Nowa Szosa

Ciekawe, ja nie mam tego odczucia. Czyli, jak zwykle - wszystkim nie dogodzisz. De gustibus non est disputandum
Spróbuję dołożyć jakąś dodatkową skórkę, może Ci bardziej będzie pasować…

Problemy dla mnie były dwa:

  • PHP w swej nieprzebytej mądrości używa MOD-ów, czyli patchy. Masakra. Kolizje, etc. Przez tyle lat nie dorobili się porządnego systemu pluginów AFAIK…
  • W wyniku powyższego zmusili mnie do utrzymywania starego PHP (5.6 był ostatnim, na jakim forum chciało działać) a Portal na PHP 7.2. Oczywiście mogłem to zaktualizować, ale roboty z tym co nie miara, to się nie dzieje przez jeden przycisk i do boju…

Alternatywnie musiałbym kupić soft, ale to już spory wydatek a wcale nie daje jakichś niesamowitych możliwości. Albo czekać na developerów Flarum, co mogłoby trwać miesiąc albo 3 lata biorąc pod uwagę tempo ich pracy…

Dla odmiany tu mamy soft, który zdobył ogromną popularnością, jest często aktualizowany i poprawiany, działa, ma duże community i dobry sposób zarządzania. I sporo funkcji, łącznie z tym, że działa jako aplikacja na moim Androidzie! Albo jest tutaj chat room, którego chyba jeszcze nikt nie zauważył :smiley:
Porównując dwie opcje… ta miała dla mnie bardzo, bardzo dużo zalet!

A to jest trudne? Kurcze, może ja jestem ciałem z pokolenia maszyny do pisania a mózgiem w pokoleniu snapa, ale nie miałem z tym problemu :wink:
A może po prostu fakt, że pracuję w IT i jestem do tych forów przyzwyczajony powoduje, że łatwo mi poszło :slight_smile: