NOWI POLACY W Pro Tour

Zastanawiające, że aż 4 Polaków. Wygląda na to, że otwierają się w Lampre na nowy rynek. Jednak dobra jazda Szmyda i Sapy procentuje i Lampre nie boi się inwestować w Polaków. Oczywiście pod warunkiem, że się ta informacja sprawdzi.

I za tą wypowiedź w mojej ocenie należą się brawa dla Pana. Po pierwsze za to, że zna Pan swoją wartość i wie, że trzeba traktować jako poważne wzmocnienie, a nie zapchajdziurę w ekipie. Po drugie za to, że postawił Pan wyżej pieniądze od jazdy w wielkim teamie. Niewielu sportowców potrafi przyznać się do tego, że ważnym argumentem do przejścia do jakiegoś zespołu jest kusząca pensja. A dodając do tego jeszcze możliwość jeżdżenia dla siebie i nie pomagania zawsze Włochom, a także to, że będą się tam z Panem liczyć zdecydowanie przeważa nad tym, że Lampre jest w PT. Więc decyzja o zmianie ekipy jak najbardziej zrozumiała.

A co do tego teamu to z początku pomyślałem o teamach włoskich, ale teraz przychodzi mi do głowy w zasadzie jeden zespół, który mógłby Pana zatrudnić - Vacansoleil. Inne ekipy raczej ciężko mi sobie wyobrazić, chociaż czemu by nie inne zespoły z Beneluksu? A jeśli nie to szkoda, ale i tak mam nadzieję na sukcesy w jakimkolwiek zespole. Ale jednak fajnie byłoby zobaczyć bardzo dobrego polskiego kolarza w ekipie, która ma szanse na starty w wyścigach PT :slight_smile:

Zapomniales o najwazniejszym: Zbigniew Spruch :smiley:

Nie wymieniajcie Nazwiska Spruch prosze was kto ma wiedziec to wie… tak jak Chrzanek , slynny czarodziej z weltour i jeden pan S… i K…

starzy zlodzieje ludzie ! !

Z tego co napisał Huzar można sobie pokombinować. Z tych czterech nie będzie to Lampre to wiadomo , to co zostanie z ISD raczej też nie bo wątpie by mogli zaoferować więcej niż chciało Lampre. Zostaje CCC i ta “jeszcze jedna”. W CCC pewnie groszem nie rzucają, a już na pewno nie na takim poziomie. Czyli zostaje to czwarte. Wykluczam Włoskie bo chyba Pan Bartek napotkał na sporo nieprzyjemności i niesprawiedliwości z ich strony i jest zrażony. Nadal zostaje sporo ekip. Z wypowiedzi jednak sądze ,że nie będzie to pro tour. Wątpie by była to ekipa francuska więc zostaje mi BMC lub Vacansoleil ;]

Aha , druga sprawa - super Huzar ,że znasz swoją wartość i masz swój honor. Brawo.

Panie Bartku dzięki za ciekawy wpis :smiley:

BMC byłoby super, Vacan także, ale i Skill ciekawe. Dla mnie nie ważne w jakich barwach, oby tylko Huzar wygrywał :slight_smile:

Trzymam kciuki!

PS.

Niestety w ekipach Włoskich jest mocny nacjonalizm, ale też jest to “stały” poniekąd kierunek dla naszych zawodników.

Cieszy perspektywa czwórki Polaków w Lampre bo to jednak mocna ekipa i będzie można ich pewnie zobaczyć w TV czasem (choćby nadających tempo na płaskim, czy wożących bidony). Co do Przemka Niemca to on może mieć troszkę łatwiej, gdyż jeździ na ziemi włoskiej od “wielu” lat i “jest na pewno bardziej włoski” niż inni nasi rodacy w peletonie. Trochę jak Kubica :wink:.

Będąc fantastą można by się zastanawiać, czy 3 “dodatkowych” Polaków nie ma być np. gregario dla Przemka, ale ja fantastą nie jestem :slight_smile:
Martwi kalendarz startów Sapera. Na GT to idealny zawodnik, ale nie jeśli ekipę układa się pod sprintera. Jeśli Marcin był zdrowy to szkoda, że tak rzadko startuje bo TdP pokazało, że noga jest. Saper byłby idealny dla Footon( w tym sezonie) lub AG2R na wszystkie bezbarwne w ich wykonaniu wyścigi.

Cieszy także, ze wyjeżdżają młodzi zawodnicy, “na dorobku”. To doświadczenie może być bezcenne.

Co do Roberta Radosza, to trzeba przyznać, że szkoda że nie udało mu się wyjechać.

moim zdaniem największe szanse na zasilenie lampre ma Adrian Honkisz ewentualnie Jarosław Dąbrowski.

Co Takiego Oni osiągneli na skale miedzynarodową zeby bylo dla nich miejscie w PT ?

Niewiele. Honkisz o tyle ok , ze perspektywiczny i może jakiś talent ma. Dąbrowski jednak nie błyszczy we Włoszech więc jego wykluczam.

Prędzej Gawroński albo Majka. Obaj ścigają się we Włoszech (z sukcesami) więc na pewno łatwiej im zakręcić się w dobrej włoskiej ekipę niż komuś od nas z kraju.

A co do nowej ekipy Huzara, obstawiałbym Androni. Po odejściu Scarponiego i Bertagnollego maja na pewno rezerwy w budżecie więc stać ich na zaoferowanie dobrego kontraktu. Poza tym mieli okazje nie raz obserwować Huzara w akcji. Nie jest to tez zbyt mocna ekipa więc sensownie brzmi wzmianka o wpływie na kalendarz startów przez. BMC czy Vacansoleil brzmi trochę niewiarygodnie ale oczywiście chciałbym się mylić :slight_smile:

Tak czy siak, szykuje nam się pokaźna grupa Polskich kolarzy w ważnych wyścigach. Mamy Szmyda, Bodnara, Paterskiego, Niemca i Marycza w PT. Spore szanse na pozostanie ma tez Sapa, Kwiatkowski ma chyba pewne miejsce w Movistar. Ktoś z trójki Majka, Gawroński, Poljański zapewne trafi do Lampre, a poza tym jest jeszcze Gołas i Huzarski w mocnych teamach na zapleczu PT. Plus CCC z aspiracjami na większe zaangażowanie w wyścigi poza Polską. Dawno tak dobrze to nie wyglądało :slight_smile:

Gawronski podobno astana… ale Kwiatkowski w R.shack… pewnie maser Rysiek maczal w tym palce chociaz Marycz tez mial isc do tej ekipy a wcale tam nie poszedl mimo wczesniejszych poglosek

Jedno jest pewnie - juz dawno nie było takiego ruchu polskich kolarzy w strone dobrych zachodnich ekip. Fajny będzie ten następny sezon kolarski.

Remfildzie, gdyby Huzar mial trafic do BMC lub Vacansoleil, nie pisalby takiego posta jak napisal. Przeciez to praktycznie Pro-Tour, tylko na papierze nie są.
Ja jednak stawiam, ze Włosi i ze Androni, Acqua&Sapone czy cos takiego. Mimo wszystko, mam nadzieje na wystep w Giro.

Po prostu wykluczyłem włoskie ekipy ze względu na ten fragment :

Może zbyt pochopnie ale wiadomo ,że to co pisałem to tylko gdybanie.
Może Vacan i BMC to prawie pro tour ale prawie robi sporą różnice. W jakim GT jechało Vacansoleil ?
Androni było by jak najbardziej OK choć pytanie czy bez Scarponiego mają szanse na Giro ? Choć będzie Sella…

podobno najlepsze 17 druzyn ma z gory licencje pro-tour na przyszly rok, a Vacansoleil sa na 12. miejscu.

androni jak najbardziej maja szanse na Giro, bo o ile sie nie myle, prowadza w Copa Italia i maja szanse to wygrac, a to zapewnia start w Giro z urzedu.
poza tym zwolni sie troche miejsca za sprawa tych nowych przepisow i nie bedzie druzyn typu milram czy footon.

No to jednak wygląda inaczej (w tym miejscu przepraszam za OT) - według ostatniego komunikatu UCI licencje na przyszły rok zagwarantowane mają: francuskie AG2R La Mondiale, włoskie Lampre-Farnese Vini, holenderski Rabobank, rosyjska Katusha, belgijskie Omega Pharma-Lotto i Quick Step, amerykańskie Garmin-Transitins i Team RadioShack, duński Team Saxo Bank – SunGard oraz brytyjski Sky Professional Cycling Team.

O pozostałe (maksymalnie) osiem licencji ubiega się czternaście drużyn, a przy ich wyborze UCI kierować się będzie określonymi kryteriami - niezmiennie będą to kryteria sportowe, etyczne, finansowe i administracyjne, przy czym zmieni się kwestia oceniania wyników sportowych, bo teraz brane mają być pod uwagę wyniki zawodników, który są zakontraktowani na kolejny sezon, a nie tych, którzy jeździli w drużynie w mijającym.

Szczegółów więcej znaleźć można tutaj: uciprotour.com/Modules/ENews … LangId%3D1

A co do tej liczby “17”, bo ona też się w komunikatach UCI przewija, to chodzi o to, które drużyny ProContinental będą miały prawo ubiegać się o zaproszenia na wyścigi ProTour. Będzie je więc miało 17 najlepszych drużyn PC w kalendarzu światowym z poprzedniego sezonu (z tego względu dziwi mnie np. mówienie o ambicjach CCC, które chce startować w TdP - chyba, że przepisy nieco się jeszcze pozmieniają, albo pojawią się jakieś klauzule).

To, że nie będzie Milramu to akurat kwestia braku sponsora, zaś bardzo możliwe, że będzie obecny Footon, czyli przyszły Geox, ale to będzie już kompletnie innej klasy drużyna.

Skąd takie informacje? Z tego co ja wiem, to 17 najlepszych ekip ma zapewniony udział w Grand Tourach, a nie ubieganie się o start w wyścigach z cyklu ProTour.

Ale ja piszę o wyścigach ProTour, a nie historycznych, do których zalicza się Wielkie Toury:) W wyścigach HIS istotnie start ma mieć zapewnionych pierwsze 17 ekip ze światowego rankingu.

uciprotour.com/Modules/ENews … 7&LangId=1

Tak więc dwa zupełnie inne systemy na wyścigi HIS i ProTour.

taki system raczej nie wejdzie w życie, gdyż jest on sprzeczny z założenia. Bo jeśli w 2011 miałby startować ekipy PC z TOP 17 to są to ekipy, które w tym roku jechały jakiś wyścig PT, w związku z tym system wyklucza nowe ekipy.

Kwiatek chyba na 100 % w Radio :exclamation: :exclamation: :exclamation: :smiley:

biciciclismo.com/cas/site/no … p?id=30043

O tym, że to nie do końca ma sens już pisałam wcześniej w innym wątku. Tak czy inaczej to są informacje z czerwca - jak będzie to wyglądać dowiemy się zapewne koło listopada. Ja tylko napisałam, jak to wygląda w chwili obecnej. Z kapelusza tego nie wyciągam w każdym razie.