NOWI POLACY W Pro Tour

Wygląda jednak na to, po głębszym namyśle, że ma jednak sens gdyż sklasyfikowanych w rankingu ekip PC jest mniej niż 17, co otwiera okno na te nowe.

Niby tak, ale to ma się opierać na rankingu z tego roku - to pytanie, co zrobią, jak się okaże, że takich ekip jest np. 10, a nie 17 (nie chce mi się sprawdzać ile ich jest, ale ostatnio jak patrzyłam, to wszystkich było nieco ponad 30). Bo mogą albo powiedzieć “ok, dobieramy resztę”, albo “nie ma Was w rankingu, sorry”. Wyjdzie w praniu.

Dawid - nie ma się co gorączkować:) Od dość dawna informacja nt. Kwiatkowskiego wisi na stronie: [forums.rowery.org/t/kwiatkowski-blisko-radioshack/15645/1) i tam też toczy się rozmowa o tym.

Faktyczny Off Top się robi, ale:

Szczerze mówiąc, od początku to zdanie z komunikatu UCI o tym, że najlepsze 17 drużyn ProCont ze światowego rankingu ma prawo do imprez ProTour było dla mnie podejrzane. No bo skąd tu wciąć 17 drużyn ProCont w światowym rankingu? I wygląda mi to na błąd redakcyjny lub przejęzyczenie. Okazuje się bowiem, że w oryginalnym języku UCI, czyli francuskim, zdanie to w tym samym komunikacie brzmi jednak cokolwiek inaczej:

uciprotour.com/Modules/ENews … 14Page%3D2

czyli mniej więcej:

“Drużyny Professional Continental, które znajdą się w top 17 Światowego Rankingu UCI mają także prawo do startu w tych (ProTour) imprezach”.

Prawda, że inaczej to brzmi i bardziej logicznie?

Zamykając dyskusję, spróbuję w skrócie podsumować sposób zapraszania drużyn na główne wyścigi w sezonie 2011.

  1. Wyścigi ProTour: Obowiązek i prawo startu w tych wyścigach mają wszystkie drużyny, a dokładnie 18 z licencją ProTour. Także drużyny ProCont, które znalazły się w Top 17 Światowego Rankingu Drużyn UCI na koniec 2010 mają prawo do startu w wyścigach ProTour. Reszta to dzikie karty.

  2. Wyścigi Historyczne (Tour de France, Giro di Italia, Vuelta a Espana, Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Paryż-Roubaix, Fleche Walonne, Liege-Bastogne-Liege oraz Giro di Lombardia): Do tych wyścigów automatycznie kwalifikuje się pierwszych 17 drużyn ze Światowego Rankingu UCI na koniec sezonu 2010 bez względu na posiadaną licencję. Reszta to dzikie karty.

mialem na mysli cos bardziej ogolnego, czyli przymusowe zapraszanie przypadkowych (personalnie) druzyn, ktore blokuja miejsca innym.

Fajnie, że mamy kolejnych Polaków w ekipach ProTour, ale zastanawia mnie, czy ten trend się utrzyma. Czy przypadkiem w związku z co raz mniejszą liczbą klubów kolarskich dla młodzieży, w pewnym momencie znów nie będziemy mieć jednego czy dwóch rodaków z najlepszymi na świecie. Bardzo bym chciał, aby to się nie sprawdziło.

Michał Probosz wspominał wczoraj cos o Gołasiu. Czy ktoś słyszał może, bo ja tylko usłysząłem golos i zaraz przeszli dlo Kwiatkowskiego.

Michał Kwiatkowski mówił ze będzie rozmawiał z Gołasiem o mieszkaniu żeby razem trenować. .

Michał Probosz? Chyba Adam :slight_smile:

Racja Adam, za to Golas Michał :blush:

Dla mnie przykładem profesionalizmy i poradzenia sobie w peletonie zawodowym mimo nie posiadania jakiegoś kosmicznego talentu jest Marek Szerszyński, ktory p[otrafił być przy swym amatorkim liderze z reprezentacji Piaseckim zawsze tam gdzie trzeba. I wpeletonie zawodowym przez kilka lat bym prawdziwym kolarskim rzemieslnikiem pomocnikiem. W głowie mentalnie wiedział czego się od niego oczekuje i jak znaleśc miejsce swe w peletonie. W poslkim peletonie zawodowym było więcej bardziej utalentowanych ludzi niż Marek Szerszyński ale to on mimo nie posiadanai wielkiego talentu odnalazł się wpeletonie.

Tompoz

szerszyńskiemu należy się połówka złotego medalu piaseckiego:)

"Mamy prawie koniec sezonu. Przede mną ostatni weekend ścigania. Nie powiem, daleko jestem od formy, dlatego nie spodziewam się oszałamiających wyników. Wyścigi jak na ten okres zapowiadają się ciężkie tzn. „klasyk” 170 km i dwa kryteria. Na pewno dadzą się we znaki.
Obecnie najbardziej mnie interesuje zaliczenie kolejnego roku studiów, które mocno zaniedbałem przez ciągłe wyjazdy. Gdy nadrobię zaległości w szkole to wtedy wybiorę się na zasłużone wakacje. Jak wiemy zaczął się okres transferowy. O moich planach na przyszły rok napisze po sezonie czyli … za tydzień. "
źródło:http://blazejjaniaczyk.blogspot.com/

Czyżby Błażej planował wyjechać z Polski??

ja tam stawiam, że kilku trafi do szczepana…

"Miałem napisać coś o mojej przyszłości kolarskiej. Jednak zostałem poproszony przez kierownictwo mojej drużyny o powstrzymanie się z informacjami do końca miesiąca, więc trzeba jeszcze trochę poczekać. "

źródło:http://blazejjaniaczyk.blogspot.com/

Wygląda na to ze zmienia team .
Może będzie startować z Bartkiem Huzarskim w jednej drużynie . Bo Bartka tez poproszono o powstrzymanie się do podania informacji do końca września.

Cyli przy dobrch wiatrach Panowie moga jezdzic razem w CCC

ale rownie dobrze Janiaczyk moze pozostac w mrozie… :wink:

90% kolarzy milczy dopoki nowa grupa nie pozwoli. Z reguly tylko ci najbardziej znani dziela sie rewelacjami.

Dziś wieczorem na lubianym i dosyć cenionym przeze mnie portalu cyclingfever przede wszystkim ze względu na dobre listy startowe, pojawiła się wiadomość, że Huzarski podpisał kontrakt z Lampre.

W obliczu tego, co napisał tu sam Huzar traktuję tę informację jako humbug, no ale piszę o tym gwoli informacji.

podaja tez, ze Pardilla trafi do Movistar, a niby jest w Geox. reszta niby sprawdzona.

niemniej, fajne zestawienie.
cyclingfever uzywalem dotad przede wszystkim do znajdywania wynikow archiwalnych, a tu prosze.
1 mala niespodzianka na minus. pisza, ze Moncoutie konczy kariere :neutral:

Na początku września pojawiła się informacja, że Pardilla idzie do Geox, jednak później sam Unzue potwierdził, że jednak trafia do Movistar. Tak że jest to info prawdziwe.

forums.rowery.org/viewtopic.php? … ght=#87672

Może Huzarowi powiększyły pensje i w końcu się zgodził .
Ale ja w to nie wierze .