Nowy pomysł Campagnolo

Nowy pomysł Campagnolo na support. Ciekawe :

cyclingnews.com/tech.php?id= … emeMC_2pz3

cyclingnews.com/tech.php?id= … TSystem_13

cyclingnews.com/tech.php?id= … TSystem_05

Z technicznego punktu widzenia wydaje mi sie to niepotrzebnym udziwnieniem i skomplikowaniem konstrukcji /rozcięcie osi na pół z frezowanym wielowpustem/. Zastanawiam sie czemu to ma służyć, czy coś to daje z punktu widzenia użytkowości /waga, łatwość obsługi serwisowej, ???/, czy jest to tylko manifestacja możliwości projektantów i technicznych /w dobie projektowania CAD i obrabiarek CNC to żadna rewelacja/.

Rozwiązanie to zostało ściągnięte z przemysłu ciężkiego.
Obie połówki łączy TYLKO jedna śruba, do tego cały system jest samo centrujący się.

Rozwiązanie zostanie wprowadzone w celu obniżenia wagi, wydłużenia życia łożysk [oversize] no i poprawy sztywności.

pzdr!

system samo centrujący sie??? a co tam sie może scentrować???

Tia... "samocentujace" :wink: IMHO konkurencja wymyslila Hollowtech II, Mega Exo lub analogiczne (wieksze, szerzej rozstawione lozyska, mniej elementow, mniej zlacz, wieksza sztywnosc, mniejsza masa), i klasyczne korby na kwadrat zaczely - mowiac delikatnie - nieco odstawac. No i Campa musiala wykazac, ze tez ma rozwiniete technologie CAD/CAM (ktorych moim skromnym zdaniem - nawet calkiem malo rozwinietych - nie posiada). Wiec potrzebowali zrobic cos nowego i innego i niz konkurencja. Sam jestem ciekaw jak marketingowcy Campy beda przekonywac, ze to jest wprost swietne :wink: Moze: "samocentrujace i wykorzystywane w w przemysle lotniczym"? :wink: Jak sie nie uda, to zawsze moga wrocic do tradycyjnej argumentacji, ze drogie, kultowe, wystylizowane, wysmakowane, z tytanowym srubkami, karbonowymi zaslepkami, iles lat tradycji i karbonowy koszyk na bidon :stuck_out_tongue:

Tak samo jak kiedyś Shimano wymyśliło dual control a campa 3 lata odczekała i wypuściła swą lżejszą, bardziej ergonomiczną, trwała i niezawodną wersje czyli Ergopower, tak samo teraz odczekała swoje dopracowała konstrukcje i znów wypuści coś lepszego niż Shimano!

pzdr!

:laughing:

oo tak campa rulez (mam nadzieje że w nowym systemie zostanie kształt najpiękniejszych korb świata czyli aluminowego recorda)