Nowa Ultegra - wersja odchudzona

cyclingnews.com/tech.php?id= … news/06-06
Shimano zapowiedziało wypuszczenie nowej wersji Ultegry, mającej zapełnić dziurę między DA a standardową Ultegrą. IMO ta nowa Ultegra z grafitowymi elementami wygląda świetnie. Zdjęcia są w powyższym linku pod nagłówkiem: Images by Shimano i images by James Huang/Cyclingnews.com.

Też mi się podoba, a co do wypełniania dziury - w zasadzie to ta sama ultegra pomniejszona o parę gramów tu i ówdzie, natomiast cenowo - zapewne japończycy sobie odpowiednio więcej zaśpiewają.

100g na calej grupie - troche malo , jakby sie postarali to wiecej na samych klamkach moga zrzucic:)
jak to zrobia to kupie , a jak nie to campa :slight_smile:
Wole centaura od ultegry.
A jescze taka ciekawostka - dzis akurat kumpel z napedem 105 zerwal łancuch!! i to w szosie którą ma pół roku a do tego więcej jeżdzi mtb.

IMO ta nowa Ultegra z grafitowymi elementami wygląda świetnie.

Muszę przyznać, że też mi się podoba :slight_smile: . Zwłaszcza podoba mi się nowa korba kompaktowa, bo stara/stare z wygądu to tragiczne były…

100g na calej grupie - troche malo , jakby sie postarali to wiecej na samych klamkach moga zrzucic:)
jak to zrobia to kupie , a jak nie to campa

Jak klamkomanetki Campagnolo będą miały kształt Shimano i wagę Campy, to też Campę kupię :mrgreen: .

ale jak shimano bedzie mialo ksztalt szimano a wage campy to ja kupie shimano :slight_smile:

Czy ja wiem czy taka swietna? osobiscie mi sie nie podoba ten kolor niema to jak świecacy nikiel :wink: heee ze tak powiem przypomina mi to 600 czy rsx 100 nie pamietam ale ktorys z tych starych modeli byl podobnego koloru

Dla mnie najciekawszą pozycją w nowej Ultegrze, to możliwość wyboru kompaktowej korby 50x34.

Apro po nowości sprzętowych, Trek zaprezentował nowego Madone. www2.trekbikes.com/madone/
Rama ta ma wiele ciekawych rozwiązań, i z kształtu przypomina Gianty. Ciekawe, jak sie to przyjmnie wśród miłośników sprzetu.

A jak Campa podając wagę nominalną zacznie uwzględniać:

  • wagę smarów, klejów, drobnych uszczelek itp (nie tylko: suport i łańcuch) – (1),
  • wagę zakrętki kasety koronek – (2),
  • wagę linek, pancerzy, przelotek itp – (3),
  • wagę podkładki na hak przedniej przerzutki,
  • wagę bloków pedałów (a najlepiej: ze śrubkami!),
  • wagę realną – (4),

  • to uznam, że czegoś nie wiem o Włochach i będę przejmował się tym, co podają w specyfikacji.

(1) "The nominal weight does not take account of the sometimes considerable quantities of grease used in the assembly of the products. "
(2) “supplied without lockring”
(3) “nominal weight (g): 0”
(4) “The nominal weight refers to the lighter specification among the available options”

[size=75][ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 21:36 ][/size]

Z tym, że Shimano 600 (za wyjątkiem korb, które były w wersji: “zwykłe alu”) było lakierowane lakierem typu “ceramic”, a RX100 i RSX całe miało design: “zwykłe alu”

cyclingnews.com/tech.php?id= … a_SL_brake
Ta Ultegra jest właśnie zamontowana na nowej Madonie, konkretnie to 5.2 chyba w wersji Pro.
Może rzeczywiście 100 g na całej grupie to nie dużo. Osobiście bardzo lubię patrzeć na rowery, które wyglądają ładnie i są ładnie skomponowane. IMO te nowa, ładna Ultegra, mimo że pewnie kosztować będzie więcej, daje ludziom (i może kiedyś mnie) złożenia sobie roweru, który naprawdę będzie świetnie dobrany kolorystycznie. Osobiście śmigam jeszcze na RSXie i Giancie Pelotonie, więc mogę sobie tak marzyć, prawda? :wink:

Shimano robi to samo. Campa sie chociaż przyzna.

Oto korby dura ace które ważą ponoć 740g:

Zresztą Campa mimo tego wszystkiego i tak podaje bardziej realne wagi.

Record 2007 wg katalogu: korby 643g miski 49g - razem 692







Zdjęcia same w sobie dokładnie NIC nie pokazują. Dla jasności dodałbyś jakie są rozmiary ważonych korb…?

DA: 170, 175, 172.5
Record: 172.5 175 172.5

pzdr

Wczoraj miałem przyjemność przejechać się nowym Trekiem Madone 5.2, wyposażonym w nową Ultegrę. Musze przyznać, że rożnica miedzy Ultegrą 6610 a DA 7800 jest znikoma, jeżeli nie żadna, np. lewa klamkomanetka 6610 zmieniala przednie przełożenia z tą samą łatwością jak 7800. Reszta też bez zastrzeżeń.

Teraz tylko pytanie, ile o jaki jest przedział cenowy miedzy 7800, 6610, a 6600?

A Trek Madone 5.2 też się niezle prowadził…

no faktycznie musi być super skoro pierwszy raz używałeś nowej ultegry i ci sie tak super jechało.:stuck_out_tongue:

ja na ultegrze starej jechałem tylko raz - jechało mi sie o niebo gorzej niż na mojej tiagra/sora. Pewnie bo 100km bym sie przyzwyczaił ale 20 to mało

Roznica jest mysle glownie w wadze