"Nigdy więcej 2007" - zamieszanie z TdF

Jak wszyscy chyba wiemy z największym wyścigiem świata (znowu!) związane jest nie małe zamieszanie. Organizatorzy nie zaprosili zespołu zwycięzcy z poprzedniego sezonu - Contadora i jego Astany. Prudhome mówił AFP o zaufaniu jakim obdarzył Astanę po Operacji Puerto i tym co z tego zaufania zostało. TdF nie może znowu pozwolić sobie na dyskredytację i ośmieszenie - mówił. Jednocześnie powiedział, że to nie jest akcja “Nigdy więcej Astana”, a “Nigdy więcej 2007!”. Skoro tak, to kogo jeszcze złapano w 2007? Z tego co pamiętam to wpadł im Sinkiewitz z T-Mobile, Moreni z Cofidisu (ale to francuska ekipa, pardon) i chyba ktoś jeszcze był gdzieś tam zamieszany, czyż nie? Nie rozumiem postępowania TdF. Od końca ery Armstronga i odejścia LeBlanca źle się dzieje. Zauważcie, że ostatnim który bronił tytułu był Armstrong, w tym roku zanosi się, że również nie będzie numeru 1. Jakaś nowa tradycja? Rozumiem walkę z dopingiem, ale nie rozumiem rozgrywek pomiędzy różnymi frakcjami. Niby wszystkim zależy na kolarstwie, a to ostatnie traci najwięcej. Niedługo oprócz dopingu będzie utożsamiane z wewnętrznymi podziałami i kłótniami. Brakuje w tym sporcie silnego arbitra, związku, który mógłby to wszystko ogarnąć - spójrzcie na FIA czy FIFA, tam wydają się nie mieć takich problemów. A jakie jest Wasze zdanie?

Organizatorzy wyscigu sami wbijaja sobie noż w plecy. Niby dlaczego astana ma nie wystartowac? Każdy kolarz ma cos na sumieniu, ale to nie oznacza, że nie wolno dawac jeszcze jednej szansy. Moim zdaniem Astana powinna wystartowac, tyle nowych i ciekawych zawodników przeszło do tej ekipy. Może cos sie jeszcze zmieni, w koncu Tour dopiero w lipcu…

Skoro nie chcą dopingu to nie powinni dopuszczać chyba nikogo do TdF. Przecież wychodzi że każdy bieże doping. Każdy z nich ma rzekomo astme czy tam jakąś alergie. Dlaczego? To proste. W lekach na astme i alergie znajdują sie środki które pozwalają zwiększyć sprawność fizyczną. Skoro tak to niech nikt nie startuje w TdF albo zaakceptują drużyny które mialy przeszłość dopingową. Było minęło. Astana teraz to nowy team. Niewielu jest zawodników ze “starej” Astany. Wykluczenie Astany z TdF uważam za zupełnie bezsensowne i nie potrzebne.