Newsy na forum, komentowanie przez forum

forum

Według mnie wychodzi teraz dobrze mechanika forum. Miało być tak nowocześnie a mamy krok w tył. Bo będą się tworzyć tematy… Ale przecież gdyby był porządny system kategorii, czytelna organizacja to nie byłoby tego problemu. W sumie to być może nawet jest, gdyż ja mam tak domyślnie ustawione. Widać gdzie się pojawiają nowe tematy/posty. Można łatwo ignorować dany dział.
No ale jeśli ktoś ma płasko wszystko wywalone na głównej stronie no to problem… Nagle się okazuje że ktoś kiedyś dawno temu wymyślił te wszystkie działy, czytelne kategorie nie bez powodu.

To nie jest mechanika forum - nie znam żadnego silnika WP<->Forum, które pozwalałoby tym zarządzać lepiej. Poza tym nawet jeśli wtyczki czy oprogramowanie pozwoli na łączenie (czy grupowanie) newsów do jednego tematu, to będzie to powodowało dużo dodatkowej roboty dla redakcji - która i tak jest obciążona ponad miarę…

Tutaj zbieram feedback, w redakcji przedyskutujemy to dalej i czas pokaże.

ale robi się bałagan to się chyba nie sprawdzi

Działa to jeden dzień, a już zdążył się zrobić nieład w przejrzystości forum. Trzeba kopać i kopać do odpowiedniego tematu pomiędzy pustymi tematami. Zdecydowanie jestem na nie.

U mnie, przy podziale na kategorie jest ok. Tzn, nie ma zbytniego bałaganu. Tylko nie można komentować :slight_smile:

Ja dostaję szału jak widze

te newsy😁(20znakow )

Jeżeli mamy testowo te newsy na forum, to może też włączyć testowo komentowanie pod nimi, żeby widzieć czy jest na to zapotrzebowanie.

A nie lepiej zrobić osobny wątek dla tych,newsów" i w odpowiedziach wklejać kolejne?
Byłoby to najlepsze rozwiązanie. Czyste i przejrzyste.

To już było i się nie sprawdziło, komentarze do wszystkich wiadomosci w jednym wątku robiły straszny bałagan

Jak dla mnie kwestia sprowadza się do pytania: czy dla tej funkcjonalności poświęcimy przejrzystość forum? W tym momencie z każdym newsem forum pokazuje nowy, nieprzeczytany temat. Dla mnie się to nie sprawdza.

Raczej sprowadza się do pytania: czy trzymamy się starych sprawdzonych rozwiązań opartych na kategoriach gdzie żaden bałagan się nie pojawia. Czy też ulegamy modzie, tak jak tu, mamy wszystkie wątki domyślnie wywalone nowocześnie na główną stronę i bałagan.
Po prostu domyślny bałagan.
Ale jakby co to jest mnie to obojętne. Przy ustawieniu interfejsu na kategorie bałaganu nie odczuwam ale jeśli komuś to przeszkadza to można nie łączyć forum z portalem.

To jest nieco bardziej skomplikowane i wolałbym tego na razie uniknąć…

Chyba można już powiedzieć, że pomysł się nie przyjął.

Zaśmiecanie forum! Tyle w temacie!!!

Dokładnie. Nikt nawet nie posta nie napisał pod newsami…

Jeśli komentarze muszą być, to może lepiej z Facebookiem to połączyć niż z forum?

Trudno było napisać skoro nie było takiej opcji…

Nie ma sensu wrzucać tego na forum, jezeli nie można tego komentować, bo osobnych wątków na komentowanie newsów nikt nie będzie tworzył.
Newsy z MP, których jest masa w ostatnich dniach można by wrzucać do jednego wątku.
To samo z newsami ze zbliżającym się TdF.

Bo nie ma możliwości komentowania newsów