opinie o miche

Mam pytanie, chciałem się czegos dowiedzieć o piastach miche primato sintesi i kasecie primato. Macie może jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Może ktoś ma (miał) te rzeczy i wie jak wygląda ich trwałość. Ile te elementy wytrzymują? Piasty podobno nawet są niezłe, ale opinie o kasecie nie są chyba pochlebne, choć jak jeszcze w miarę się by niszczyła, to ma mozliwość wymiany poszczególnych koronek co jest jednak plusem.

jesli chodzi o miche to mialem kiedys kasete podobno miala byc do campy mialem klamki campy ale nie bardzo to chodzilo.
ale bylo to ponad 10 lat temu. podobno teraz da sie na tym jezdzic

kumpel ma jeszcze aktualnie taka kasete, klamki 8 veloce i przerz tylna rx 100. p zastosowaniu podkladek papierowych nawet mu to chodzi

Wiem, miche spoko chodzi z campą, tylko ciekawi mnie ich wytrzymałość. Ładne korby też mają.

Lysy, przeszukaj ten dział. Było parę tematów, założonych przez użytkowników Miche.

Moja kaseta Miche wyglądała tak po ok 5000km

Jednym słowem szajs! Zależy jak była eksploatowana. Może, od biedy, nadaje się do amatorskiego jeżdżenia ale do ścigania nie.

jezdzilem na miche team 8speed i nie narzekalem aoni na dzialanie ani na trwalosc-ladnie chodzila z klamkami sachs 8s. rok temu caly sezon przejezdzilem na kasecie 10 s primato i dzialal tez ladnie z klamka campy zuzycie porownywalne z shimano (campa wypada lepiej) mam te kasete na sprzedaz 13-23 cena 70zl

Piasty Miche Pr1mato Syntesi
Kaseta Miche Pr1mato 10s (dobierana)
Łańcuch Miche Corsa 10s

Wykręcone > 5 tyś km. Łańcuch mniej.

Piasta przednia - żadnych zastrzeżeń. Piasta tylna lekki luz. Nie wiem czy tak ma być, ale jest. Możliwe, że sam go zrobiłem jak czyściłem zimą wszystko (no dobra, z ciekawości to to rozkręciłem). Generalnie na plus.
Kaseta - nikiel zlazł z koronek dość szybko. Nic jednak nie popękało jak na razie. Dużą zaletą kasety jest możliwość dobierania, co wpływa na jej raczej pozytywną ocenę. Padnie 15 ? Wymieniasz za dwie dychy 15 i jedziesz dalej. Ocena neutralna.
Łańcuch - spinka od razu do koszyka. Zamieniłem na Conneksową. Początkowo miałem jak najgorsze zdanie o tym łańcuchu, teraz mi się zmieniło. Wystarczy dobrze naoliwić Rolhoff’em i sprawuje się bez zarzutu. Ocena lekko na plus.

Co do trwałości to wypowiem się za parę lat :wink:

tak ta spinka w lancuchu miche corsa 10 to patent do d… tez od razu wywalilem i zmienilem na wyzej wymieniona spinke. lancuch jednak byl ok

ja uzywam spinki connexa do shimano 1os potwierdzam ze jest b.dobra

Dużo osób własnie narzeka na ten odchodzacy nikiel i niszczenie się koronek, ale w razie czego mam nadzieję własnie je wymieniać

15 lat minęło i jak, macie jakieś nowe doświadczenia z kasetami Miche pod Campę?
Testuję już drugą i nie wiem czy ona wydaje taki hałas czy po prostu nie można ustawić z nią przerzutki. Łańcuch mi trochę hałasuje na 2 zębatce od dołu, przestaje jak napnę linkę tyle, że wtedy ociera o sąsiednie koronki na 2 i 3 od góry. Na tej drugiej o nic nie ociera, ale łańcuch nie leży idealnie prosto na zębatce.

W kasecie Campy tego hałasu nie ma, aczkolwiek głowy nie daję, że łańcuch leży idealnie prosto na 2 koronce. Zauważyłem, że odległość między 1 a 2 jest nieco większa zarówno w Campie jak i Miche. To chyba takie włoskie ulepszenie.

Niestety kasety Campy w rozsądnych cenach są nie do dostania. Nic klasy Potenzy czy Centaura, a Chorusa kosztuje 690 zł. W dodatku nie ma za dużego wyboru stopniowania w Campie, a potrzebuję 12-27 lub 12-29.