Nie gra przerzutka z korbą!

Witam.

Rwę już włosy z głowy… Mam Wheelera ProRide 2900. Posypał się trochę więc dałem mu nowe klamkomanetki ALIVIO, tylną przerzutkę ALIVIO i korbę ALIVIO na dedykowanym jej środku suportu o dł. 118mm. Pozostawiłem starą przednią przerzutkę NEXAVE. I tu jest zgrzyt. Jak wchodzi blat, to nie wchodzi albo ociera mała tarcza i na odwrót. Gdy mała chodzi bez zgrzytu nie wchodzi blat.

O co chodzi?? Zakres jest tylko jakby skok inny?? Czy muszę wymienić przerzutkę??

poprostu jest inny skok miedzy klamka a przezutka(przednia) i tyle

A więc zmiana przerzutki na ALIVIO pomoże??

Ile masz zębów na koronkach z przodu?

Przerzutka przednia obsługuje pewien zakres zębów, jeśli ilość zębów jest za duża na największej koronce a za mała na najniższej to jest problem. Zmiana przerzutki na Alivio rozwiąże problem. Niestety nie wiem jaki zakres ma Twój model przedniej przerzutki.

no napwno pomoze ja mialem kiedys w starym rowerze ja kwyszsko bylo kompinowane i klamka miala inny skok jak przezutka tylni i musialem pomgac zeby wrzucic z mniejszej koronk ina wieksza i serwisan powiedzial ze klamka ma inny skok i zeb yto gralo musze zmeinic albo klamke albo przezutke na te sama

No właśnie, tego ja też nie wiem.

Wydaje się oczywiste że przerzutka ALIVIO i korba ALIVIO na środku ALIVIO zadziała prawidłowo… no i kolejny wydatek :unamused:

[size=75][ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 22:32 ][/size]
Wymieniłem przednią przerzutkę na ALIVIO. Chodzi jak marzenie.