nowa campa

podobają siw wam całkiem odmienione grupy campy na 2007r? bo mi poza systemem korb (znowu krok do przodu przed shimano) to nie bardzo szczegolnie piasty w recordzie i chorusie no i te “szkieletowe” hamulce (ciekawe jak to sie odbije ne sile hamowania) możen te części obejrzeć na www.cyclingnews.com

No mi sie nawet podoba, hamulce też, bardzo ciekawie się prezentują. Warto zauważyć, iż korby veloce są teraz 5 ramienne - imho bardzo ładne. No ale ja obiektywny nie jestem, po prostu lubię campę. Rozwiń myśl dlaczego record korby nowatorstem wyprzedziły shimano?

przede wszystkim pozostal taki sam jak byl q-factor w przypadku campy (grupy record i chorus) co sie shimano nie udalo, co do sztywności to pewnie różnice tak jak i w shimano duże nie bedą. no i moim zdaniem wygląd dużo lepszy.
fajnie że są te zmiany bo mocno stanieje stary record:)

Fakt, campa 2007 prezentuje się bardzo ładnie i zachęcająco. Dużo zmian doszło aż do Veloce. Te nowe korby, nowe hamulce, aż chce się je sprawdzić. Ciekawi mnie tylko cena. Na mur beton na rynku w 2007 będą dwa typy grup, choćby i na allegro. Ciekawe jaki będzie stosunek cen nowa/stara. Czy nowe oznaczać będzie od razu lekką podwyżkę ?
Reasumując, bardzo mi się nowy design campy podoba.

:mrgreen: Po prostu same sukcesy! :wink:

AFAIK dobry Q-factor to niski Q-factor. Shimano DuraAce 7700 miało Q-factor 136 mm i taki pozostał w grupie 7800. Recordowi wytykano za wysoką wartość Q-factor i… taki pozostał (145.5 mm, campagnolo.com/pdf/7225306_U … ankset.pdf). Okazuje się, że można ogłosić to jako sukces i zaletę :smiley:

Zaletą Campy było, że nie ma brzydkich pięcioramiennych korb jak konkurencja, tylko śliczne 4-ramienne (z jednym ramieniem schowanym). A zaletą nowego Centaura jest to, że ulepszono korby - są jeszcze piekniejsze, bo pięcioramienne :smiley:

Korby Record są ulepszone i krok do przodu względem Shimano HollowtechII i MegaExo (FSA). To trzeci śliczny slogan reklamowy Campagnolo. Tylko jakoś nigdzie nie mogę znaleźć na czym niby ta przewaga ma polegać… Gdzieś zasłyszałem, że te korby się “samocentrują”. Że co się robią !!!

Ogólnie marketoidy Campy przechodzą samych siebie…

Piękna jest nowa campa! Widzieliście nowe koła? Podoba mi się model Shamal w kolorze złotym. Dla mnie zawsze Campagnolo będzie idealnym osprzętem do szosówki. Przynajmniej dlatego, że wygląda świetnie. Zwłaszcza Record! Przeczytałem kiedyś na tym forum, że w czasie gdy Shimano i inni wdrażali nowoczesne technologie itp. to Campa w tym czasie zajmowała się jakimiś duperelami typu: więcej zębatek, więcej karbonu… I co z tego wynikło? A to, że teraz konkurencja stara się dogonić “peleton” poprzez jakąś dodatkową koronkę lub koła z włókna. Nie zgodzę się z tym, że Campa zatrzymała się w rozwoju, bo to przecież włókno węglowe jest materiałem przyszłości a Campa go z powodzeniem stosuje w coraz to trudniejszych do wykonania elementach. Nie zapominajmy również o ceramicznych łożyskach. Mnie osobiście nie obchodzi jakimi metodami - programami napęd jest projektowany i jakie cudowne maszyny je wytwarzają. Liczy się ostateczny produkt. Jak wygląda i pracuje. Dla mnie Shimano to kupa alu. i nic poza tym. Nie twierdzę, że jest złe, bo jeździłem na
Durace 9s. Teraz mam Recorda i to jest to! Tylko czekać kiedy to już Veloce będzie full carbon a Record? No cóż, może Aerogel?

MB, ale chodzi o rozwiązania techniczne, a nie wykonanie elementów z carbonu…

Bzdura. Dura-Ace 7800 ma Q-factor 146mm, tak samo jak DA7700 [sam takie posiadam].

weightweenies.starbike.com/phpBB … ht=qfactor

pzdr!

Zadziwiasz mnie - ja swoje dane dla DA brałem AFAIK z oficjalnego źródła (tj. nie katalogu Shimano, ale godnych zaufania zestawień - Niemiaszki lubują się w testach i robią to dobrze - niestety, moja wina, nie zabookmarkowałem :frowning: ), a nie “ktoś powiedział na jakimś forum”. Dla Campa - ze strony oficjalnej.

Hm… zastanawiam się jak prawidłowo liczony jest Q-factor - od brzegów, czy od środka korb? Może stąd wynika robieżność. W sumie nieważne jak sie liczy, ważne, by liczyc tak samo. W weekend będe się widział z bratem (ma Recorda 10s) to po prostu zmierzymy i porównamy.

Hmm, mam wrażenie, że zwolennicy Shimano i tak pozostaną przy Shimano, a Campagnolo - przy Campagnolo. Jak dla mnie, to jest to zupełnie obojętne, bo jak widać pół peletonu jeździ na Recordzie, pół na DuraAce i jakoś nie widać, żeby jedni czy drudzy mieli jakąś przewagę :wink: .

Juergen: przypuszczam, że emasz rację :bulb: Silnik, silnik najważniejszy…

Smutne w tym wszystkim jest tylko to, że pół peletonu korzysta(ło) z pomocy Fuentesa, drugie pół - Ferrariego i też nie bardzo (było) widać żeby ktoś miał przewagę :frowning:

Silnik, silnik najważniejszy…

Dokładnie, reszta to dodatek.

Smutne w tym wszystkim jest tylko to, że pół peletonu korzysta(ło) z pomocy Fuentesa, drugie pół - Ferrariego i też nie bardzo (było) widać żeby ktoś miał przewagę

Nie wiem, czy teraz powinno być :mrgreen: czy :frowning: