Nowa Szosa

Wymieniona przez Ciebie grupa społeczna (jakże dosadnie określona :smiley: ) nawet nie wie kto to Daniel Marszałek, Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński. Ewentualnie mogą się posypać do nich pytania “ile kół ma rower?” coś a’la “fajsbukowe kolarstwo w eurosporcie” :wink:

Było się młodym i głupim. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, ketjaw.

Jesteś zbyt krytyczny wobec siebie :slight_smile: A Twoja ankieta w pewnym stopniu przyczyni się do tworzenia nowej strony. Vox populi-“nie dla fejsa” zostało udokumentowane jakby ktoś miał wątpliwości "lajkować czy nie lajkować na forum?"Więc przydała się Twoja ankieta :slight_smile:

Jaki jest algorytm prezentacji tych 5 aktualności na górze strony głównej? Bo nie są to chyba najnowsze…

Ja bym to wywalił. A jak nie, to może by dać (zalogowanemu) użytkownikowi możliwość zwiniecia/ukrycia tego…?

Reklamy mogą się w przyszłości pojawić. Chcielibyśmy, aby przynajmniej finansowało nam się utrzymanie serwerów (finansowane od samego początku z prywatnych środków Naczelnego) oraz znalazły się środki na zakup profesjonalnych zdjęć.

Nie jest to jednak nasz priorytet, dlatego na siłę reklam nie będziemy wprowadzać.

Na gorze pojawiają się te aktualności, które redaktorzy uznają, że są warte wyeksponowania.

Nie zamierzamy tego wyłączyć.

Rozumiem, Wasz wybór. Ja wolę sam decydować co mnie interesuje.

Zawsze wchodziłem na serwis kilka razy w ciągu dnia (często w trakcie robienia innych rzeczy) i patrzyłem na górę czy coś nowego nie doszło. Nie doszło - zamykałem stronę.

Wczoraj jak wchodziłem, to na stronie ciągle wielki Andy Shleck… Dla mnie to niedogodność, ale rozumiem, że teraz mogę patrzeć na listę poniżej.
Tylko na laptopie czy tablecie widać tylko te duże zdjęcia, listy już nie widać. O telefonie już nie wspominając… Trzeba przewinąć, przyjrzeć się. Dla mnie to zmiana na gorsze.

Serwis zyskał na aktrakcyjności, co może przyciągnie więcej “niedzielnych” użytkowników, ale dla mnie, użytkownika bardzo intensywnego, ergonomia trochę spadła.

Nie krytykuję aby narzekać, tylko staram się przekazać uwagi, które może pomogą Wam w dopracowaniu serwisu, który bardzo lubię i cenię.

Jedna rzecz odnośnie migracji forum.
Obecna forma odpowiedzi pojawiających się gdzieś tam w środku wątku, bo jest to odpowiedź na czyjś post to totalna masakra. Bez używania “postów od ostatniej wizyty” czytanie czegokolwiek jest katorgą a sporo informacji po prostu ucieka, bo ile razy można czytać cały wątek. Byłbym wniebowzięty, gdyby to zniknęło a posty pojawiały się normalnie, czyli najnowszy zawsze na końcu a jeśli ktoś ma potrzebę odnieść się do czyjejś wypowiedzi to po to są cytaty.

A skoro już o forum mowa, chyba ktoś o tym wcześniej wspomniał - dobrze byłoby zintegrować komentarze niektórych artykułów z wątkami na forum, bo często dyskusja się rozmywa na dwa miejsca.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. W sezonie, gdy wiadomości zdarza się, że jest natłok, te ważne czasem ginęły pod mniej istotnymi. Obecnie nie będzie dochodziło do takich sytuacji.

Może warto zasubskrybować kanał RSS?

a masz może jakiś pomysł jak to zrobić?

moim zdaniem, to rozdzielenie dyskusji nie było wcale takie złe. komentarze pod wynikami/informacjami dotyczyły jednak przede wszystkim ściśle tego, o czym była mowa, zaś dyskusja na forum jest przeważnie nieco bardziej abstrakcyjna i dotyczyła większej ilości wątków.

ale może faktycznie można by dawać gdzieś przy info linka do dyskusji na forum, może rzeczywiście trafiałoby tam więcej użytkowników. ale “rozdzielność” dyskusji bym zostawił.

Ewentualnie można zrobić tak, jak na stronie: gunsnroses.com.pl/ (czyli komentarzami są wiadomości z forum, jak sam news jest tematem z forum - nie wiem jak to prościej wyjaśnić… :wink: ) aczkolwiek wątpie czy obecnie byłoby to również do zrobienia w aktualnej wersji strony głównej.

Pamiętajcie, że to nie koniec zmian. Nie możemy mieć zbyt wielu klas komentarzy (ze starego portalu, z tego poprzedniego, obecnego w fazie przejściowej i najnowszej), bo nie uda się tego wszystkiego ogarnąć. Wszystko wróci do normy, bądźcie spokojni - nam też na tym zależy.

Aktualnie, nie widzę problemu, żeby tworzyć dyskusje na forum w osobnych tematach z linkiem do newsa.

Chciałbym pogratulować świetnej transformacji. Rzadko tak mam, że od razu kupuję nową odsłonę jakiegoś serwisu. Zwłaszcza serwisu, który często odwiedzam i mam wyrobione pewne odruchy w klikaniu (patrz wspominane w wątku Allegro).
Nowa Szosa od razu przypadła mi do gustu. Prosta, czytelna, współczesna i dobrze wyglądająca na laptopie, dużym ekranie i smartfonie. W końcu najlepszy polski wortal o kolarstwie ma oprawę godną swojego merytorycznego poziomu.
Jeżeli mogę coś zasugerować, to dobrze byłoby usunąć pogrubienie lub w inny sposób wygasić “widżet” Najbliższe starty. Intensywny pomarańcz niepotrzebnie odwraca wzrok od lewej (głównej) kolumny.

Jeszcze raz gratuluję dobrej roboty i trzymam kciuki za udaną integrację starszych wpisów.

Panowie, czapki z głów. Nowa wersja strony świetna - czytelna i mimo tych kafelków bardzo przejrzysta. Po chwili nie ma się już najmniejszych kłopotów z poruszaniem po niej. Tak jak to zostało wcześniej powiedziane - Rowery zasługiwały na taką innowację. Innowację, która, moim zdaniem, przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju wortalu. Jeżeli chodzi o społeczności, to także jestem przeciwnikiem pojawienia się ich na stronie… Nie są tak naprawdę do niczego potrzebne a sądzę, że dzięki nowemu “lookowi” i tak przybędzie nieco czytelników, bo, cokolwiek by nie pisać, jest to chyba największa skarbnica wiedzy o kolarstwie w Polsce. Skarbnica, która zyskała wreszcie należną jej oprawę.

P.S. Nie czuję się na tyle mocny w wiedzy o kolarstwie, by podjąć się pisania dla Was czegokolwiek, ale jako żurnalista z wykształcenia mogę Wam zaoferować wszelką możliwą w temacie pomoc :slight_smile:

Gratuluję! Nowa Szosa jest bardzo dobra - czytelna, łatwa w nawigacji i lekka (dobrze lata na telefonie), a przy tym ładna. Wiem, że to stan przejściowy, ale brakuje mi komentarzy pod artykułami z głównej. Ja tu może mało piszę, ale z uwagą czytam komentarze. Szkoda też, że zmiana zaszła nagle i bez uprzedzenia, ale to w sumie drobnostka.

Pozdrawiam i powodzenia!

edit: Dodam jeszcze, że nieczęsto chwalę zmiany na odwiedzanych przeze portalach. A tu zmiana rewolucyjna i to tak udana.
A kafelki faktycznie są słabe, nie zwracam na nie uwagi.

Musze sie przyzwyczaić do nowej Szosy no ale jest fajnie. Zawsze ciężko znosze te ulepszenia stron internetowych ale tym razem no już sie prosiło o coś nowego. Jak wrócą komentarze do newsów i ogólnie przyzwyczaje się tej nowej odsłony to będzie naprawde fajnie.

Dziękujemy za miłe słowa i uwagi, które kierujecie pod adresem nowej odsłony wortalu.

Co do kafelków. Ich głównym zadaniem jest utrzymywać najważniejsze informacje na górze strony, tak aby nie ginęły pośród wielu mniej ważnych. Teraz może się to wydawać niepotrzebnym bajerem, ale w szczycie sezonu, nie wspominając o Tour de France, pozwoli wyróżnić ważne newsy. Pozostałe wpisy są ułożone w porządku chronologicznym poniżej kafelków, tak samo jak to miało miejsce w portalu opartym na phpBB.

To teraz ja :blush: :mrgreen: jako jeden z najstarszych użytkownków (stażem, a może najstarszy???) tego forum, oczywiście jestem pod wielkim wrażeniem, przede wszystkim wygląda to bardzo ładnie, przejżycie i estetycznie, brawo :slight_smile:
Ale mam takie pytanie: dlaczego jak klikam “Zobacz posty od ostatniej wizyty” nie wyskakują mi żadne wiadomości ze strony ???

Sobri, masz na myśli wszystkie wpisy na wortalu, tj. newsy, recenzje, felietony itp.? Wcześniej strona i forum oparte były na jednym wspólnym silniku, którym w przypadku strony był, a w przypadku forum jest, phpBB. Obecnie wortal i forum korzystają z dwóch niezależnych silników, przez co wyświetlania ostatnich wpisów ze strony poprzez silnik forum jest niemożliwe. Naczelny jednak pracuje w kierunku unifikacji wortalu i forum - być może wtedy takie rzeczy będą możliwe. Na tym etapie mogę Ci polecić korzystanie z RSS (Firefox z pewnością go obsługuje, jeśli nie sam, to przez wtyczki). Wówczas będziesz automatycznie informowany o nowych wpisach w pasku czytnika RSS.

matczar.net/2010/01/brief-pr … -firefoxa/

eee ja korzystałem jeszcze ze starej odsłony przed 2003 rokiem