Nowa Szosa

Nie obsługuje (jak i większość z nich, z tego co widzę), ale to łatwo naprawić. Poszło na listę.

Mam podobne odczucia, a jestem pewnie z pół wieku młodszy wic to raczej nie kwestia gustu. Jakoś za blade te forum, może faktycznie to kwestia przyzwyczajenia ale warto było by na skórkami pokombinować i znaleść optymalną dla każdego. Wiadomo wszystkim nie dogodzimy no i nie odrazu da się wszystko zrobić.

Ja mam jedną uwagę odnośńie czcionek w postach. Na Ubuntu 13.10 i na wszystkich przedglądarkach (Opera, Fx, Chrome) posty wyglądają tak, jak na załączonym zrzucie ekranu (różne czcionki, pogrubienie itd.) Mam również pytanie, czy nie dałoby się zwiększyć kontrastu między tłem strony a czcionką.




OK, mam Maca i Windę, raczej nie mam problemów. Ale sprawdzę…

Pewnie to jakiś typowo durny linuxowy problem. Chociaż mam zainstalowany pakiet czcionek z Windy i nigdy nie miałem żadnych probelemów z innymi stronami.

U mnie na opensuse 12.3 jest podobnie

Teraz sprawdziłem na najnowszej Operze na Windowsie 8 - i ciągle wygląda to tak samo… :frowning:

Ja też używam linuksa i kontrast jest beznadziejny. Naprawdę ciężko to czytać.
Na lapku mam zainstalowanego XPeka i jest w sumie podobnie. Nie ma tego problemu na innych skórkach.

U mnie na Operze 12.17 wygląda tak jak opisaliście (beznadziejnie) - dziwne czciocnki, nędzny kontrast itd. Nieźle wygląda na IE8, natomiast na mobilnej Operze całkiem nie da się używać, podobnie jak na standardowej przeglądarce Android.

Inna sprawa, że stare forum też dawało popalić w mobilnej Operze (trzeba było kombinować z widokiem jednokolumnowym i zawijaniem tekstu :wink:

No i prastare życzenie: kiedy wrócą komentarze pod postami na głównej? To naprawdę wzbogacało portal…

U mnie na Win8 na Mozilli i IE10 czcionka też jakaś dziwna, polskie litery wyraźne większe od pozostałych. Za to na Chrome wszystko jest ok.

Domyślam się, skąd ten problem z czcionkami. Postaram się temu jeszcze dziś zaradzić, choć może to być bardziej skomplikowane niż mi się w tej chwili wydaje…

Co do komentarzy i innych podobnych spraw - to, co teraz zrobiłem z forum ma na celu, de facto, uporządkowanie wszystkiego. To nie takie proste, niestety - forum zaczęło działać bodaj w marcu 2006 roku. Silnik forum był już mocno przestarzały, wstrzymywał aktualizacje serwera powodując awarię, problemy i generując mnóstwo niepotrzebnej pracy. Wstrzymywał też migrację i rozwój portalu. Może nie jest idealnie, ale staram się jak mogę zrobić ładne, funkcjonalne forum, z którego czytelnicy mogliby być zadowoleni. A nie jest to proste, bo przyzwyczajenia są silną strona ludzkiej natury. Więc zgłaszajcie błędy a ja postaram się wszystko naprawić. Ale nie ma już możliwości cofnąć zmian. Zresztą nie zrobiłbym tego - od czasu zmiany silnika wiele zmartwień mi odeszło i mam o wiele mniej pracy z serwerem…

Doceniam wysiłek rzecz jasna :slight_smile: Moje uwagi służą li tylko i wyłącznie doskonaleniu. A jeżeli skutek finalny zmian na forum będzie równie dobry jak zmiany na portalu to będzie naprawdę genialnie :slight_smile:

Już obsługuje…

Jak pisałem - postaram się ulepszyć to, co ma sens i naprawić wszystkie błędy…

Nie wiem, czy była już o tym mowa, ale kiedy klikam strona i wpisuje konkretny numer to dostaje błąd, że taka nie istnieje, chociaż w rzeczywistości jest. Brakuje mi też przycisku następna strona. Korzystam z Nexusa 7, przeglądarka Chrome.

Mam tak samo na urządzeniach z Adnroidem na wszystkich przeglądarkach.

Sprawdzę.

Słuszna uwaga staszq - mam bardzo podobnie w mobilnej Operze. Nie za każdym razem co prawda, ale dość często. Natomiast na IE9 wszystko działa bardzo dobrze :slight_smile:

Czekam z niecierpliwością na “posty nie przeczytane” :573:

Wlasnie tez nie moge cofac się do wybranych stron, praktycznie jak wejde w ostatni post to tylko ta strone moge czytac. Nie wiem jak jest na zwyklym windowsie bo jeszcze nie sprawdzalem,takie problemy mam na tablecie system - android.