Niekonwencjonalny problem z wielkością ramy, SZOSA

sprzęt

Witam, jeżdżę kolarką o rozmiarze 53cm i mam 176cm wzrostu. Problem jest taki że mam naprawdę długie nogi, od dzieciństwa mówią mi to lekarze, 84-85cm wewnętrznej długości nogi, a to odpowiada ramie 55-56cm. Na rowerze czuję się dobrze, ale mam zauważalnie mocniej wysuniętą sztyce. Moje pytanie brzmi czy sprzedać rower (full karbon, dura ace 7900) i szukać czegoś z większą ramą ( boję się że rura górna będzie za duża ), czy zainwestować w dłuższą sztycę ( boję się że z tak wysuniętą sztycą rura podsiodłowa może być narażona na uszkodzenie )?

Dobieraj raczej na długość niż na wysokość. Więcej niedogodności będziesz miał z za długiej ramy i trudniej to skorygować (rząd 2-3 cm może na upartego 4cm mostkiem).
Mam podobny problem, tyle ze wzrost o 2 cm większy. Zgniły kompromis jednym słowem.
Można się pogodzić z tym i celować w ramy typu endurance, które są krótsze i mają wyższe główki niż ramy typowo sportowe (racingowe, aero, itp).

Dziękuję za odpowiedź! W taki razie pozostanę przy aktualnym rowerze i pobawię się wysokością sztycy albo jakąś dłuższą kupię by nie uszkodzić rury podsiodłwej.

Chyba temat można już zamknąć.