Nowe forum... a to nie koniec w tym roku!

@lucjan, czasu u mnie jak na lekarstwo. Tak jak i snu. I tylko pracy za dużo. Taka klęska urodzaju. I dlatego zmieniłem forum, bo jak pisałem - starego nie byłem już w stanie obsługiwać, za dużo czasu i wysiłu to kosztowało. Myślałem o bbpress, ale robienie z WordPressa forum to wynaturzenie i proszenie się o kłopoty na wielu poziomach. A flarum to żart deweloporów z użytkowników, bo produkują jedną wersję na pół roku idąc do bety… Zostały płatne opcje, które są… no, płatne. I wcale nie lepsze…

Dodam jeszcze, że według obserwacji statystyk to forum jest jakieś 8 razy szybsze…

IMHO człowiek się szybko przyzwyczaja. A jak już się przyzwyczai, to organizacja tego forum - choć nie idelna! - ma sens…

a ja powiem tak. mi się podoba. :slight_smile:
w końcu nie trzeba wchodzić w poszczególne kategorie, żeby zobaczyć, w których tematach ktoś napisał coś ciekawego (lub nie :wink: )
brawo.

Po dwoch czy trzech dniach… Mi bardzo pasuje zmiana. Z tą organizacja wątków bym nie przesadzal. Ostatecznie raptem kilka z nich jest równocześnie aktywnych. Ten o dopingu, o ostatnim czy 2-3 istatnich wyscigach, o najblizszym GT, inne wyscigi. Od lata transfery pl i zagranuczne, jak ktos wpadnie to doping. Mi przeszkadzało to ze musialem skakac po roznych kategoriach zeby w miare śledzić te kluczowe. Teraz wchodzę z pulpitu w androidzie i os razu widzę gdzie cos niwego się pojawiło.

Czy fuzja z pro-cycling.org wpływa jakoś na funkcjonowanie forum?

Nowe forum ma swoje zalety ale jak dla mnie wymaga jeszcze trochę pracy. Weźmy to co zacytowałem. lucjan ma sporo racji. Jak dla mnie wystarczyłoby uporządkowanie tej zakładki pod tytułem „Kategorie” by ludzie przyzwyczajeni do starych rozwiązań nie czuli się jakoś specjalnie obco tutaj. Bo jeśliby po prostu tematy tam zostały pogrupowane po staremu czyli najpierw kategorie, potem grupy, zlikwidować nadmiar awatarków itp to byłoby naprawdę świetnie. Byłoby w sumie lepiej niż w poprzednim forum. Ponieważ z lewej strony po wejściu w daną kategorię mielibyśmy ład w postaci usystematyzowanych wątków albo po prawej, bez wchodzenia głębiej, szybki dostęp do tych najświeższych, nieprzeczytanych. Słowem mielibyśmy najlepsze z obu światów :grinning:

Nie, raczej nie - a czemuż miałaby :wink:

To się nie da, bo autorzy softu nie przewidzieli takiej opcji. W ogóle idzie się powoli, miast kategorii, w tagi - które mogą być nakładane na temat pojedynczo albo wielokrotnie. Tak jak foldery w gmailu.
Myślę, że raczej spróbuję nieco uporządkować te kategorie, bo teraz jest tam nieco bałaganu

Wróciłem po jakimś czasie i od razu pierwsze wrażenie mam pozytywne :slight_smile: Co mnie odrzuciło po dosyć regularnym przeglądaniu w latach 2010 - 2016? Aktualizacja PHPbb która była totalnie nieczytelna i zagmatwana (szczególnie pomarańczowa skórka). Teraz jest o wiele przejrzyściej i chyba znów będę regularnie zaglądał :slight_smile:

Robiłem co mogłem z phpBB, ale tu jest dla mnie łatwiej. Forum będzie aktualizowane regularnie, bez obaw!

1 polubienie

Wiadomo, długo stało na Przemo i wtedy było ok, ale po wprowadzeniu nowego było strasznie :wink:

Uwierz mi - wcześniej nie było OK. Było tragicznie. phpBB to naprawdę… specyficzne rozwiązanie… by ująć to delikatnie…

Wiem, ale byłem przyzwyczajony z innych for. A potem BUM aktualizacja i to coś…

Natomiast to co jest obecnie wygląda całkiem fajnie - przy tym jest bardzo proste bez udziwnień - do tego podobnie to działa na innych forach. Taki trend w internetach.

Takie czasy. Nowe pokolenie tak widzi fora, wiatr zmian nas - dinozaurów - zmiótł…

…choć mnie osobiście, po chwili przyzwyczajenie, to forum bardzo pasuje…

1 polubienie

Im dłużej korzystam z nowego forum tym bardziej mi się podoba.
Takim decydującym argumentem by dla mnie ten z php7, sam też przechodziłem tą zmianę (choć u mnie projekt dużo mniejszy więc znacznie prościej było ).
Na telefonie w końcu apkę udało się zainstalować (po wyczyszczeniu cachu przeglądarki).
I właśnie funkcjonalność na telefonie jest dużo lepsza niż poprzedniej wersji, bo tam niezbyt wygodnie z forum się korzystało.

1 polubienie

Rzeczywiście na telefonie czyta się o niebo lepiej.

O dziwo, podoba mi się to forum, choć nie byłem tu sto lat.

@Naczelny, nie wiem co tam kombinujesz technicznie, ale podział a kategorie jakiś by się przydał. Przewijanie tych tematów i ich segregacja pod względem ostatnich wpisów jest super, ale jakby nadać temu ramy kategorii to zyskałoby to na przejrzystości.

1 polubienie

Stare forum miało inną logikę kategorii, tutaj muszę dopiero zakutalizować. Myślę o ich spłaszczeniu do góra dziewięciu. Reszta przez tagi…

Mi sie bardzo podoba, nareszcie moglem odzyskac swoje pierwsze konto, na ktore nie moglem sie zalogowac po jakiejs aktualizacji kilka lat temu. O, i nawet moge zobaczyc, ze poraz ostatni skomentowalem w 2014 roku w watku o Ponferradzie

No cóż zagłosowałem. Dałem trójkę. Wcześniej chciałem dać 4 ale jednak nie. Po prostu tak naprawdę nie widzę prawie niczego coby było dawało przewagę nad poprzednimi forum. 2 są lepsze rzeczy:

  1. Jakieś tam powiadomienia w czasie rzeczywistym. Fajny bajer ale tylko bajer i do tego wcale nie działający zbyt sprawnie.
  2. Przyjemniejsze cytowanie: wystarczy zaznaczyć tekst i kliknij cytuj. To akurat jest całkiem przyjemna pomoc.

Niestety poza tym raczej krok w tył. Naprawdę nie rozumiem tego olania kategorii i pokazywania wszystkiego jak leci. Ok. przy czytaniu to może nie ma większego znaczenia ale jeśli chcesz założyć temat? To właściwie można go założyć gdziekolwiek, bo jakie to ma znaczenie? Po prostu obecnie nie ma właściwie żadnego znaczenia uporządkowanie tematów. Możnaby całkiem zlikwidować kategorie. Na tym forum nikt nie zauważyłby zmiany.

Wydaje mi się że to proces dotyczący wielu rzeczy w necie i nie tylko. Czyli na początku ktoś postanawia coś stworzyć. Np. forum. Myśli nad tym by było jak najbardziej czytelne, uporządkowane, proste w użytkowaniu. Potem nadchodzi czas małych bajerów. Np. skórek. Kolorystki itp. Wtedy mamy fazę dojrzałego projektu, który spełnia pokładane w nim zadania.
Następnie mamy fazę większych bajerów. Jakieś statystyki, dziwne kolorystyki (w stylu pomarańczu pomieszanego z szarością). No i na koniec faza ostatnia: zmieńmy coś no bo tamto już się zestarzało… No i myk. Mamy to co mamy. Fikuśne forum dla jakichś fecebookówców (nie wiem tego napewno bo nie używam). Ot chodzi o to żeby szybko coś przeczytać. Ewentualnie szybko i byle gdzie, coś napisać. No i szybko zapomnieć.
Było, jest, minęło. Przecież nikt ani nie będzie w tym grzebać ani wracać itd. Mamy to co jest i jedziemy dalej bez zawracania sobie głowy. Do tego dodamy jakieś fikuśne awatarki, których nawet nie widać, jakieś liczby które nic nie znaczą, lub serduszka które jednak coś znaczą i to jest to: nowe nowoczesne forum.

A przede wszystkim na bieżąco utrzymywane.
Szczęśliwie ci twórcy, kiedy już dorosną, mogą z czasem dojść do wniosku że jednak możnaby to zrobić nieco bardziej dojrzale. Estetycznie i uporządkowanie.
Czyli odkryć koło na nowo dzięki czemu wrócimy do tego co już było.

No i tyle. Mam po prostu nadzieję że stanie się to szybko :slightly_smiling_face:

1 polubienie