o kim mowa - kto to nowa wersja

Dla odmiany proponuje zabawę kto to ale opisowo bez zdjęć.

Na początek

Mimo śrutu … szwagra lubił

o kim mowa

Greg Lemond

Okej gratulacje Adam

" Mimo że w Maju pyliło… pokonał 2 “ruskich” w niebieskich strojach przy czym jeden ruski był łysawy a drugi ruski był wychowany na ostrym kole"

Tompoz

lang

Nie Lang nigdy nie pokonał Ruskich w maju, pokonał ich tylko raz wygrywająć Giro Bergamasca

Tompoz

Ampler?

to była fajna zgadywanka pobawimy się ?

Tompoz

[size=75][ Dodano: Nie 24 Lut, 2013 20:58 ][/size]
Z któym kolarzem polskim kojarzą się skrzydła?

Tompoz

chyba mi o Romingera chodziło i Giro

Tompoz

Jaskuła

To teraz ja:

Dawno, dawno temu podczas jednego wyścigu ścigał się Anioł z Orłem. Anioł wygrał dwa razy więcej etapów niż Orzeł, w tym trzy czasówki, a obaj na koniec paradowali w ładnych koszulkach.

co to za wyścig, rok, kolarze, skąd przydomki.

A Wiesław Wrona? A Krzysztof Sujka? :slight_smile:

He he… :slight_smile:

Niech się inni męczą. :slight_smile:

Bahamontes i Gaul, TdF 58, co do ostatniej części pytania, to nie mam zupełnej pewności co wyczerpuje temat, ale na pewno obaj byli wspaniałymi góralami :wink:

Jeśli to oni, to raczej męczarnie to nie są :stuck_out_tongue:

z Huzarskim skrzygła huzarskie

Tompoz

[size=75][ Dodano: Sob 23 Mar, 2013 20:11 ][/size]
moja zagadka

pewne miejsce co się we 4 jeździło… trochę wielkopolska trochę dolny ślask?

Tompoz

oni, oni. Bahamontesa nazywali “Orłem z Toledo” bo świetnie się wspinał. Miał fajny styl jazdy - cały czas zmieniał uchwyt rąk na kierownicy. Co ciekawe, bał się zjazdów - w dzieciństwie wpadł na kaktus na zjazdach i od tego czasu nie chciał mknąć w dół samotnie. Najlepsze jest w tym jednak to, że kiedyś wjechał na szczyt z 10 minutowym zapasem - usiadł, zjadł loda i jak reszta dojechała to ruszył dalej.

Gaula od TdF 1958 nazywano Angel of Mountains - Anioł z Gór - wygrał tedy trzy czasówki, w tym tę na Mt. Ventoux. No i w sumie cztery etapy i cały wyścig - Bahamontes dwa i klasyfikację górską.

fajne story

Tompoz