Nowe forum... a to nie koniec w tym roku!


#1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

0 głosujących

No to zrobiłem wszystkim numer i wymieniłem forum. Tak, miałem całe stado powodów i nie był to kaprys chwili. A teraz pytanie - podoba się? Pasuje? Czy jest tylko gorzej?
Skala szkolna…


#2

Zagłosuję po tygodniu. Narazie jestem na nie ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Póki co chciałbym większą czcionkę oraz czytelne, stałe pogrupowanie na kategorie. A poza tym może będzie ok.


#3

Zmiana czasów - grupowanie na kategorie wypada powoli z popularnego softu do forów. Takie sfejsbukowienie. Ale kategorie są: https://forums.rowery.org/categories


#4

Powiedziałbym nawet, że stłiterowienie. Takie czasy.

Jako, że generalnie używam w 99% nieprzeczytanych, to doceniam tego możliwość powiadomień “na żywo”, że coś się na forum dzieje. Wizualnie stanowczo starsze było lepsze w sensie czytelności. Nawet nie w kwestii czcionek, ale układu. Bardzo chętnie pozbyłbym się sugerowanych tematów, bo mi osobiście tylko zaśmiecają stopkę strony. Do reszty idzie się przyzwyczaić, więc mocne 4 wystawiłem.


#5

Też muszę chwilę zaczekać z oceną. Pierwsze wrażenie - wiadomo - po co? Ale być może po chwili jak wszystko ogarnę to uznam, że jest lepiej. Na teraz to bardziej jestem zaskoczony i jest głównie “gdzie, co, jak”. Ale może po oswojeniu uznam, że jest świetnie.


#6

Popatrzcie po linkach i organizacji - pewne rzeczy można zmienić, choć pewnie nie wszystko. Kategorie, inne rzeczy są jak były. Ale świat się zmienia… witamy w nowym świecie :slight_smile:


#7

Ja szczerze mówiąc całkowicie się zgubię. Więc jak niektórzy powyżej dam ocenę dopiero ca ok. tydzień.


#8

Napiszę tak - stałem przed wyborem skasować forum albo przenieść na jakiś nowoczesny, dobrze utrzymywany soft. Wygrała opcja numer dwa…


#9

Nie wiem co inni użytkownicy, ja cieszę się, że wygrała opcja 2.


#10

Cały czas pokazuje mi ponad 120 nieprzeczytanych postów. Jest jakaś możliwość (bo nie potrafię znaleźć) zastosować opcję “oznacz wszystkie jako przeczytane”? Kiedyś było coś takiego


#11

Na razie 4-. :stuck_out_tongue: Nie wolno rozpieszczać.

Obi dajesz opcje wyczyść. Jak nadal się pojawi to przeczyść catche przeglądarki.


#12

Dzięki. Widziałem ta opcję, ale bałem się że może ona oznaczać, że nie chcę widzieć danych wątków i nie ryzykowałem skorzystania z niej.


#13

Myślę, że jest pozytywnie. Oczywiście, na dzień dobry - szok i zagubienie, ale już się chyba odnalazłem. Ocenę dam za parę dni, choć pewnie tak się przyzwyczaję, że w ogóle o tym zapomnę :smiley:
Coś w stylu: a jednak dobra zmiana jest możliwa :wink:
Podpisu może trochę brak :wink:
Ale co zrobisz? Pypciem purwy nie dobajcujesz do glontwy ostatecznej…


#14

Powiem wprost gowno nie forum . Ocena mniej niz zero


#15

A dla mnie kosmos. Zdecydowanie wolę nowe forum niż zamknięcie tego miejsca. Tyle perełek by zniknęło


#16

Oj, jestem wielkim przeciwnikiem podpisów - te dopiero zaśmiecają i powodują problemy…
Przy czym mogę je przywrócić, choć naprawdę nie chcę :stuck_out_tongue:


#17

Interfejs itp. spoko, ale mam jedno poważne zastrzeżenie.
Tematy z większą ilością postów… Wczytują się zniechęcająco długo, taki “doping” czy “inne wyścigi” trzeba by pewnie przewijać z godzinę, że zobaczyć ostatnie wpisy. Nie dałoby się zatem dać tych najnowszych na wierzch (tak jak na TT) ?

I nie wiem jak u innych, ale forum w ogóle mi się nie wczytuje na Androidzie. Sprawdzałem na 2 telefonach i 2 przeglądarkach (w tym chrome).


#18

Na to są dwa bardzo proste rozwiązania:

  1. Na liście nowych konwersacji klikaj po prawej stronie, na czas ostatniej wiadomości - zjedziesz od razu na sam dół a kolorem tła system pokaże Ci, czego nie czytałeś.
  2. Równie proste - jak wejdziesz na temat z duuuużą ilością wiadomości po prawej stronie masz taki suwak z datami oraz ilością wiadomości. Jeśli go chwycisz myszą możesz zjechać do dowolnej pozycji, w tym do osatniej.

Dodam, że to dziwne - u mnie zawsze po kliknięciu w temat schodzi do ostatniej wiadomości. Nie zmieniałem żadnych ustawień, nie wiem dlaczego u mnie tak właśnie to działa :frowning:

A to bardzo dziwne bo ja nie używam iOS (no, nie lubię, bywa) ale za to mam kilkanaście urządzeń z Androidem (bo i testuję na nim aplikacje). I na wszystkich działa, łącznie z trybem “aplikacja” jako strona…
…I chyba nie mam rady na to, przykro mi. Wyczyść pamięć w przeglądarce, to jedyna sugestia jaką mam na chwilę obecną. Dodam jedynie, że Twój problem nie ma nic a nic wspólnego z softem, to raczje problem odświeżenia się po zmianie serwera/IP/etc.


#19

U mnie na Androidzie działa bezproblemowo (chrome)


#20

Jak obrócić tematy tak, żeby najnowsze posty pokazywały się na górze?