Omloop het Nieuwsblad, 27.02

No cóż, prawdziwy sezon czas zacząć :smiley:
Pierwszy poważny wyścig w Europie i tradycyjne rozpoczęcie brukowego szaleństwa we Flandrii. Yes yes yes!!!
Stannard ma nie startować ale prawdziwych asów nie zabraknie.
Jak tam Wasze typy i oczekiwania?

***** - Sagan
** - Gilbert, Vandenbergh, GVA

    • Terpstra, Ciolek, Roelandts, Stuyven, Białobłocki :wink:

A wygra Jempy Drucker :slight_smile:

Gdyby Białobłocki był w dychu, zakładam nego fan club i wrzucam plakat na ściane
Ciekaw jestem pogody za tydzień, bo dziś wiatr daje nieźle popalić…

Etixx chyba rzuci wszystkie siły na pokład, by zmazać ubiegłoroczną plamę :wink:

Muszę przyznać, że to była naprawde niezapomniana sytuacja. Z jednej strony czterech w top5- wow, z drugiej jednak…

Pierwszego trudno wytypować, ale drugi będzie Boonen :slight_smile:

To, co rok temu odstawił Etixx już się chyba nigdy nie przydarzy, takiej plamy na honorze już sobie Belgowie nie zrobią :smiley:

Parę faktów wartych wspomnienia:

  • Sagan jedzie tu pierwszy raz od sześciu lat i do tego nie ścigał się od zakończenia San Luis
  • Gilbert i GVA pojadą razem po raz pierwszy i zapewne ostatni w tym sezonie na brukach, może się nie pozabijają :wink:
  • nie jedzie Stannard, który tym razem celuje we Flandrię i Roubaix i nie chciał być w formie zbyt wcześnie
  • nie jedzie również Stybar i Trentin, powód jak wyżej
  • jest szansa, że wystartuje Cancellara

Będzie ciekawie :slight_smile:

Sagan bez walki mu “swojego” miejsca nie odda :wink:

Prawdziwe ściganie czas zacząć :slight_smile:

dokładnie, dla mnie prawdziwe rozpoczęcie sezonu to własnie Omloop i K-B-K.
Wiadomo, że inne, wcześniejsze wyścigi są wysokopunktowane i gromadzą super obsadę, ale jednak co Flandria to Flandria :slight_smile: (w sensie geograficznym)

Do tego transmisja w ogólnopolskiej stacji. Zaczyna się zabawa od nowa :wink:

Dla mnie wiosna, klasyki, bruk, to najciekawszy okres w kolarskim roku. Nie zapomiane akcje, zwycięstwa, dramaty, zwroty akcji, to jest to co tygrysy kochaja najbardziej :slight_smile:

Nie wiadomo, co bardziej podziwiać: listę startową czy listę nieobecnych? :wink:

Na którymś z kanałów Polsatu? Bo na Eurosporcie to będzie w niedzielę o 15-tej K-B-K

Tak, na Polsat Sport News :slight_smile:

Warto tu przypomnieć starą prawdę kolarską:

Kto wygrywa Het Volk, ten przegrywa Flandrię. :wink:

EDIT: 27.02.2016 sobota

Nie powiem, jest dreszczyk emocji jak na początku zasadniczej fazy każdego sezonu.

Ale jestem dzisiaj uhahany na wyścig :smiley:

Tak sobie pomyślałem- dobra, niech CCC przegra tą Flandrię, a wygra Omloop hehe :wink:

U mnie już Sporza leci, hail belgijskie klasyki!

Nie oddał hehehe

CCC wszyscy DNF?