Omloop Het Nieuwsblad

Tak naprawdę od tej imprezy zaczyna się sezon wiosennych klasyków.
Lista startowa jak zwykle wypasiona. Jeśli emocje będą takie jak w ubiegłym roku, to czeka nas prawdziwa uczta.
Szczegóły pod tym adresem:
omloophetnieuwsblad.be/

Taak, poprzednia edycja była super. Jak Avarmaet przegrał finisz ze Stannardem? Pewnie do dziś nie wie.

Szkoda, że Brytyjczyk nie mógł potwierdzić swojej wielkiej formy w najważniejszych klasykach. Oby ten sezon był dla niego szczęśliwszy.

Będzie jakieś TV?

Na polskim Eurosporcie na pewno nie, następna transmisja dopiero z Kuurne-Brussels-Kuurne pierwszego marca.

Również nie będzie na Raisport, która w poprzednich latach pokazała większość wiosennych klasyków belgijskich.

EDIT. Tak naprawdę z Rai nigdy nie wiadomo (zobacz ostatnio Laigueglia, najpierw mieli pokazać na żywo, potem zmienili na relację wieczorem), ale obawiam się, że do końca marca transmituje tylko: Strade Bianche, Tirreno - Adriatico, Paryż - Nicea i Sanremo.

Sporza zapewne będzie transmitować

Ludzie, przecież to otwarcie sezonu bruków. Gwiazd więcej niż na rozdaniu Oscarów. Spokojna głowa, ktoś MUSI to transmitować. :slight_smile:

coś zdradliwego musi być w tym finiszu, skoro GvA przegrał ze Stannardem, Boonen w formie z Vanmarcke, a Flecha (też nieraz bywał w ogólnym sprincie w “10”) ze zmęczonym ucieczką Langeveldem.
tylko Paolini w ostatnich latach planowo to rozegrał.

to pewnie ten mini-podjazd na metę, za bardzo go lekceważą po ogólnym zmęczeniu.

Co do transmisji to linki będą jak zwykle tutaj
cyclingfans.com/omloop-het-nieuwsblad/live

To już jutro. Nikomu się nie chce potypować?

*** - GVA, Terpstra
** - Stannard, Vanmarcke, Stybar

    • Kristoff, Haussler, Boonen

A pewnie wygra ktoś inny :wink: bo topowi faworyci rzadko tu wygrywają, taktyka poszczególnych ekip po Molenbergu będzie decydująca. Jeden odjazd w odpowiednim składzie i może wygrać ktoś w typie Rowe’a czy Trentina.

Ja jestem ciekaw, czy Boonen po dwóch lipnych sezonach w tym roku się zepnie i powalczy na brukach jak w swoich genialnych sezonach. No i Omloop by się przydał, żeby uzupełnić kolekcję :wink:

Albo jak kto woli: prawdziwe ściganie.

Nie wiem, czy czytaliście wywiad z GVA na cyclingews, w każdym razie mówił, że w zeszłym roku dokuczało mu zimno.

Mnie z kolei ciekawi, jak wiosną zaprezentuje się przypakowany Hagen.

Strzelam że Ligthart albo Gilu van Keirsbulck. Fajnie jakby Belgowi udało się uszczypnąć ( :smiley: ) Omloop, ma mega potencjał :wink:

Szczypanie narzędziem PR-u :wink: Sagan powinien to wcześniej opatentować. Teraz leciałyby tantiemy :wink:

Podobnie jak w poprzednich latach, stawiałbym na kogoś z drugiego szeregu. Od ostatniego bruku jest daleko do mety, nie ma radia, więc to sprzyja takim zawodnikom.

Ligthart, który od początku sezonu jest w gazie, wydaje się być dobrym typem. A może np. Vandenbergh ?

Z drugiej strony Boonen w przedsezonowych “sparingach” wyglądał na mocnego, parę fajnych lokat w sprincie, a to powinna zwiastować dobry sezon w jego wykonaniu. A Omloop mu w kolekcji niewątpliwie brakuje.

Jeśli szukamy czarnego konia w formie to idealnie pasuje Edward Theuns.

Z oczywistych faworytów:
GVA - bardzo zmotywowany, by zmazać zeszłoroczną porażkę na finiszu.
Stannard - na jego niekorzyść paradoksalnie działa, że rok temu wygrał.
Boonen - mega motywacja, by odzyskać pozycję lidera teamu, ale ten wyścig mu jakoś nie leży. Ta końcówka jest zdradliwie ciężka, o czym już pisał druid.
Terpstra - raczej odpuści na rzecz Toma, dla dobrej atmosfery w zespole.
Vanmarcke - ostatnio często w czołówce, ale rzadko wygrywa. Brak sukcesu motywuje.
Uwaga na Stybara, to jest imho trasa w sam raz dla niego. Może być opcją nr 2, która stanie przed szansą wygrania.
Kristoff - to chyba nie jego trasa, ale jak wygra nie będzie zaskoczenia.
Boasson - ponoć napakowany, ale jednak niewiadoma.
Nikt nie mówi o Chavanelu. A ja go widzę wśród faworytów.
A co do niespodzianek w rodzaju Flensa sprzed paru lat, czy choćby Stannarda, to kandydatów może z 20-25. Wskazanie jednego to totolotek :slight_smile:

ciekaw jestem czy van Keirsbulck się dalej rozwinął.

Ciekawe też jak Kuba poradzi sobie z brukami, bo to chyba jego pierwszy kontakt z takim terenem. A nuż to przyszły triumfator P-R? :smiley:
Za to w KBK trasa powinna bardziej mu sprzyjać.