak chce nadrobić czytanie i zobaczyć co działo się wczoraj, co działo się po wyścigu, i co może się dziać w dzisiejszym etapie to wchodziłem w jeden temat i chronologicznie czytałem. Teraz to chyba będą 3 tematy do otworzenia…

Ale już dla mniejszych wyścigów to nie będzie gdzie komentarza wpisać gdy zostanie zamknięty temat inne wyścigi. I tu pisanie pod newsami ma już duży sens.

Ale tak było na forum i to sensownie działało, dyskusja była i pod etapami (mniejsza) i pod wyścigiem (znacznie obszerniejsza).

Widząc jak to działa i jak wpływa na czytelność forum, jestem przeciwny tej koncepcji. Wspólne konta na forum i do komentarzy - jak najbardziej na tak, ale automatyczne zakładanie tematów do każdego newsa, to nie jest dobry pomysł.

Wszystko będzie lepsze niż obecny sposób komentowania newsów, gdzie każdy może podszyć się pod każdego i napisać co chce. Optymalnie byłoby pisanie komentarzy pod wiadomościami z użyciem kont z forum. Ale jeżeli nie da się tego zrobić, to już lepiej żeby każdy news miał swój temat na forum.