Odzież kolarska polskiej produkcji

Witam,
Planuję zakup odzieży kolarskiej, pod kątem jesieni, zimy, wczesnej wiosny. Chodzi mi przede wszystkim o getry, ochraniacze na buty, rękawiczki, ewentualnie komplet getry-kurtka.
Z patriotycznych względów, zależy mi na polskiej produkcji.
Mam parę pytań- wiem że jest Danielo, mam też komplet BCM Nowatex, z którego jestem zadowolony.
Czy są jeszcze jakieś inne marki, które możecie polecić? Jak z jakością? I jeszcze jak z rozmiarówką? Pytam, bo jak chciałem kupić komplet CCC, to okazało się, że chyba musiałbym wziąć XXXXL, mimo że już tak źle nie wyglądam…
Z góry dzięki za pomoc

Firm polskich trochę jest, ale większość produkuje koszulki, spodenki czy bluzy, a nie te dodatki które chcesz kupić, więc zbyt dużego wyboru pewnie nie będziesz miał. Poza Danielo są też chociażby Quest i Nodon. Rękawiczek pewnie tam nie znajdziesz, ale one z kolei może uda ci się kupić nawet w 4f, chociaż ja wszystkie tego typu akcesoria mam z zagranicznego Accenta, więc na temat jakości wypowiedzieć się nie mogę.

To raczej repliki i nie wiem czy polskiej produkcji, ale polskiej ekipy
sklep.activejet-team.com/produkty/wszystkie/

Na pewno kurtka plus bluza z dlugim rękawem i kamizelka.
mają co prawdą nieaktualny regulamin sprzedaży internetowej, ale mozna sobie zakupic i odebrać w salonie komputerowym.

Sporo pozytywnych opinii słyszałem też o Attiq.

attiq.net/

Kurcze faktycznie jest ktoś, kto z własnego doświadczenia może polecić?
Jeden zestaw mi bardzo podchodzi kolorystycznie no i cena bardzo fajna.
Czekam na opinie

Albo może poszukać coś od nich:
dts24.pl/nawet-wlasnej-metki … 33361.html

Też o nich myślałem, ale ich strona to mega bieda, praktycznie nic nie ma.
W sumie już zdecydowałem się na kurtke i getry z Attiq, reszte dokupie z BBB.
Dzięki za odzew i pomoc

Jest jeszcze dmtex.pl, robi stroje dla CCC, reprezentacji.

A myślałeś o odzieży robionej na zamówienie? Takiej dodatkowo dedykowanej konkretnym grupom kolarskim? Rzuć okiem na stronę firmy Elvelo. Wiem, że Elvelo robi właśnie taką odzież. Moim zdaniem warto zainwestować, bo wiadomo, że nie kupuje się tego codziennie i całość czasami narażona bywa na ekstremalne użytkowanie. Dlatego tak ważna jest jakość.

Mam pelerynkę Attiq. Raczej bym jej jednak nie polecał. Słaba trwałość materiału i szybko wyblakła. Od zeszłego roku mam też od nich spodenki. Na razie w porządku, choć jeździłem z lepszymi wkładami, no ale tragedii nie ma. Zresztą te spodenki to ich taka średnia półka cenowa.

Kolega będzie na pewno wdzięczny za odpowiedź po 4,5 roku :wink:

A Pani Elzbieta_Kowalska dziękujemy za spam.

2 polubienia

Nie zauważyłem, że to taki stary temat, post powyżej mnie zmylił :smiley:

jako autor tego postu mogę napisać tyle że używałem odzieży Attiq, kompletu letniego i zimowego i nie było źle. Komplet letni był naprawdę ok, zimowy słabszy (bluza z takiego dość dziwnego materiału a w getrach jakoś irytująco odstawała wkładka co było dość denerwujące) ale nadal ok. W kategorii stosunek ceny do jakości było naprawdę ok
Od jakiegoś czasu jeżdżę w Bioracer i jestem bardzo zadowolony, pasuje mi bardziej niż np Santini

Cenowo to oni rzeczywiście są bardzo przystępni. Z polskich firm chyba ciężko znaleźć taniej. Oczywiście z firm które mają już jakąs markę na rynku.

A wogole to byłby ktoś tak uprzejmy i wypisał mi wszystkich czy też większość polskich producentów odzieży Kolarskiej na dzień dzisiejszy? Z góry dzięki

Wszystkich nie wiem czy każdy kojarzy więc napiszę tylko te co znam i niech ktoś uzupełni, oczywiście z tych liczących się:

  • Danielo,
  • Raso,
  • Dmtex,
  • Eroe,
  • BCM Nowatex,
  • Martom,
  • Luxa,
  • Quest,
  • “Pan tu nie stał” ;),
  • Atout,
  • MORE,
  • Velcredo

Na pewno jest dużo więcej :wink:

3 polubienia