Nowe forum... a to nie koniec w tym roku!

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

0 głosujących

No to zrobiłem wszystkim numer i wymieniłem forum. Tak, miałem całe stado powodów i nie był to kaprys chwili. A teraz pytanie - podoba się? Pasuje? Czy jest tylko gorzej?
Skala szkolna…

Zagłosuję po tygodniu. Narazie jestem na nie ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Póki co chciałbym większą czcionkę oraz czytelne, stałe pogrupowanie na kategorie. A poza tym może będzie ok.

Zmiana czasów - grupowanie na kategorie wypada powoli z popularnego softu do forów. Takie sfejsbukowienie. Ale kategorie są: https://forums.rowery.org/categories

Powiedziałbym nawet, że stłiterowienie. Takie czasy.

Jako, że generalnie używam w 99% nieprzeczytanych, to doceniam tego możliwość powiadomień “na żywo”, że coś się na forum dzieje. Wizualnie stanowczo starsze było lepsze w sensie czytelności. Nawet nie w kwestii czcionek, ale układu. Bardzo chętnie pozbyłbym się sugerowanych tematów, bo mi osobiście tylko zaśmiecają stopkę strony. Do reszty idzie się przyzwyczaić, więc mocne 4 wystawiłem.

Też muszę chwilę zaczekać z oceną. Pierwsze wrażenie - wiadomo - po co? Ale być może po chwili jak wszystko ogarnę to uznam, że jest lepiej. Na teraz to bardziej jestem zaskoczony i jest głównie “gdzie, co, jak”. Ale może po oswojeniu uznam, że jest świetnie.

Popatrzcie po linkach i organizacji - pewne rzeczy można zmienić, choć pewnie nie wszystko. Kategorie, inne rzeczy są jak były. Ale świat się zmienia… witamy w nowym świecie :slight_smile:

Ja szczerze mówiąc całkowicie się zgubię. Więc jak niektórzy powyżej dam ocenę dopiero ca ok. tydzień.

Napiszę tak - stałem przed wyborem skasować forum albo przenieść na jakiś nowoczesny, dobrze utrzymywany soft. Wygrała opcja numer dwa…

Nie wiem co inni użytkownicy, ja cieszę się, że wygrała opcja 2.

Cały czas pokazuje mi ponad 120 nieprzeczytanych postów. Jest jakaś możliwość (bo nie potrafię znaleźć) zastosować opcję “oznacz wszystkie jako przeczytane”? Kiedyś było coś takiego

Na razie 4-. :stuck_out_tongue: Nie wolno rozpieszczać.

Obi dajesz opcje wyczyść. Jak nadal się pojawi to przeczyść catche przeglądarki.

Dzięki. Widziałem ta opcję, ale bałem się że może ona oznaczać, że nie chcę widzieć danych wątków i nie ryzykowałem skorzystania z niej.

Myślę, że jest pozytywnie. Oczywiście, na dzień dobry - szok i zagubienie, ale już się chyba odnalazłem. Ocenę dam za parę dni, choć pewnie tak się przyzwyczaję, że w ogóle o tym zapomnę :smiley:
Coś w stylu: a jednak dobra zmiana jest możliwa :wink:
Podpisu może trochę brak :wink:
Ale co zrobisz? Pypciem purwy nie dobajcujesz do glontwy ostatecznej…

Powiem wprost gowno nie forum . Ocena mniej niz zero

A dla mnie kosmos. Zdecydowanie wolę nowe forum niż zamknięcie tego miejsca. Tyle perełek by zniknęło

Oj, jestem wielkim przeciwnikiem podpisów - te dopiero zaśmiecają i powodują problemy…
Przy czym mogę je przywrócić, choć naprawdę nie chcę :stuck_out_tongue:

Interfejs itp. spoko, ale mam jedno poważne zastrzeżenie.
Tematy z większą ilością postów… Wczytują się zniechęcająco długo, taki “doping” czy “inne wyścigi” trzeba by pewnie przewijać z godzinę, że zobaczyć ostatnie wpisy. Nie dałoby się zatem dać tych najnowszych na wierzch (tak jak na TT) ?

I nie wiem jak u innych, ale forum w ogóle mi się nie wczytuje na Androidzie. Sprawdzałem na 2 telefonach i 2 przeglądarkach (w tym chrome).

Na to są dwa bardzo proste rozwiązania:

1. Na liście nowych konwersacji klikaj po prawej stronie, na czas ostatniej wiadomości - zjedziesz od razu na sam dół a kolorem tła system pokaże Ci, czego nie czytałeś.
  2. Równie proste - jak wejdziesz na temat z duuuużą ilością wiadomości po prawej stronie masz taki suwak z datami oraz ilością wiadomości. Jeśli go chwycisz myszą możesz zjechać do dowolnej pozycji, w tym do osatniej.

Dodam, że to dziwne - u mnie zawsze po kliknięciu w temat schodzi do ostatniej wiadomości. Nie zmieniałem żadnych ustawień, nie wiem dlaczego u mnie tak właśnie to działa :frowning:

A to bardzo dziwne bo ja nie używam iOS (no, nie lubię, bywa) ale za to mam kilkanaście urządzeń z Androidem (bo i testuję na nim aplikacje). I na wszystkich działa, łącznie z trybem “aplikacja” jako strona…
…I chyba nie mam rady na to, przykro mi. Wyczyść pamięć w przeglądarce, to jedyna sugestia jaką mam na chwilę obecną. Dodam jedynie, że Twój problem nie ma nic a nic wspólnego z softem, to raczje problem odświeżenia się po zmianie serwera/IP/etc.

U mnie na Androidzie działa bezproblemowo (chrome)

Jak obrócić tematy tak, żeby najnowsze posty pokazywały się na górze?