NOWI POLACY W Pro Tour

Który z Polaków w 2011 w Pro Tour

• Przemysław Niemiec
  • Jacek Morajko ? ccc
  • Łukasz Bodnar
  • Bartłomiej Matysiak
  • Michał Kwiatkowski
  • Paweł Poljanski
  • Piotr Gawroński

0 głosujących

Witam Wszystkich

Kto waszym zdaniem ma szanse na angaż w ,Ekipie Pro Tour na sezon 2011

Przemysław Niemec ? a moze Marek Rutkiewicz ? przeciez kontraktu jeszcze nie podpisal

pozdrawiam

Tego co wiem to Pan P.Niemiec i Pan M.Kwiatkowski na 100% .
Ja bym jeszcze chciał Pana B.Huzarskiego zobaczyć w pro tourze .

no wlasnie z tego co ja wiem to
Niemiec na 99 %
Kwiatkowski … sprawa zawila bo problemy ze sponsorem byly ale kto wie nie chce sie wypowiadac i zle nie zycze
Huzarski bardzo mozliwe ze to bedzie kolejny polak w PT OBY !! OBY!! mam nadzieje
Gołaś ? moze Vacansoleil bedzie mialo licencje PT?
Gawronski podobno staz w Astanie ale kto to tak na prawde wie :wink:
a co z reszta?

Jeszcze jakiś młody Polak w LampreISD .
Nazwiska nie podano . Jest paru kandydatów , ale moim zdaniem to musi być kolarz który startował w drużynach amatorskich w Francji lub we Włoszech .

[size=75][ Dodano: Nie 22 Sie, 2010 17:53 ][/size]
Rutkiewicz i Morajko już na pewno nie będą w pro-tourze w przyszłym sezonie .
Piotr Wadecki dziś na antenie Eurosportu powiedział ze przejdą do CCC.
CCC w przyszłym sezonie będzie posiadał paszporty biologicznie i będą chcieli startować wyścigach pro-touru. :stuck_out_tongue:
Ja uważam ze oprócz TDP żadnym innym wyścigu pro-touru nie wystartują .

no chyba ze podpisali kontrakty to co innego

wyscigi pro tour daj Boze zeby wystartowali

Ja uważam ze oprócz TDP tylko w Eneco tour by mogli dostać szanse .Lang Team zaprasza holenderskie drużyny to myślę ze za rok i CCC by szanse w Eneco dostali .

mozliwe ze po ukladzie cos pojdzie ale to zaden super wyscig jak by dostali dzika karte na giro czy tdf ! ba! to by bylo ciekawe … :wink:

Na giro by mieli szanse gdyby Lang Team by zajął sie ekipą .

Ale w grę wchodzą też wyścigi HC, których jest sporo, a ich poziom najczęściej nie odbiega od ProTouru.

Mogą wystartować nawet w TDF ale muszą mieć mocnego lidera typu Evans :mrgreen:

moze go wezma;)

Dziś gdzieś przeczytałem ze Paweł Poliański był już złapany na dopingu .
Wie ktoś więcej o tym czy to była tylko błędna wiadomość ??.

Dwa lata temu został on złapany na stosowaniu salbutamolu podczas GMP i dostał dwuletnią karę dyskwalifikacji.

CCC

Dla niektórych było by to chyba zatrzymanie kariery .

Nie no, Huzar to jest ogarnięty facet , nie wierze ,że po tym jak mu sie udało wreszcie wyrwać z naszego bagna by tu wrócił. Dla Gołasia to był by koniec czegoś większego bo drugi raz, bez zwycięstw będzie mu trudno się załapać do profesjonalnej zachodniej ekipy - w przypadku gdyby teraz odszedł do CCC. Niemiec pewnie po prostu nie ma ciekawszej perspektywy.

ten niemiecki sprinter to pewnie któryś z tych co z naszymi wygrał na naszym podwórku

Pozyskanie Sebastian Forke byłoby ciekawym transferem.

Jeżeli CCC pomyślnie załatwi sprawę paszportów biologicznych, a dodatkowo wejdzie w życie reforma zapowiadana przez UCI, przed polską grupą mogą się otworzyć ciekawe perspektywy.
UCI dąży do takiej sytuacji, żeby wyrównać szanse wszystkich grup pro-kontynentalnych, jeżeli chodzi o możliwość ścigania się w wyścigach z najwyższej półki. Projekt zmian przewiduje wprowadzenie systemu punktowego, tj. swoistego limitu, który może być wykorzystany w sezonie przez jedną drużynę. W projekcie zakłada się, że każda drużyna otrzymywałaby 18 punktów. Limit mogłaby wykorzystać, wybierając wyścig lub będąc zaproszona do startu w konkretnych wyścigach. Poniżej tabela, z której wynika, ile punktów „kosztuje” każdy wyścig ( po włosku, ale zrozumiale ).

Tabella dei punti

9 Punti: Tour de France

6 Punti: Amstel Gold Race, Critérium du Dauphiné, Giro delle Fiandre, Giro d’Italia, Giro di Svizzera, Liegi-Bastogne-Liegi, Milano-Sanremo, Parigi-Nizza, Parigi-Roubaix, Tirreno Adriatico e Vuelta a España

3 Punti: Clasica San Sebastian, Eneco Tour, Freccia Vallone, Giro di Polonia, Giro di Romandia, Gand-Wevelgem, GP Montréal, GP Plouay, GP Québec, Lombardia, Tour Down Under, Vattenfall Classic, Volta a Catalunya, Vuelta al Paìs Vasco.

dla Lombardii to troche policzek, ze takie Amstel Gold Race ma 6.

Vaitor, nie jestem przekonana, czy to będzie takie wyrównanie szans. Kwestia punktów kredytowych, którymi opłacałoby się starty poniekąd ma sens, bo przekreśla sytuację, w której jedna ekipa PC jechałaby we wszystkich najważniejszych wyścigach, tak jak miało to miejsce w tym, czy poprzednim sezonie, a w związku z tym zwalnia się miejsce dla innych drużyn.

Jest też jednak zapis mówiący o tym, że w wyścigach ProTour udział obligatoryjnie będą musiały wziąć wszystkie drużyny PT (maksymalnie będzie ich 18), a pozostałe miejsca organizator przyznać może drużynom ProConti znajdujących się w “top 17” rankingu drużyn PC za sezon 2010. Zaś w przypadku wyścigów historycznych (czy też monumentalnych, jak to określa UCI) zaproszenia pójdą do 17 najlepszych drużyn z sezonu 2010 (tu już oczywiście ranking ogólny, a nie tylko PC).

Tak więc ten drugi zapis trochę miesza, a biorąc pod uwagę, że CCC nie znajduje się w wspomnianej “17” to szans na udział w wyścigach PT mieć nie będzie, co najwyżej w wyścigach historycznych, ale jakoś tego nie widzę.

ps. oczywiście jak ostatecznie będzie wyglądać ta “selekcja” i cały regulamin okaże się dopiero pod koniec roku, więc na razie to też jeszcze trochę takie “domniemywanie”.